Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konkurzní řízení na ředitele škol ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Během dubna a května proběhnou ve Frýdku-Místku výběrová řízení ředitelů příspěvkových organizací. Ve městě se to týká patnácti škol. Do konkurzního řízení se přihlásilo 35 uchazečů.

Duben a květen. Dva měsíce, během kterých konkurzní komise rozhodne o novém vedení 15 škol ve Frýdku-Místku. Konkurzní řízení se týká ředitelů, kteří jsou ve své funkci více než šest let.

Ilona Nowaková, vedoucí odboru školství FM: "Ke konkurznímu řízení jsme se rozhodli z toho důvodu, že novela zákona 564 to říká jasně, že je třeba vypsat konkurzní řízení podle délky funkce ředitele dané školy. Všichni ředitelé, kteří jsou řediteli na svých místech, se nemají čeho obávat, protože zajisté v daném konkurzním řízení uspějí a budou vybráni jako nejlepší."

Konkurzní řízení bude na 9 základních a 5 mateřských školách. Ale také na 1 základní umělecké škole. Zájemců o vedení těchto příspěvkových organizací je 35. Mezi nimi jsou, s jedinou výjimkou, všichni bývalí ředitelé těchto škol.

Jediný ředitel, respektive ředitelka, která se do konkurzního řízení nepřihlásila, je školy ve Skalici.

Věra Melichaříková, ředitelka ZŠ a MŠ Skalice: "Kdybych měla mluvit za své kolegyně, kamarádky, které vykonávají funkci, tak si myslím, že je to pro ně hodně těžké období. Hlavně pro ty, které svoji práci dělají dobře, zodpovědně, doposud slyšely třeba ze strany zřizovatele jenom slova chvály na chod své školy a najednou, si myslím, že to vnímají a stejně tak to cítím i já, jako jakýsi projev nedůvěry k té své dosavadní práci. Na druhé straně, když mám být opravdu nestranná, tak je to jedinečná příležitost, pro schopné lidi, pro ambiciózní lidi a hlavně pro ty, kteří si myslí, že funkce ředitele a její vykonávání, že to je brnkačka, že to zvládne každý, stačí mít vzdělání a chtít. Ale já si to vůbec nemyslím."

59letá paní Melichaříková učí celý život. Od r. 1990 vede skalickou školu. O tom, že si jí váží jak kantoři, tak i děti, není pochyb. Jejího odchodu doslova litují.

Eva Filipcová, učitelka ZŠ a MŠ Skalice: "Přemlouvali jsme paní ředitelku, aby jeden rok alespoň zůstala, ale prostě díky konkurzům končí. Já tady učím dvanáct let a myslím si, že byla ženou na svém místě."

Věra Melichaříková se rozhodla odejít z jasného důvodu.

Věra Melichaříková, ředitelka skalické školy: "Já jsem sledovala ta jednání v poslanecké sněmovně a myslím si, že poslanci hlasovali tak, jak hlasovali, protože nepochopili obsah toho zákona, který odhlasovali, protože jim nebylo podáno patřičné vysvětlení. Já si stále myslím, že ti ředitelé kteří tu práci dělají dobře a chtějí ji dělat, by měli zůstat ve funkci bez nějakého konkurzu."

Na otázku "Co chcete před odchodem ze školy stihnout? nám paní Melichaříková, která školou doslova žila, odpověděla: "Podařilo se nám získat dotace na realizaci zahrady. Až bude hotová, s hrdostí odejdu."

Nahlásit chybu


Slezská Ostrava nabídne pozemek pro hotel. Od zastupitelstva magistrátu má zelenou

Slezská Ostrava má zelenou pro svůj záměr prodat atraktivní pozemek v centru města na stavbu hotelu. Poté co tento záměr schválilo zastupitelstvo obvodu, posvětilo ho i zastupitelstvo města. Slezská chce aby kupec postavil na nábřeží Ostravice nejméně čtyřhvězdičkový hotel.

Nezodpovědní lidé často přebíhají silnice před spěchajícími sanitkami

Dnes 12:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sanitka jede k případu nebo veze pacienta do nemocnice. Má zapnuté majáky i sirénu. Najednou jí do cesty vběhne chodec, který chce například stihnout tramvaj nebo přeběhnout rychle na zelenou po přechodu. Takové chování je nezodpovědné. Upozorňují na něj Moravskoslezští záchranáři.

Memorandum s krajem dává šanci kloboučnickým vilám

Dnes 13:58 | Celý MS kraj | Petra Dorazilová

Rýsuje se koncept záchrany novojičínských Hückelových vil. Město a Moravskoslezský kraj uzavřeli memorandum o spolupráci při obnově těchto památkově chráněných objektů. Dohodli se, že jednu z vil dají k užívání Muzeu Novojičínska.

Akční dobové ukázky lidem přiblížily dobývání hradu Hukvaldy

Dnes 10:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Mezi velmi oblíbené akce na hradech a tvrzích bývají rekonstrukce historických bitev. Svým návštěvníkům, je nabízí také hrad Hukvaldy, který ve skutečnosti nebyl nikdy vojensky dobyt.

Mapa přístupnosti pomáhá nejen handicapovaným. Ostrava je rozdělena podle 3 barev

Včera 10:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je jedním z měst, kde se mohou handicapovaní, ale i senioři se zhoršenou mobilitou nebo maminky s kočárky orientovat pomocí mapy přístupnosti. Mohou si tak dopředu zjistit, jestli vše zvládnou sami a anebo budou potřebovat pomoc.

Vagonovou výrobu dokumentují ve Studénce 70 let

Dnes 9:42 | Studénka | Petra Dorazilová

Vagonářské muzeum ve Studénce zažívá svou sedmdesátou sezonu. Výročí svého otevření připomíná třeba vystavením zakládací listiny, dobových kronik nebo detailů z původní ředitelské vily.

MS kraj otevřel v Havířově nové Dětské centrum Pluto. Nabízí také sociálně aktivizační služby

Dnes 14:20 | Havířov | Jana Lipowská

Moravskoslezský kraj dokončil výstavbu nového Dětského centra Pluto v Havířově. Moderní zařízení poskytuje zázemí dětem, které potřebují okamžitou pomoc. Nová budova nahradila původní objekt a svým uspořádáním se co nejvíce přibližuje běžnému rodinnému prostředí.

Adrenalin voda vzduch – setkání letadel a lodí na Slezské Hartě

Včera 19:26 | Bruntál | Karel Soukop

Víkend plný adrenalinu závodů a vůně leteckého benzínu prožili návštěvníci Razové u Slezské Harty. Pod názvem Arenalin Drive Voda vzduch 2026 ho tady po loňské úspěšné premiéře opět pořádal místní Jach klub. Šlo o zcela nový koncept letní zábavy, zahrnující ukázky letadel, plachetnic a pohodovou atmosféru u vody.

Muž se měl ukájet při sledování ženy a dítěte v Karviné. Policie hledá ženu i svědky

Včera 11:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Měl sledovat ženu a její dcerku na hřišti a přitom se ukájet. Později měl maminku s holčičkou při procházce lesoparkem v Karviné sledovat i oslovit. Naštěstí dvojici pomohl náhodný svědek, který muže zahnal. Případem už se zabývají policisté, kteří hledají maminu, která to anonymně ohlásila na sociální síti a také další svědky.

Shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě lákají na hvězdné obsazení i letní atmosféru

Včera 14:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Nádvoří Slezskoostravského hradu už tradičně během léta patří Williamu Shakespearovi. Letní shakespearovské slavnosti letos přejí nejen divákům, ale také počasí. To se odráží i na vysokém zájmu o vstupenky.

Výstava v Nové Osmičce je věnována životním příběhům lidí s poruchou autistického spektra

Včera 7:59 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží, aby se jeho obyvatelé s poruchou autistického spektra co nejvíce zařadili do společnosti. Přispět by k tomu měla i výstava na Nové Osmičce.

Studenti PrimMatu ve Frýdku-Místku uspěli s projektem Spojme generace

Včera 7:57 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Studenti Střední školy podnikatelské Primat ve Frýdku-Místku uspěli s projektem Spojme generace. V celostátním finále programu Social Innovation Relay 2026 získali druhé místo.

Nový lesopark ve Frýdeckém lese přinese relaxaci i poučení

Včera 7:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Lesopark ve Frýdku prochází revitalizací. Ta bude mít několik fází a v následujícím příspěvku se dozvíte, jak bude tato nová relaxační zóna vypadat.

Začala revitalizace zámeckého parku ve městě Paskov

25. července 2026 18:00 | Paskov | Michal Feber

Paskov zahájil dlouho připravovanou revitalizaci zámeckého parku.

Osadníci z prachu a písku zaplnili tábor v Kunčičkách u Bašky

23. července 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi i tradiční letní tábory. V Kunčicích u Bašky letos děti zavítaly do světa s názvem Osadníci z prachu a písku.

Hlavní hvězdou Jazzu ve městě je Camille Bertault

23. července 2026 16:45 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Originální hudební událost, která letos slaví kulaté jubileum, se blíží. 20. ročník Festivalu Jazz ve městě opět přivede do města špičkové jazzové umělce. A poprvé i do Nové Osmičky.

Konkurzní řízení na ředitele škol ve Frýdku-Místku
Vydáno 2. dubna 2012 0:00, Frýdek-Místek, Michal Hulva
Během dubna a května proběhnou ve Frýdku-Místku výběrová řízení ředitelů příspěvkových organizací. Ve městě se to týká patnácti škol. Do konkurzního řízení se přihlásilo 35 uchazečů.

Duben a květen. Dva měsíce, během kterých konkurzní komise rozhodne o novém vedení 15 škol ve Frýdku-Místku. Konkurzní řízení se týká ředitelů, kteří jsou ve své funkci více než šest let.

Ilona Nowaková, vedoucí odboru školství FM: "Ke konkurznímu řízení jsme se rozhodli z toho důvodu, že novela zákona 564 to říká jasně, že je třeba vypsat konkurzní řízení podle délky funkce ředitele dané školy. Všichni ředitelé, kteří jsou řediteli na svých místech, se nemají čeho obávat, protože zajisté v daném konkurzním řízení uspějí a budou vybráni jako nejlepší."

Konkurzní řízení bude na 9 základních a 5 mateřských školách. Ale také na 1 základní umělecké škole. Zájemců o vedení těchto příspěvkových organizací je 35. Mezi nimi jsou, s jedinou výjimkou, všichni bývalí ředitelé těchto škol.

Jediný ředitel, respektive ředitelka, která se do konkurzního řízení nepřihlásila, je školy ve Skalici.

Věra Melichaříková, ředitelka ZŠ a MŠ Skalice: "Kdybych měla mluvit za své kolegyně, kamarádky, které vykonávají funkci, tak si myslím, že je to pro ně hodně těžké období. Hlavně pro ty, které svoji práci dělají dobře, zodpovědně, doposud slyšely třeba ze strany zřizovatele jenom slova chvály na chod své školy a najednou, si myslím, že to vnímají a stejně tak to cítím i já, jako jakýsi projev nedůvěry k té své dosavadní práci. Na druhé straně, když mám být opravdu nestranná, tak je to jedinečná příležitost, pro schopné lidi, pro ambiciózní lidi a hlavně pro ty, kteří si myslí, že funkce ředitele a její vykonávání, že to je brnkačka, že to zvládne každý, stačí mít vzdělání a chtít. Ale já si to vůbec nemyslím."

59letá paní Melichaříková učí celý život. Od r. 1990 vede skalickou školu. O tom, že si jí váží jak kantoři, tak i děti, není pochyb. Jejího odchodu doslova litují.

Eva Filipcová, učitelka ZŠ a MŠ Skalice: "Přemlouvali jsme paní ředitelku, aby jeden rok alespoň zůstala, ale prostě díky konkurzům končí. Já tady učím dvanáct let a myslím si, že byla ženou na svém místě."

Věra Melichaříková se rozhodla odejít z jasného důvodu.

Věra Melichaříková, ředitelka skalické školy: "Já jsem sledovala ta jednání v poslanecké sněmovně a myslím si, že poslanci hlasovali tak, jak hlasovali, protože nepochopili obsah toho zákona, který odhlasovali, protože jim nebylo podáno patřičné vysvětlení. Já si stále myslím, že ti ředitelé kteří tu práci dělají dobře a chtějí ji dělat, by měli zůstat ve funkci bez nějakého konkurzu."

Na otázku "Co chcete před odchodem ze školy stihnout? nám paní Melichaříková, která školou doslova žila, odpověděla: "Podařilo se nám získat dotace na realizaci zahrady. Až bude hotová, s hrdostí odejdu."

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/10945/konkurzni-rizeni-na-reditele-skol-ve-frydkumistku