Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sedmdesátiletá řidička vjela ve Frýdlantu nad Ostravicí přímo pod vlak, srážku nepřežila

Hasiči, záchranáři i policisté zasahovali v pátek u tragické dopravní nehody ve Frýdlantu nad Ostravicí. Sedmdesátiletá řidička tam vjela se svým autem přímo pod jedoucí vlak. Po srážce utrpěla bohužel zranění, kterým na místě podlehla.

Tragédie se stala krátce po 13. hodině na nechráněném železničním přejezdu v ulici Havlíčkova ve Frýdlantu nad Ostravicí. Za volantem Škody Fabia seděla seniorka, která vjela přímo pod jedoucí vlak.

"Řidička ročníku 1950 vjela na koleje závorami nechráněného železničního přejezdu ve chvíli, kdy s vysokou pravděpodobností svítil červený signál," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Strojvedoucí osobního vlaku použil rychlobrzdu, ale srážce už nešlo zabránit. Vlak vláčel auto dalších 250 metrů. Na místo okamžitě vyrazili hasiči, záchranáři, policisté i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy, od nehody bohužel odletěl prázdný. 

"Žena ve vozidle cestovala sama. Po srážce utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. V osobním motorovém vlaku cestovalo celkem 11 osob. Nikdo z nich nebyl zraněn," doplnila mluvčí.

Jako první byli na místě do čtyř minut od oznámení právě policisté, kteří se ženě snažili dávat první pomoc, ve které usilovně vzápětí pokračovali i záchranáři.

"Týmy ZZS po svém příjezdu zjistily, že pacientka nejeví žádné známky života a ve snaze o její záchranu pokračovaly tzv. rozšířenou resuscitací. Lékař zajistil dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, zatímco kontinuálně probíhala nepřímá srdeční masáž. Ženě byly podávány potřebné léky. Veškerá poskytnutá péče však byla marná a postižená na místě podlehla mnohočetným poraněním hrudníku, která utrpěla. Zasahující lékař ZZS nakonec musel konstatovat její smrt," řekl v sobotu dopoledne mluvčí záchranářů Lukáš Humpl

Provoz na trati byl přerušen na dobu odklizení havarovaného vozidla, dokumentace a zajištění stop. Kriminalisté budou prověřovat všechny okolnosti a příčiny tragické události.

Drážní hasiči, kteří na místě zasahovali důrazně varují řidiče, aby si dávali na nechráněných železničních přejezdech opravdu velký pozor.

"Opětovně apelujeme na všechny účastníky silničního provozu. Při křížení s kolejemi se vždy přesvědčte, že můžete bezpečně projet přes přejezd. Strojvedoucí nemá šanci srážce nijak zabránit. Následky těchto nehod jsou velice často fatální," uvedla jednotka požární ochrany Ostrava.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

STEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail