Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zažil převrat ve vedení města, má nového primátora, několik náměstků i radních

Frýdek-Místek zažil převrat ve vedení města. Na úterním zastupitelstvu totiž předložil tehdy ještě opoziční zastupitel a předseda hnutí Naše město F-M Petr Korč návrh na odvolání kompletního vedení a jeho okamžitou výměnu. Ta následně prošla a předkladatel návrhu se zároveň stal novým primátorem.

Frýdek-Místek má za sebou velmi výraznou změnu ve vedení města. Přišla doslova jako blesk z čistého nebe. Předseda hnutí Naše město F-M předložil na zastupitelstvu mimořádný návrh na odvolání a okamžitou výměnu primátora, tří náměstků, čtyř radních a dalších postů, po několika přestávkách pak došlo na samotné hlasování a návrh změny prošel.

Petr Korč, nový primátor Frýdku-Místku: "Dnešní změna ve vedení města není náhodný krok. Té změně předcházely dlouhá jednání."
Michal Pobucký, odvolaný primátor Frýdku-Místku: "Bylo to překvapení z čistého nebe, nikdo neavizoval, nikdo vlastně neřekl ani ten důvod. Když jsme sem i já dotazoval na jednání zastupitelstva na ten důvod, tak odpověď byla něco ve smyslu, že můžou a mají ty hlasy, ale to k tomu politickému životu patří."

Hnutí Ano, Piráti a hnutí Naše město tak vytvořily koalici a ČSSD společně s KDU-ČSL přechází do opozice. Jediná strana, pro kterou se nic nemění je hnutí ANO, té zůstali ve funkci i dva náměstci.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme měli určité neshody a nejasnosti, zejména s ČSSD. Asi nebyly nepřekonatelné, ale v rámci utváření vztahů v tom novém formátu se nám zdá, že mnoho věcí bude průchozích."
Jakub Tichý, nový neuvolněný radní: "Jsme ještě trochu překvapení, že to opravu se podařilo dotáhnout do konce. Těšíme se, je to zodpovědnost a musíme k tomu přistoupit s pokorou."

Nové vedení se chce zaměřit na větší transparentnost a efektivitu úřadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail