Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek otevřela své charitativní obchůdky, lidé přišli nakupovat oblečení pro děti

Od pondělí se může prodávat dětské zboží. Díky tomuto povolení mohly otevřít i charitativní obchůdky dobrovolnické organizace ADRA. Převážně maminky s dětmi je tak vzaly doslova útokem. Nejen, že pořídili něco dětem, ale zároveň přispěli na chod dobrovolnické organizace.

Maminky i babičky s dětmi jsou od pondělí častými zákazníky charitativního obchůdku ve Frýdku-Místku. Díky mírnému rozvolnění se totiž může opět prodávat dětské zboží.

Anketa: 1.) "My jsme určitě rádi, protože ty možnosti teď nebyly a ty děti to fakt potřebují. Nové věci nekoupíte, tak jsme vděční i tak, když se můžeme podívat a vyzkoušet. Jsou tu ochotní, příjemní, určitě je to výborné." 2.) "Asi tak stejně jako mamka, že jsme rádi, že je otevřené a můžeme si sem přijít něco koupit."
Pavla Grzonková, vedoucí charitativních obchůdků: "My jsme čekali, že bude zájem, protože těch telefonátů bylo hodně, kdy otevřeme, ale samozřejmě jsme museli čekat. Zájem byl opravdu velký, dokonce se nám udělala i fronta venku před obchůdkem a lidé byli moc rádi, že si mohou pro děti nakoupit co potřebují."
Anketa: 1.) "My jsme koupili botičky, gumáčky. Kde je mám? Tady, nutně potřebujeme gumáky, konečně je máme."

Zdejší charitativní obchod má plochu zhruba 45 metrů čtverečních, proto dovnitř mohou za aktuálních nařízení maximálně tři lidé.

Pavla Grzonková, vedoucí charitativních obchůdků: "Na obchůdcích to máme všechno vyvěšeno, vylepeno. Používáme dezinfekci na ruce, upozorňujeme naše zákazníky, aby používali dezinfekci, máme i jednorázové rukavice."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že v poslední době došlo k mírnému rozvolnění a že nám zákon umožňuje otevřít naše charitativní obchůdky pro děti. Myslím si, že to byl sortiment, který hodně scházel a že se to také po otevření projevilo, že přišly maminky s dětmi a že ta poptávka byla obrovská."

ADRA může díky obchůdkům dofinancovávat své programy pro dobrovolníky i pro seniory.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "I když nás město dotuje a máme i dotace z ministerstva, tak přesto všechno je to jen nějakých 30 až 40 procent toho, co spotřebujeme a ty charitativní obchůdky, které se otevřely, jsou pro nás nesmírně důležité právě proto, abychom mohli financovat všechny naše projekty. Tak vás všechny zvu a jsem rád, že můžete přijít a že vám můžeme nabídnout alespoň to oblečení pro děti a doufáme, že se brzy rozvolní natolik, že si tady budete moci nakoupit i ostatní věcí."

Během pandemie lidé doma třídili spousty věcí, které následně darovali Adře, k doručení mohli během uzavření obchůdků využít kontejnery na textil.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Máme ve Frýdku-Místku 10 kontejnerů, teď jsme rozšířili o jeden u Tesca, takže 11 a je důležité, aby i tam lidé mohli nosit oblečení. My to přebíráme a dál s tím pracujeme, případně to ekologicky likvidujeme, takže je to velká možnost získat věci, kdy lidé měli čas a dělali pořádky, tak nám neustále nosili a my jsme za to moc rádi."

Kromě obchodů s dětským oblečením a obuvi se také otevřela papírnictví, prádelny, čistírny, zámečnictví, či prodejny s pietním zbožím. Stejně tak se mohou za přísných opatření konat venkovní trhy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy