Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křižovatka na Slezské ve Frýdku-Místku už je opravena, i Koloredovský most, nájezdy na estakádu finišují

Projet autem přes Frýdek-Místek není v poslední době vůbec jednoduché. Kromě výstavby obchvatu byly v posledních měsících v plném proudu práce na třech důležitých dopravních úsecích. Dvě stavby už jsou hotové a třetí finišuje.

Křižovatka u nákupního centra na Slezské už je kompletně opravená. Dopravní situace tady byla v minulosti dlouhodobě komplikovaná a docházelo zde k častým dopravním nehodám.

Anketa: "Ty semafory byly tak špatně seštelované, že tady byly věčně bouračky, tak doufám, že teď to bude lepší a těch bouraček bude míň."
Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "I Policie České republiky dlouhodobě upozorňovala na to, že je křižovatka nehodová. Dopravní značení a světelná signalizace byla více než 20 let stará, tím pádem zastaralá a my jsme se rozhodli křižovatku zmodernizovat."
Anketa: "I přejít přes přechod měli chodci velký problém, protože některé ty auta nám nechtěly dávat ani přednost, protože vstoupíte na přechod a hned je červená. Někteří lidé chodí pomaleji, takže to nemohli vůbec stíhat."

Modernizace křižovatky má zajistit plynulejší a bezpečnější provoz, kterému budou pomáhat nové semafory se směrovými šipkami a videodetektory.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Křižovatka prošla celkovou rekonstrukcí, byly tam vyměněny všechny kabeláže, návěstí, vyjma jednoho sloupu, tak i stožáry. Byla vyměněna i světelná signalizační zařízení, to znamená stávající žárovky byly nahrazeny LED diodovou technologií. Ona ta křižovatka byla už tehdy dynamicky řízená. To samozřejmě zůstane zachováno, ale byly tam nově instalovány i videodetektory, takže je možné snímat chodce, případně motocyklisty."
Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Zvýšenou bezpečnost přinese změna plných signálů na směrové. To znamená, že levé jízdní pruhy budou určeny jen pro odbočení a automobily při zeleném signálu nebudou muset dávat přednost vozidlům v protisměru."

Oprava vyšla město na pět milionů korun, z toho 3,6 milionu hradí evropská dotace.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Pokud to všechno bude fungovat, jakože jsme přesvědčeni, že ano, tak k oficiálnímu předání toho díla dojde ve středu 27. října."

Urychlit se nakonec podařilo i opravu Koloredovského mostu, kterou měla na starosti Správa silnic Moravskoslezského kraje. Tam se opravovaly kovové konstrukce ve spodní části mostu a čistily se žlaby, které odvádějí vodu. Most už je plně průjezdný. Dokončují se také práce na sjezdu z estakády směrem k hale Polárka.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Rekonstrukce spočívá ve výměně mostního svršku včetně hydroizolace, dále projekt počítá se sanací opěr, křídel a poškozených povrchů nosné konstrukce. Před dokončením budou osazeny nové zádržné systémy, takzvaná svodidla. Celková cena oprav jižních i severních ramp ve Frýdku-Místku vychází na 49 milionů korun."

Tady by měly práce skončit v listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy