Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Čeladné ocenili chlapce, který na zastávce pomohl ženě při záchvatu

  • Čeladná,

Jak se správně zachovat, pokud se někdo ocitne v ohrožení zdraví nebo života, to se během projektu s názvem “Zvládnu to” učili všichni žáci Základní školy v Čeladné. Jeden z nich posunul hranice projektu do reálu, zažil záchranářskou situaci na vlastní kůži.

Téma záchrany zdraví a života se v čeladenské základní škole prolíná v různých předmětech. Jednou ročně, teď na podzim, se tu všechny třídy také zapojí do celodenního projektu “Zvládnu to”.

Lukáš Kovář, zástupce ředitele pro 1. stupeň, ZŠ Čeladná: “V první a druhé třídě se jednalo o ošetření nějakých drobných úrazů. Dále to pokračovalo tématem postupu při požárním poplachu, dále, jakým způsobem bychom měli postupovat, když poskytujeme první pomoc, a další témata, která se týkají ochrany zdraví.”

Že se jedná o důležité dovednosti, podtrhl průběh vyhodnocení projektu ve sportovní hale. Na jednoho žáka tu čekala speciální krabice. Daniel Blažek na počátku roku ještě jako žák páté třídy zažil reálnou záchranářskou situaci. Pomohl ženě s epileptickým záchvatem.

Daniel Blažek, žák 6. třídy, ZŠ Čeladná: “My jsme seděli s kamarádem na zastávce a čekali jsme na autobus. Viděli jsme paní, že z ničeho nic spadla na zem a začala se hodně třepat. Zeptal jsem se paní, jestli mám zavolat záchranku, ona řekla, že ano, tak jsem ji zavol. Potom přijel autobus a všichni odjeli, a já jsem tam čekal do příjezdu sanitky.”
Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Běžná věc to určitě není. Tento klučina neváhal zavolat sanitku a také při té paní zůstal. A musím to říct na nás dospělé, že někteří dospělí z té zastávky odešli pryč, ale on tam zůstal až do příjezdu té rychlé záchranné služby. Dokázal, to co se naučil, použít v praxi.”

Vedení obce a škola ocenili Danielovu reakci a pohotovost dárkem v podobě 3D tiskárny.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail