Reklama

Zastávka u OC Frýda ve F-M zeje prázdnotou

Patovou situaci řeší město Frýdek-Místek a nedávno postavené obchodní centrum Frýda. Už několik měsíců stojí v ulici Na Příkopě autobusová zastávka, kterou nechalo obchodní centrum vybudovat. Autobusy k ní ale nejezdí, protože podle města měla Frýda vybudovat zastávky dvě, což neučinila. Její vedení to odmítá.

Reklama

Autobusovou zastávku v ulici Na Příkopě ve směru na Místek nechalo vybudovat obchodní centrum Frýda. Na zastávce se ale cestující autobusu nedočkají. Chybí ji označení, nemá jízdní řád a autobusy tady nezastavují. Podle vedení Frýdku-Místku se totiž obchodní centrum zavázalo postavit zastávky dvě, a to se nestalo.

Karel Deutscher (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “To dopravní řešení bylo takové, že jedna zastávka odbaví cestující směrem na Místek, ta dneska stojí, druhá bude odbavovat cestující směrem na Frýdek. Ta měla být pod estakádou.”

Petra Bujnošková, manažerka OC Frýda: “Rozhodně nemohu souhlasit se stanoviskem města, že jsme se zavázali vybudovat dvě autobusové zastávky. Než začaly projektové práce na obchodním centru, proběhlo několik koordinačních jednání se zastupiteli města, kde vznikl požadavek města na dobudování druhé přípojné komunikace včetně této autobusové zastávky. Tzn., že tato autobusová zastávka byla požadavkem města.”

Současně s druhou zastávkou měla Frýda vybudovat i propojení ulic Na Poříčí a na Příkopě.

Karel Deutscher (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Nevíme proč, nebo z jakého důvodu, ale nikdy se to propojení nepostavilo v rámci výstavby obchodního centra.”

Petra Bujnošková, manažerka OC Frýda: “To, že jsme se zavázali k vybudování propojné komunikace od ulice Na Poříčí k Na Příkopě taktéž není pravda, poněvadž tam šlo čistě jen o prostorovou rezervu, kterou jsme měli připravit a to jsme splnili.”

Obchodní centrum Frýda usiluje o začlenění zastávky Na Příkopě do sítě MHD. Vedení města to odmítá se slovy, že zprovoznění zastávky pouze v jednom směru je nesystematické.




Bára Poláková na Sluníčku / koncert

Zítra 19:00 - 27.06. 2:38
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 27.06. 2:38
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | King skate

10.07. 21:00 - 27.06. 2:38
Frýdek-Místek, Sady Svobody, Frýdek - Místek

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Stavovská s.r.o.
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu