Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci mají za sebou náročný rok, ADRA Frýdek-Místek i město jim děkují za nasazení

Pomáhají druhým bez nároku na odměnu. Docházejí za seniory, nemocnými dospělými i dětmi. V letošním roce prokázali dobrovolníci neuvěřitelné nasazení, za které si zaslouží poděkování. Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek jich má už pod sebou na čtyři stovky a stále by uvítala další zájemce, kteří by chtěli pomáhat.

Veškerý svůj čas, energii, vědomosti a dovednosti věnují ve prospěch ostatních lidí. Tak pomáhají dobrovolníci. Letos během pandemie koronaviru je jejich nasazení obzvláště důležité, najdeme je navíc ve všech věkových kategoriích.

Veronika Masařová, dobrovolnice: "Dobré ráno, moje jméno je Veronika, je asi 6 hodin ráno a já vyrážím do Domova pokojného stáří ve Frýdku-Místku pomáhat."
Matyáš Crhák, dobrovolník: "Jsem Matyáš a už pět let se věnuji dobrovolnictví v Hospici ve Frýdku-Místku. Kvůli nedostatku personálu jsem začal pomáhat i v domově pro seniory, kde jsem nápomocný jak personálu, tak uživatelům."

Přihlásili se sami nebo na výzvu Moravskoslezského kraje Bosmepartyja, který zapojil i dobrovolníky spadající pod dobrovolnickou organizaci ADRA.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků ADRA F-M: "Oslovujeme veřejnost, aby pomohla tady v této situaci, takže v tuto chvíli pracujeme asi se 42 dobrovolníky, které jsme takto zapojili do různých zařízení, které potřebovaly pomoct."
Petr Adamus, zástupce vedoucího ADRA Frýdek-Místek: "Musím říct, že pořád dobrovolníků je málo, že bychom potřebovali pořád ochotné lidi, kteří budou ochotni chodit do těch organizací a samozřejmě jakýmkoliv jiným způsobem v této složité době přiložit teda ruku k dílu a být užitečným člověkem."

V době pandemie pomáhali na všech frontách

ADRA Frýdek-Místek má pod sebou v celém okrese běžně na čtyři stovky dobrovolníků z toho v samotném městě jich je 150. Letošní rok pro ně byl velmi specifický. V první vlně nemohli nikoho navštěvovat a většina tak přešla na moderní formy komunikace.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků ADRA F-M: "Hodně si se svými, jak my jim říkáme, parťáky, telefonují nebo jsou to videohovory, u některých to jsou třeba sociální sítě, zprávy přes Messenger nebo přes WhatsApp a nebo to jsou i ty klasické dopisy."

V aktuální druhé vlně pandemie začali právě pomáhat v nemocnicích a domovech pro seniory.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků ADRA F-M: "Jsou to takové ty pomocné ruce, takže pomáhají třeba s roznosem stravy, s tříděním prádla a s dalšími věcmi, které jsou schopni zvládnout."
Veronika Masařová, dobrovolnice: "Jedna naše paní klientka si rozbaluje dáreček od svojí neteře a my jsme před chviličkou převlékli postel na sváteční povlečení."
Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků ADRA F-M: "Na jaře to bylo hodně o nakupování seniorům. Nákupy běží i v této době, i když úplně minimálně, ale specializujeme se na lidi, kteří jsou v karanténě."

ADRA i město Frýdek-Místek děkují za nasazení

5. prosince byl Mezinárodní den dobrovolníků, ve Frýdku-Místku jim proto každoročně před Vánoci vždycky poděkují za odvedenou práci, letos bohužel převážně na dálku.

Irena Blablová, hlavní koordinátorka dobrovolníků ADRA F-M: "Pro nás je to právě příležitost, abychom všem našim dobrovolníkům, všem lidem, kteří takto nezištně pomáhají, mohli poděkovat. Takže milí dobrovolníci, děkujeme vám."
Petr Adamus, zástupce vedoucího ADRA Frýdek-Místek: "My jsme nesmírně rádi, že nám naši dobrovolníci zůstávají věrní a že i v této době vlastně nám pomáhají zvládat tu náročnou situaci. Jsme samozřejmě rádi za to, že nás výrazným způsobem i město podporuje."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Chtěl bych poděkovat všem z Adry, všem dobrovolníkům, všem zaměstnancům, všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomáhají. Pomoc a dobrovolnická práce je velmi potřebná, obzvlášť v tomto roce jsme všichni zažili, že situace není lehká a chtěl bych opravdu poděkovat všem, kdo nasadili svoje srdce, kdo obětovali svůj volný a pomáhali ostatním. Moc vám všem děkuji."

Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem, stačí kontaktovat organizaci ADRA nebo další podobné organizace, jako je Charita a podobně.

Témata: ADRA,  ADRA Frýdek-Místek
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků