Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřské školky ve Frýdku-Místku najely na prázdninový provoz

Mateřské školky ve Frýdku-Místku najely na prázdninový provoz. Město ale udělalo všechno proto, aby rodičům v nelehké době vyšlo vstříc a některá zařízení tak mají prodlouženou provozní dobu, než tomu bylo například v minulých letech. Kapacity se také z velké části zaplnily a měly by tak pokrýt všechny požadavky rodičů.

Ve Frýdku-Místku budou mateřské školky plné dětí i během letních prázdnin. Školky sice najely na letní provoz, ale většina z nich ho upravila o prodlouženou provozní dobu.

Soňa Bystroňová, ředitelka MŠ Pohádka: "Mateřská škola Pohádka je vlastně už několik let po celou dobu letních prázdnin otevřená nepřetržitě, výjimkou jsou poslední dva týdny v srpnu, kdy už školičku připravujeme na nový školní rok."
Martin Kocur, ředitel MŠ Beruška: "Trošičku jsme to více uzpůsobili potřebám rodičů, takže jsme rozšířili prázdninový režim na více dní a více méně bez omezení tříd a ptali jsme se našich rodičů, jak to vnímají a cítí a podle toho jsme se to potom snažili zařídit tak, abychom byli všichni spokojení."
Soňa Bystroňová, ředitelka MŠ Pohádka: "Zájem je teď opravdu velký v období letních prázdnin. Máme třídy naplněné na počet 28, výhodou, je že máme k dispozici asistenty pedagoga. To znamená, že se trošičku posílí ty řady pedagogů na všech třídách. Pro letošní rok máme otevřené 4 třídy."
Pavel Machala, náměstek primátora F-M: "Vzhledem k tomu, že mateřské školy byly kvůli koronaviru až na dvě výjimky uzavřeny, téměř po dobu dvou měsíců, tak jsme se snažili v době prázdnin vyjít vstříc rodičům a námi zřizované mateřské školy prodloužily svou dobu někde o týden, někde o dva. Všechno naleznou rodiče na internetu, to znamená rodiče se nemusí bát, že by své děti neměli své děti kde o prázdninách dát."

Mateřská školka Pohádka byla jedna ze dvou otevřených, které se během doby koronavirové staraly o děti zaměstnanců Integrovaného záchranného systému.

Soňa Bystroňová, ředitelka MŠ Pohádka: "My vlastně zajišťujeme provoz i pro Nemocnici Frýdek-Místek, to znamená, že řada dětiček zdravotních sester a doktorů jsou našimi dětmi."

V létě bývá ve školkách všeobecně méně dětí. Řada zaměstnanců navíc čerpá také dovolenou. V provozu ale zůstává dostatek školek, které se o děti postarají.

Soňa Bystroňová, ředitelka MŠ Pohádka: "Máme dvě budovy mateřské školy, tak nejdříve zajišťuje provoz Mateřská škola Třanovského, ta ji zajišťuje zhruba do 23. července a potom bude zajišťovat provoz Mateřská škola Gogolova."
Martin Kocur, ředitel MŠ Beruška: "Kapacita byla využita tak na 60 až 70 procent v rámci obou našich budov co máme tady ve městě a tím pádem vlastně jsme vyšli rodičům vstříc. Je to navýšení oproti standardnímu prázdninovému režimu, ale prostě jsme to tak brali, že je to naše povinnost vyjít vstříc."
Pavel Machala, náměstek primátora F-M: "Za tuto aktivitu bych chtěl všem pracovníkům mateřských škol velmi poděkovat."

Například mateřská škola Beruška bude poskytovat své služby o týden déle, než plánovala, takže fungovat bude celé čtyři týdny, a to jak v objektu na ulici Nad Lipinou, tak Olbrachtova. Ta měla doposud například děti od sebe odděleny.

Martin Kocur, ředitel MŠ Beruška: "Prázdninový režim už bude trochu v jiném duchu, tam už se to víceméně řešit nebude. Tím, že děti budou posbírány ze všech tříd nebo případně z jiných budov, tak tam už to trochu ztrácí smysl, takže tam už se to rozvolní a jednak venku, tak i ve třídě budou děti moci být namíchány."

O týden prodlužují provoz školky na Lískovecké a Bavlnářské. Pět týdnů, bude v provozu MŠ Sněženka na ulicích 8. pěšího pluku i Svatopluka Čecha. A celých šest týdnů bude dětem k dispozici školka na ulici Josefa Myslivečka. Podrobný rozpis najdete na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy