Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvy v domovech pro seniory jsou možné, musíte mít ale test. Ve Frýdku-Místku testují přímo v domově

Domovy pro seniory ve Frýdku-Místku mají za sebou očkování a situace je v nich stabilní. Stále platí, že za klienty mohou osobně přijít příbuzní nebo i návštěvy. Podmínkou ale je, aby měli negativní test na koronavirus. V domově na ulici 28. října jim ho dokonce udělají na počkání.

Mezi lidmi se v poslední době mluví o tom, že klienty v domovech pro seniory stále není možné kvůli pandemii navštěvovat. Toto tvrzení je ale mylné. Ve Frýdku-Místku totiž návštěvy ke klientům mohou.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro návštěvy uživatelů v zařízeních sociálních služeb, tedy v domovech seniorů, domovech se zvláštním režimem a u odlehčovacích služeb v pobytové formě se aktuálně nic nemění. Tedy zůstává v platnosti, že návštěva se před zahájením návštěvy v domově podrobí antigennímu testování."

Tento požadavek se nevztahuje na osoby, které absolvovaly nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy buď PCR test nebo antigenní test.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Například městský domov pro seniory na ulici 28. října umožňuje testování návštěvám přímo v tomto zařízení, a to na základě předchozího objednání."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Testujeme pondělí, středa, pátek. Testujeme vždy od 13. hodiny do 15. hodiny. Na testování je potřeba se telefonicky objednat. V rámci testovacího dne otestujeme celkem 20 osob. O testování je velký zájem, my proto žádáme rodinné účastníky, aby se třeba obrátili i na jiná odběrná místa. Stačí potom, když přijdou jen s tím potvrzením."

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rovněž platí povinnost pro návštěvy používat respirátory minimálně FFP2 a to bez výdechového ventilu."

Od 1. března navíc platí povinnost nosit primárně respirátory a roušky na téměř všech veřejných místech. V obchodech a v MHD navíc platí povinnost mít jenom respirátor. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto rozhodlo, že tyto ochranné prostředky by měly osoby ohrožené chudobou dostat zdarma.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedná se o osoby, které mají nárok na sociální dávky, zejména pak dávky v hmotné nouzi. Jsou to tak osoby i rodiny v azylových domech nebo sociálně slabší senioři, či osoby bez domova. Těmto osobám budou respirátory a roušky vydávány ve výdejně potravinové a materiální pomoci a ulici Malý Koloredov."
Jan Savický, vedoucí střediska BETHEL, Slezská Diakonie: "My jsme dostali z Magistrátu města Frýdek-Místek 12 tisíc kusů, nějaké 2 tisíce už jsme vydali a teď komunikujeme s úřadem práce, kdy nám posílají lidi v hmotné nouzi, aby si mohli přijít pro ty roušky chirurgické nebo zdravotnické a systém vydávání je takový, že rodinám vydáváme 50 kusů, což je jedno balení a jednotlivcům po 15 kusech."

Aktuálně se čeká na dodávku respirátorů ze strany ministerstva, které zatím rozhodlo, že rozešle do celé země 3 miliony kusů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

STEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail