Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osamělým lidem v karanténě i nakaženým budou ve Frýdku-Místku nakupovat dobrovolníci

Osamělí lidé v karanténě i nakažení mohou ve Frýdku-Místku požádat o pomoc. Magistrát jim ve spolupráci s dobrovolnickou organizací ADRA a Českým červeným křížem zajistí nákup důležitých potravin, léků nebo hygienických potřeb.

Frýdek-Místek se opět dohodl s dobrovolnickými organizacemi na pomoci osamělým lidem v karanténě nebo těm, kteří jsou Covid pozitivní. V případě zájmu jim budou dobrovolníci zajišťovat důležitý nákup. S touto formou pomoci má magistrát zkušenosti už z první vlny.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stejně jako na jaře letošního roku, tak i v této situaci spolupracujeme s Českým červeným křížem a ADROU na tom, aby nakupovali základní potraviny, léky, hygienické prostředky pro lidi, kteří jsou Covid pozitivní nebo kteří jsou v karanténě a kteří si tedy nemohou tyto základní věci zabezpečit."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Jedná se o to, že když budou lidé v karanténě nebo budou Covid pozitivní, tak náš dobrovolník přijde, na základě telefonátu, který budou mít s magistrátem. Magistrát na to zřídil linku, na kterou si zavolají, magistrát předá informace nám, my zajistíme kontakt s tím pozitivním člověkem nebo člověkem, který je v karanténě a na základě naší domluvy vyšleme dobrovolníka, který zajistí základní potraviny nebo léky."

ADRA například aktuálně nepočítá, že by roznášela celoplošně nákupy běžným seniorům, tak jako tomu bylo na jaře, proto se o nákupy osamělým pozitivním nebo lidem v karanténě postarají zpočátku přímo zaměstnanci organizace.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Počítáme, že ty počty nebudou zas až tak vysoké a že to bude řádově v jednotkách, maximálně desítkách lidí a to jsme schopni zvládnout jak ve spolupráci tedy s našimi zaměstnanci, tak i s těmi dobrovolníky, takže v první fázi budeme nakupovat my jako zaměstnanci a když to přesáhne nějakou naši kapacitu, tak oslovíme dobrovolníky, kteří se už sami hlásí a ptají se a my jsme za to moc rádi."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dobrovolníci z těchto organizací budou nakupovat do hodnoty maximálně 1000 korun na nákup a budou provádět tento nákup jednou týdně."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že nás magistrát oslovil na jednu stranu, na druhou stranu také nás zabezpečil tím, že nám dali ochranné prostředky, to znamená dostali jsme jak rukavice, tak roušky a jsme schopni vyslat dobrovolníky tak, aby to pro ně bylo bezpečné a hlavně to plánujeme všechno tak, aby to bylo bezkontaktní."

Lidé, kteří by tak potřebovali pomoct mohou volat v pracovní dny od 8 do 16 hodiny na telefonní číslo 771 135 422.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků