Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další řidička vjela s autem pod vlak. Po nehodě v Horních Tošanovicích ji transportoval do nemocnice vrtulník

Další vážná nehoda na železničním přejezdu zaměstnala hasiče, záchranáře i policisty. Devětatřicetiletá řidička vjela pod vlak u Horních Tošanovic, v ohrožení života skončila v nemocnici. Vlak, ve kterém cestovalo 20 lidí po srážce vykolejil a lehké zranění utrpěla i průvodčí. Škoda byla odhadnuta na 1,9 milionu korun.

VIDEO: HZS MSK

Téměř stejný čas jako v pátek, jen jiné místo. Krátce po 13 hodině vjela řidička Škody Kodiaq na železniční přejezd, zrovna když tam projížděl vlak. Žena za volantem se zřejmě pořádně nerozhlédla.

"Ve 13:05 došlo na železničním přejezdu, který je chráněný výstražným křížem, ke srážce osobního vozidla a motorového vlaku. Na jednokolejné trati mezi Hnojníkem a Frýdkem Místkem. Ve vozidle cestovala řidička ročníku 1981 sama," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, profesionálové z Nošovic a Frýdku-Místku a dobrovolní hasiči z třinecké části Guty a jednotka Správy železnic Ostrava.

"Po příjezdu na místo v Horních Tošanovicích bylo zjištěno, že v osobním voze zůstala po střetu zaklíněna řidička. Hasiči ji ihned poskytli předlékařskou první pomoc a po důkladném průzkumu provedli její vyproštění," popsal mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Žena byla v ohrožení  života

Zraněnou ženu následně předali zdravotníkům, kterým pak pro práci vytvořili zázemí kryté zástěnou. Poté pomohli s transportem pacientky do vrtulníku Letecké záchranné služby.

"Zasahující lékaři zjistili vícečetná vážná poranění, která přímo ohrožovala postiženou na životě. Záchranáři ji zajistili krčním límcem, zaintubovali a připojili k přístrojem řízené ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla pacientka letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
"Ve vlaku v době střetu cestovalo dvacet osob, lehké zranění utrpěla vlakvedoucí, její přeprava do nemocnice však nebyla nutná," doplnil Kozák
"Příčiny a okolnosti nehody budou předmětem vyšetřování," uzavřela policejní mluvčí.

Místo zásahu si po ukončení záchranných prací převzali hasiči Správy železnic, kteří zajistili odtažení vraku škodovky i vrácení vlaku zpět na koleje. Na místě pracovali až do 21 hodiny večer. Podle drážní inspekce byla celková škoda odhadnuta na 1,9 milionu korun. 800 tisíc na autě, 750 tisíc na vlaku a 350 tisíc na trati.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy