Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Můžete pomáhat, ADRA opět otevřela charitativní obchůdky i sběrné kontejnery, týdně se vyberou až 3 tuny oblečení

Až 3 tuny oblečení týdně vybere ADRA od dárců v okrese Frýdek-Místek. Nedávná koronavirová situace bohužel uzavřela jak charitativní obchůdky, tak i sběrné kontejnery na oblečení. Po posledním rozvolnění už je ale opět otevřeno a lidé mohou zase chodit pomáhat. Ať už darováním nebo nakupováním věcí.

Charitativní obchůdek ADRY ve Frýdku-Místku už je opět připravený přijímat zákazníky i dárce. Nákupem zdejších věcí přispějete na dobrovolnickou činnost, stejně tak pokud sem přijdete cokoliv darovat, zvláště v tomto vánočním i složitém koronavirovém období.

Pavla Grzonková, vedoucí charitativních obchůdků: "Ve čtvrtek jsme otevřeli charitativní obchůdky. Za tu dobu, kdy byl Covid, tak jsme vlastně přijímali dárky, od dárců jsme přijímali věci, ty jsme nachystali v obchůdcích, takže obchůdky jsou připravené pro zákazníky. Budeme velmi rádi, když nás navštívíte a když se budete taky i tím způsobem podílet na podpoře dobrovolnictví v našem regionu."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Charitativní obchůdky jsou pro nás nesmírně důležité právě proto, abychom mohli pomáhat, protože celý výtěžek jde na rozvoj dobrovolnictví. Jsem rád, že občané to tak pochopili, že nás podporují, že máme dostatek oblečení a jenom tak pro vaši informaci vybereme minimálně 3 tuny oblečení týdně, za to moc děkujeme, máme z čeho vybírat a můžeme pomáhat."
Pavla Grzonková, vedoucí charitativních obchůdků: "Nejen obchůdky, ale také kontejnery sběrné pro šatstvo a textil jsme také otevřeli a tam také můžete dávat svoje dary pro nás."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Naše aktivity jsou nejenom z té části, která se týká lidí bez domova nebo lidí, kteří jsou samoživitelé nebo jsou v tíživé životní situaci, ale je to také i v rámci lidí, kteří nás chtějí podpořit a mohou si tyto věci tady zakoupit, takže to je vlastně to, co nám dává vlastně i ten impuls a tu možnost pomáhat."

Od pondělí 7. prosince se také otevřel sociální šatník pro potřebné, ať už pro lidi bez domova nebo pro rodiny, které jsou v tíživé sociální situaci.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "My také se snažíme zpříjemnit tu vánoční dobu lidem bez domova tak jsme vždycky pro ně připravovali střihání a holení, letos kvůli pandemii jsme museli tuto aktivitu přerušit a doufáme, že ta další, která by měla být kolem Velikonoc, že už se uskuteční."
Pavla Grzonková, vedoucí charitativních obchůdků: "Otevírací doba v obchůdcích nejen ve Frýdku, ale také i ve Frýdlantě, v Třinci, v Jablunkově je od 9 hodin dopoledne do 16 hodin odpoledne. Je to nepřetržitá doba, takže je možné to navštívit v té době kdykoliv, budeme rádi."

V těchto dnech navíc můžete do ADRY nosit i drobné dárky, které pracovníci roztřídí do dárkových tašek a darují především osamělým seniorům, lidem bez domova, ale i matkám samoživitelkám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail