Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice Frýdek-Místek nákazu zvládla, situace se postupně uklidňuje i v celém okrese

Před měsícem měla Nemocnice Frýdek-Místek skoro tři desítky nakažených. Situaci ale zvládla na výbornou a nákaza v zařízení téměř odezněla. V běžném režimu dál zůstávají mimořádná opatření, nově si můžete u vstupu pořídit ochranné pomůcky a nemocnice nabízí testování i samoplátcům.

15 nemocných zdravotníků a 14 pacientů. Kompletně uzavřené oddělné následné péče a všichni v karanténě. Tak to vypadalo v Nemocnici Frýdek-Místek přesně před měsícem. V zařízení ale nákazu zvládli, nerozšířila se a postupně odezněla.

Jana Březinová, mluvčí Nemocnice Frýdek-Místek: "Nyní už se situace uklidnila, zůstává už pouze jeden zaměstnanec pozitivní plus čtyři v karanténě. Většina zaměstnanců měla bezpříznakový průběh."

Že se situace aktuálně postupně uklidňuje také v celém okrese potvrzují i hygienici.

Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: "Nedošlo k žádnému nárůstu počtu pozitivně nakažených osob, objevují se nám ojedinělé případy nijak nesouvisející se stávajícími clustery, které byly dříve zmiňovány. Průběh nemocí je většinou lehký nebo bez příznaků."
Věra Starmannová, vrchní sestra, Centrální urgentní příjem: "Ochranné režimy pořád trvají. Nadále musíme nosit respirátory, dezinfekce rukou, bez těch se neobejdeme a oddělení vyčleněná u nás, kde jsou pozitivní pacienti, což znamená budova u nás T, ve které máme tyto prostory vyčleněny, tak tam mají ochranné pomůcky, že to jsou overaly, štíty, rukavice, boty."

Podobně jako ve všech zdravotnických a sociálních zařízeních dál platí také hygienická nařízení pro pacienty, kteří do nemocnice přicházejí.

Věra Starmannová, vrchní sestra, Centrální urgentní příjem: "Pro nemocnici existuje jeden vstup, je určený jeden výstup, máme zde triážní místo, kde jsou pracovníci 24 hodin a jejich první otázka je „Kam jdete?“. Vyptávají pacientů, zkontrolují, jestli mají roušky, pokud nemají, tak jim ukážou, že si mohou roušku koupit."

U vstupu je nově umístěný rouškomat, který nabízí jednorázové ústenky, pláště i rukavice. Platit se dá hotově i kartou.

Věra Starmannová, vrchní sestra, Centrální urgentní příjem: "Samozřejmě nezbytná je dezinfekce rukou a vypsání čestného prohlášení, zda nebyl v kontaktu s osobou, která je v karanténě nebo je Covid pozitivní a nebo zda se u něj neprojevují příznaky Covidu."

V plném vytížení je v nemocnici denně také odběrové místo, kam se jezdí testovat klienti objednaní praktickým lékařem. Nemocnice ale začala nabízet také testy pro zájemce i bez lékařského doporučení.

Jana Březinová, mluvčí Nemocnice Frýdek-Místek: "Samoplátci se musí předem objednat na uvedené telefoní číslo, které máme na webových i facebookových stránkách, odběry stojí 1750 korun plus 200 korun potvrzení a odběry se provádí každý všední den od 7 do 8."

Nejčastěji tohoto testování využívají lidé právě pro cesty do zahraničí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy