Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zima dala cestám pořádně zabrat, Frýdek-Místek už se pustil do provizorních oprav

Zima dává cestám každoročně pořádně zabrat. Ve Frýdku-Místku proto postupně začínají s opravami nejvíce poškozených komunikací. Zatím pouze studenou směsí, ty horké přijdou na řadu, až spustí obalovny výrobu. Lidé mohou mezitím dávat městu podněty, které cesty je potřeba opravit.

Letošní zima byla pro technické služby ve Frýdku-Místku poměrně náročná. A i když už je březen, tak ještě úplně neskončila. Údržba eviduje velkou spotřebu posypových materiálů i počet zásahů. Střídající plusové a mínusové teploty se bohužel silně podepsaly na cestách.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Naši zaměstnanci provozu komunikace už od února začali postupně vyspravovat některé komunikace takzvanou studenou balenou směsí. Do těchto dnů na zhruba pětadvaceti místech už proběhly nějaké provizorní opravy, nicméně s těmi řádnými, my si je dneska mapujeme a s těmi řádnými počítáme se zahájením od dubna, kdy začnou fungovat obalovny."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V tuto chvíli dochází opravám, k těm nejnutnějším opravám, protože se zatím provádí takzvanou studenou obalovanou směsí, a to je opravdu nouzová oprava. Budeme čekat až na konci března, ale spíš začátkem dubna najedou obalovny, aby mohlo dojít ke klasickým opravám výtluků už pořádnou obalovanou směsí, která už potom vydrží mnohem déle."

Důležité teď bude postupně zmapovat všechny poškozené úseky cest ve městě a vytvořit podle závažnosti a nebezpečnosti výtluků časový harmonogram oprav.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Budeme sestavovat plán, který budeme předkládat vedení města, odboru dopravy silničního hospodářství tak, abychom ho měli schválený a jak říkám, od toho dubna zahájili opravy řádné. To znamená se zařezáním, vyčištěním, položením nového asfaltu, zaválcováním."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pracovníci úřadu, ale i technických služeb i městské policie a v podstatě i občanů nám dneska podávají podněty k opravám a my to postupně procházíme a snažíme se udělat takový harmonogram oprav."

Podněty na opravy mohou lidé posílat přes formulář pro hlášení poruch, který najdou na internetových stránkách technických služeb.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Chtěl bych apelovat na ně, že samozřejmě to bude chvilku trvat, nějaký měsíc, dva, než všechna ta místa budou opravena, ale postupně by k těm opravám mělo dojít."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Začínáme samozřejmě od těch nejdůležitějších úseků, kde nám jezdí městská hromadná doprava, kde jsou úseky nejintenzivněji využívané a potom třeba až o prázdninách se dostaneme na místa, která jsou mnohem méně využívaná a kde ty opravy třeba vydržely."

Na opravy komunikací je letos v rozpočtu města vyčleněno přes 22 milionů korun. Dalších téměř 21,5 milionu by pak mělo jít na opravy chodníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPříležitost pro každého s.r.o., Třinec
Třinec
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

STEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail