Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M proběhl 10. ročník Dne zdraví a soc. služeb

Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník Dne zdraví a sociálních služeb. Návštěvníci se seznámili s činností poskytovatelů sociálních služeb na území města a přitom si vyslechli zajímavé přednášky. Součástí byl i doprovodný program.

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Frýdku-Místku ve spolupráci s pracovními skupinami komunitního plánování a dalšími organizacemi uspořádal Den zdraví a sociálních služeb. Na půdě místeckého Národního domu se opět po roce sešly desítky vystavovatelů, kteří prostřednictvím letáků, osobního rozhovoru nebo prezentací výrobků svých klientů představili návštěvníkům svou organizaci a služby.

“Co se týká Dnů sociálních služeb, myslím si, že je to akce, která je velice ku prospěchu. Může ukázat určitý směr a určité novinky, které se v sociálních službách nabízí, uskutečňují. My jsme tento ročník trochu obohatili, a to se zaměřením na zdraví, kdy jsme chtěli ukázat seniorům, jak by se mohli stravovat, co by mohli využívat, máme tady novinku raw terapii a podobně. Myslím si, že si to dneska všichni užijí,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

Akce Den zdraví a sociálních služeb oslavila letos své jubileum a ve městě proběhla už po desáté za sebou.

“Mohli bychom udělat rekapitulaci od roku 2008 až do současnosti. Poprvé jsme měli zaregistrováno 41 sociálních služeb. K dnešním dni máme 67 registrovaných sociálních služeb. V našem městě je bohatá, kvalitní a dostupná síť, která reaguje na potřeby našich občanů a nepřizpůsobuje se jenom systému. Dále jsme vybudovali spoustu investičních akcí a nových sociálních služeb. Například mohu zmínit hospic, který byl zřízen v roce 2010 za 214 milionů 852 tisíc. Dále to byla transformace Penzionu pro seniory na odlehčovací služby a na ošetřovatelskou jednotku. Dále to byla oprava tří pavilónů jeslí za 15 milionů. Dospěli jsme k závěru, že za těch deset let jsme proinvestovali asi 220 milionů,” uvedla vedoucí odboru sociálních služeb Jarmila Kozlová.

Den zdraví sociálních služeb v letošním roce přinesl několik novinek. Jednou z nich bylo vyhodnocení soutěže pro žáky základních škol, kteří měli nakreslit, jak si představují pomoc nemocným nebo starým lidem. Další novinkou byl banner, na který účastníci akce napsali vzkaz k jejímu desátému výročí. Nechyběla také nabídka rehabilitačních a zdravotnických pomůcek a obuvi ani ochutnávka a prodej výrobků zdravé výživy. Návštěvníci se mohli zúčastnit také bloku zajímavých přednášek nebo shlédnout praktické ukázky první pomoci. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy