Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová klimatizace zlepšuje komfort klientů i zaměstnanců v Hospici Frýdek-Místek

Lepší komfort klientů i pracovní podmínky zaměstnanců. K tomu dopomohla nedávno nainstalovaná úplně nová klimatizace v Hospici Frýdek-Místek. Magistrát ji nechal nainstalovat na základě požadavku zařízení do úplně všech místností a rozhodně si ji v hospici nemůžou vynachválit.

Pokud se správně používá, tak je klimatizace jednoznačně výborným pomocníkem zvláště během horkých letních dní. Nově ji město nechalo nainstalovat do Hospice Frýdek-Místek. Klienti i zaměstnanci jsou z ní nadšení.

Jan Bittman, klient: "Ano, je to výborná věc jako, pěkně se aj dýchá při tom a ještě se lepší spí."
Marcela Pasírbková, sestra Hospice Frýdek-Místek: "Od té doby co máme klimatizaci, tak je tady lepší vzduch, pacienti se cítí lépe, není jim horko a hlavně ti, co se jim špatně dýchá, tak jsou spokojení."

Hospic má většinu pokojů orientovanou na jihozápadní stranu, to byl právě jeden z důvodů, proč o instalaci klimatizace usiloval.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Hlavně v letních měsících slunce svítí přímo do pokojů a ty teploty stoupaly až nad hodnotu 30 stupňů, tím pádem jsme požádali město, aby nám pomohlo s touto investicí. Město nám vyhovělo a jsme za to velmi rádi."

Vysoké teploty a špatná cirkulace vzduchu totiž přispívají ke zhoršení zdravotního stavu, únavě, psychickému napětí i snížení pracovní výkonnosti. Klimatizace tak napomohla k větší pohodě pacientů i zaměstnanců.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Klimatizovány jsou nyní již všechny pokoje, společenské místnosti, sesterny, kanceláře, kaple i jídelna hospice. Teplota na jednotlivých pokojích se nyní dá regulovat v návaznosti na potřeby a požadavky klientů, což je v rámci takového typu zařízení pro zajištění všeobecné spokojenosti naprosto nezbytné."

Obrovskou výhodou je, že kromě ovládání v každé místnosti se dá klimatizace řídit také na dálku přes počítač v sesterně.

Jan Bittman, klient: "Podle toho, jak kdo potřebuje, tak si může říct, jestli chce víc jako nebo míň, podle situace."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek se snaží neustále snaží neustále zlepšovat vybavení našich zařízení sociálních služeb. Jedním z důkazů je právě to, že v letošním roce hospic dostal novou klimatizaci, a to aby se uživatelé, kteří využívají toto zařízení měli zase lepší komfort."

Náklady na vybudování centrální klimatizace ve zdejším hospici vyšly na 4,8 milionu korun.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků