Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová klimatizace zlepšuje komfort klientů i zaměstnanců v Hospici Frýdek-Místek

Lepší komfort klientů i pracovní podmínky zaměstnanců. K tomu dopomohla nedávno nainstalovaná úplně nová klimatizace v Hospici Frýdek-Místek. Magistrát ji nechal nainstalovat na základě požadavku zařízení do úplně všech místností a rozhodně si ji v hospici nemůžou vynachválit.

Pokud se správně používá, tak je klimatizace jednoznačně výborným pomocníkem zvláště během horkých letních dní. Nově ji město nechalo nainstalovat do Hospice Frýdek-Místek. Klienti i zaměstnanci jsou z ní nadšení.

Jan Bittman, klient: "Ano, je to výborná věc jako, pěkně se aj dýchá při tom a ještě se lepší spí."
Marcela Pasírbková, sestra Hospice Frýdek-Místek: "Od té doby co máme klimatizaci, tak je tady lepší vzduch, pacienti se cítí lépe, není jim horko a hlavně ti, co se jim špatně dýchá, tak jsou spokojení."

Hospic má většinu pokojů orientovanou na jihozápadní stranu, to byl právě jeden z důvodů, proč o instalaci klimatizace usiloval.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Hlavně v letních měsících slunce svítí přímo do pokojů a ty teploty stoupaly až nad hodnotu 30 stupňů, tím pádem jsme požádali město, aby nám pomohlo s touto investicí. Město nám vyhovělo a jsme za to velmi rádi."

Vysoké teploty a špatná cirkulace vzduchu totiž přispívají ke zhoršení zdravotního stavu, únavě, psychickému napětí i snížení pracovní výkonnosti. Klimatizace tak napomohla k větší pohodě pacientů i zaměstnanců.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Klimatizovány jsou nyní již všechny pokoje, společenské místnosti, sesterny, kanceláře, kaple i jídelna hospice. Teplota na jednotlivých pokojích se nyní dá regulovat v návaznosti na potřeby a požadavky klientů, což je v rámci takového typu zařízení pro zajištění všeobecné spokojenosti naprosto nezbytné."

Obrovskou výhodou je, že kromě ovládání v každé místnosti se dá klimatizace řídit také na dálku přes počítač v sesterně.

Jan Bittman, klient: "Podle toho, jak kdo potřebuje, tak si může říct, jestli chce víc jako nebo míň, podle situace."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek se snaží neustále snaží neustále zlepšovat vybavení našich zařízení sociálních služeb. Jedním z důkazů je právě to, že v letošním roce hospic dostal novou klimatizaci, a to aby se uživatelé, kteří využívají toto zařízení měli zase lepší komfort."

Náklady na vybudování centrální klimatizace ve zdejším hospici vyšly na 4,8 milionu korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry