Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kolem Olešné se běžel charitativní ADRA běh, účastníci přispěli na matky samoživitelky v africkém Mali

Udělali něco pro své zdraví a zároveň přispěli na dobrou věc. Každý, kdo se přihlásil do celorepublikového běhu dobrovolnické organizace ADRA pomohl matkám samoživitelkám v africkém Mali. Symbolicky se letos v minimálním počtu kvůli koronaviru běželo i kolem Olešné.

Cyklostezka pod aquaparkem na Olešné byla místem postupného setkání dobrovolníků, kteří přišli podpořit sedmý ročník ADRA běhu.

Anketa: 1.) "Já jsem si to chtěl zkusit, tak se jdu proběhnout, akorát jsem si zapomněl číslo, mám číslo 395 a já ho někde seženu po cestě, jo?" 2.) "Taky si to chci zkusit jenom, uvidíme, jestli to uběhnu vůbec." 3.) "ADRA je skvělá organizace, mám tady spoustu kamarádů a ráda je v tomhle podpořím."

Letos měl běh kvůli koronaviru a řadě omezení úplně jiná pravidla, než tomu bylo v minulosti.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme museli vyhlásit alternativní běh, který se nám zdá daleko lepší, než když se běží někde v Praze, takže jsme vyhlásili ADRA běh, který je pro celou Českou republiku, je to běh individuální, takže si každý může zaběhnout 5, 10 kilometrů. Olešnou jsme vybrali proto, že se nechceme nějak seskupovat ve velkém množství, ale chceme pár jedinců, kteří jsou nadšení a kteří nám chtějí pomoct nějakým způsobem, tak jsme se rozhodli, že tady na Olešné zaběhneme ty dvě kolečka s tím, že nás také přišly podpořit děti z dětského domova, které nám tady na začátku zatancují, nějakým způsobem nás namotivují k tomu běhu a my pak poběžíme ty dvě kolečka.
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek dlouhodobě, dlouhá léta spolupracuje s organizací ADRA a já osobně jsem dnes podpořil tuto organizaci i tím, že jsem se zúčastnil charitativního běhu."

Letošní výtěžek z registrace půjde na matky samoživitelky v africkém Mali, které ADRA dlouhodobě podporuje.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Nějakým způsobem je učíme, jak žít, jak vyžít z toho co mají a jak třeba si přivydělávat, jakým způsobem. Takže dáváme tam určité peníze i aktivity, které pomáhají těm matkám samoživitelkám. Startovní poplatek je 250 korun a v podstatě celá ta částka jde na ty aktivity v Mali, protože my s tím nemáme žádné velké náklady, takže jsou dávno pokryty, takže to je to, co nám umožňuje i takto pomáhat."

V rámci celé České republiky se do letošního ADRA běhu zapojilo na 500 běžců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy