Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Převrat na radnici ve Frýdku-Místku! Město má kompletně nové vedení

Úterní jednání zastupitelstva ve Frýdku-Místku skončilo nečekaným převratem. Na zasedání totiž padl návrh na odvolání a kompletní výměnu celého vedení města. Ta se po několika přestávkách doslova během několika sekund stala realitou. Novým primátorem se stal předseda hnutí Naše město F-M Petr Korč.

Zasedání zastupitelstva začalo za mimořádných opatření. Zastupitelé ještě ráno před začátkem postupně podstoupili antigenní testy. Na programu bylo především schvalování dotací na podporu a rozvoj řady aktivit. Po 10. hodině ale přišel ze strany předsedy opoziční strany Naše město F-M Petra Korče nečekanný návrh na kompletní výměnu celého vedení města. Přímé zdůvodnění požadavku neuvedl.

Petr Korč, předseda strany Naše město F-M: "Pokud chcete subjektivní názor, tak si myslím, že jako primátor neřídíte město správně."

Po dvou přestávkách došlo doslova bez dalšího vysvětlování k okamžitému hlasování o výměně vedení města. Pro hlasovalo 24 zastupitelů, proti bylo 10, zdrželi se 2 a 7 nehlasovalo.

Během krátké chvíle si tak rovnou zastupitelé vyměnili svá místa. Novým primátorem se stal Petr Korč. Bývalý primátor Michal Pobucký a všichni jeho náměstci následně poděkovali všem za dosavadní spolupráci. K výměně totiž došlo i na všech postech náměstků.

Michal Pobucký (ČSSD), odvolaný primátor Frýdku-Místku: "Právě proběhl puč na radnici ve Frýdku-Místku. Hnutí ANO, Piráti, hnutí Naše Město a SPD spojilo své síly a právě mne i zbytek ČSSD odvolali z vedení města. Když jsem se ptal na důvod, tak proto, že to mohou udělat. Jsem zvědavý na kroky nového primátora Bc. Korče a všech členů vedení města."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyRenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail