Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přechody ve Frýdku-Místku budou bezpečnější

Přechody pro chodce ve Frýdku-Místku budou bezpečnější. Město ve spolupráci s dopravní policií České republiky vyhodnotilo nejrizikovější místa a v příštím roce dojde k jejich postupnému zabezpečování.

I když už v minulosti proběhlo zabezpečení některých rizikových přechodů pro chodce, stále ještě ve Frýdku-Místku pár nebezpečných míst zůstává. Vedení města proto spolupracuje s policií České republiky a snaží se tato místa postupně zabezpečovat.

“V uplynulém období došlo ke kontrolní prohlídce několika přechodů, které byly zaměřeny na dopravně technický stav přechodů a také na bezpečnostní deficity, jakými jsou například nedostatečně osvětlený přechod či dlouhé přechody pro chodce, které nejsou vybaveny středovým ostrůvkem,” uvedla mluvčí PČR MS kraje Lenka Sikorová.

Ve Frýdku-Místku policie našla čtyři rizikové přechody. Dva z nich se nachází na ulici Bruzovská, jeden na ulici Obchodní a poslední je na ulici Frýdlantská. Policie pak městu navrhla, jakým způsobem tyto, ale i jiné přechody lépe zabezpečit.

“Jako první začneme s lepším ozančováním, aby ti řidiči viděli, že se blíží k přechodu pro chodce nebo k místu pro přecházení, takže jsme se bavili o doplňování dopravního značení, potom ohledně kreslení čar na zem a poslední věc, o které se dneska bavíme, jsou nájezdové prahy,” dodal náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Se zabezpečováním přechodů by se mělo začít na jaře příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy