Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Erasmus days na Střední škole řemesel

Na Střední škole řemesel. proběhl tzv. Erasmus days. Během akce studenti reprezentovali Portugalsko, kterého se zúčastnili v rámci výměnné stáže.

Na Střední škole řemesel proběhla akce s názvem Erasmus days. Jejím smyslem byla propagace programu Erasmus+, což je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání.

“Naši žáci se letos zúčastnili programu Erasmus+. Jedna část žáků - elektrikáři - navštívili Portugalsko v listopadu a druhá část - nábytkáři - v březnu. Byli jsme ve městě Braga, kde žáci pracovali ve firmách: v elektro firmách a v nábytkářských firmách. Pracovali tak, že dopoledne měli práci od 9 do 12 hodin, odpoledne od 14 do 17 a mezi tím měli volno na oběd a na regeneraci sil. Během soboty a neděle jezdili po výletech a strašně si to pochvalovali. Stáž byla dlouhá tři týdny. Žáci získali vědomosti a zkusili se aklimatizovat ve světě,” uvedl ředitel Střední školy řemesel Petr Solich.

Studenti prezentovali Portugalsko na sedmi stanovištích.

“Na jednotlivých stanovištích ve škole jsou rozmístěny jednotlivé expozice, jednotlivá zastavení, kde se studenti věnují jednotlivým činnostem. K těm více poví kolegyně. která celou akci zajišťovala a zaštiťuje,” řekl manažer příjímání ke studiu Vladimír Švidrnoch.

“Žáci školy jsou rozděleni do skupin, kdy postupně navštěvují stanoviště, která jsou všechna tematicky vázána k EU. Na některých stanovištích vyplňují vědomostní testy, jinde hrají fotbal a kopou penalty, protože Portugalsko je svázáno s fotbalem, jinde probíhá přednáška o EU, jak se tam žije, a také skládají puzzle z fotek, které nafotili přímo v Portugalsku,” popsala organizátorka Erasmus Days Jana Blahutová.

Programu Erasmus+ se zúčastnilo dohromady 28 studentů.

Anketa, studenti SŠ řemesel:

  1. “Bavilo mě všechno. Bylo to tam dobré. Já jsem byl jediný, který byl ve firmě sám, takže to bylo ze začátku hodně zajímavé. Potom jsem si zvykl a bylo to v pohodě. Nemohl jsem si stěžovat. Nakonec jsem si i něco vydělal, což jsem byl jediný. Každý večer jsme měli volno, takže jsme dělali party a tak.” 2. “Opravovali jsme pračky, myčky, domácí spotřebiče, měnili jsme tepelné pojistky v žehličkách. Opravna byla provizorně zařízená. Myslím, že v našich podmínkách by některé věci podle norem nebyly vůbec přípustné.” 3. “V naší firmě jsme dělali nábytek do koupelen. Byly to krásné výrobky, ale jejich přístup k tomu, že to udělali, hodili s tím, neřešili to, byl zvláštní. Odnesl jsem si spoustu zkušeností, líbilo se mi město, přístup těch lidí, protože to jsou pohodáři. Můžu to jen doporučit, takové stáže jsou opravdu skvělé.” 4. “Opravovali jsme elektrospotřebiče, ledničky, pračky a tak dále. Odnesl jsem si spoustu zkušeností, zjistil jsem, že ne každý mluví anglicky. Bylo to super. U nás je daleko větší stres v práci, tam jsou strašně pohodoví.”

Škola by ráda v rámci Erasmu+ vyslala do ciziny i další studenty. Proto podala projekt a teď čeká na jeho vyhodnocení.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail