Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékárna ve F-M bude nově otevřena i o svátcích

Dostat léky i během státních svátků, kdy jsou zavřená obchodní centra, už nebude pro frýdeckomístecké občany problém. Lékárna, která je v prostorách tamní nemocnice, totiž zavádí novou provozní dobu, která počítá i s vybranými svátky.

Získat léky v době státních svátků nebylo pro občany Frýdku-Místku jednoduché. Běžné lékárny měly zavřeno a po příchodu zákona o zákazu prodeje pak své dveře zamkly i ty v obchodních centrech. To se ale po dohodě města a tamní nemocnice brzo změní.

“Přestože nemocnice ve Frýdku-Místku je krajská, nikoliv městská, tak máme výbornou spolupráci a díky ní se nám podařilo domluvit s vedením nemocnice na tom, že lékárna v areálu nemocnice bude otevřena i na státní svátky, kdy jsou všechny jiné lékárny v rámci Frýdku-Místku zavřené,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Do této chvíle museli lidé, kterým se během svátků udělalo zle, pro léky dojíždět.

“Dle vyjádření pana ředitele dostali vlastně takovou tu hlavní dávku, třeba antibiotik, na pohotovosti a pak museli vyhledat non stop lékárnu, která je až ve FN v Ostravě,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Prvním dnem, kdy lékárna zůstane otevřená i ve Frýdku-Místku, bude 1. leden příštího roku. Podle dohody bude nemocniční lékárna během svátků otevřena od osmi hodin ráno do půl čtvrté odpoledne.

“Bude to mít pohotovostní provoz. Než se tu udělají určité úpravy, bude to vypadat stejně, ale do budoucna tu bude omezený vstup, kdy návštěvníci v době svátků nebudou mít do lékárny umožněn vstup, bude tady takové speciální prokládací okno a jeden lékárník, který všechny příchozí odbaví,” popsal ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.

“Je to super. Zrovna minulé svátky jsem potřebovala lékárnu a byla zavřená," řekla návštěvnice nemocnice. “To je dobré, určitě ano,” pochválila druhá.

Město by se do budoucna chtělo s nemocnicí domluvit i na tom, aby měla lékárna otevřeno non stop.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail