Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důchodci z FM nebudou souzeni za pokus vraždy

Na jaře loňského roku zaplnila všechna média zpráva o dvou důchodcích z Frýdku - Místku, kteří čelili obvinění z pokusu o vraždu. Podle jejich verze se jen bránili útoku lupiče, který se jim snažil dostat do bytu a přitom ho těžce zranili. Senioři nakonec před soud nepůjdou. Státní zástupkyně jejich stíhání zastavila na základě znaleckého posudku psychologa.

Na začátku dubna 2016 se sešli dva kamarádi důchodci z Frýdku - Místku na pravidelnou partii šachu. Hráli v bytě jednoho z nich, když někdo zazvonil na dveře. Majitel šel otevřít a začalo peklo.

obvinění důchodci (natočeno 5.4. 2016): 1/ “Vrhl se na mě a já jsem se bránil. I když jsem ten první souboj prohrál, zachránil mě ten můj kolega. Pak už jsem se vzpamatoval a společně jsme ho zdolali.” 2/ ”Já jsem přiběhl z kuchyně a stáhl jsem ho dozadu.”

Oba důchodci bojovali jako o život, protože si mysleli, že jde o lupiče. Jeden z nich dokonce vzal v kuchyni sekáček na maso a praštil muže několikrát do hlavy. Nakonec mu ale museli zavolat záchranku. Později se ukázalo, že údajný lupič si jen spletl byt, protože byl opilý a policie 73 a 76letého důchodce obvinila z pokusu o vraždu.

obviněný důchodce: “Jestli bych já měl v 73 letech úmysl někoho zabít, to je úplný nesmysl.”

Oba důchodci prožili mnoho měsíců ve strachu z budoucnosti. Nakonec ale souzeni nebudou. Státní zástupkyně stíhání zastavila.

Šárka Miketová, státní zástupkyně: “Trestní stíhání obou pachatelů bylo zastaveno z důvodu nepříčetnosti. Jedním ze stěžejních podkladů pro toto rozhodnutí byly znalecké posudky.”

Důchodci tedy ani nemusejí hradit náklady na léčení muže, které se blížily sto tisícům korunám. I o tom by totiž musel rozhodnout soud.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy