Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Darujte drobné dárky nejen osamělým seniorům, sbírá je ADRA Frýdek-Místek

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek uspořádala i letos akci s názvem Dárek pro druhé. Lidé mohou ještě do 3. prosince nosit do charitativních obchůdků drobné dárky, kterými by chtěli obdarovat hlavně osamělé seniory nebo také děti matek samoživitelek. V Adře dárky roztřídí a vytvoří z nich vánoční dárkové balíčky.

Dárkové tašky plné drobností, které potěší každého obdarovaného. V dobrovolnickém centru ADRA Frýdek-Místek mají teď plné ruce práce s projektem Dárek pro druhé = Radost pro všechny.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Jedná se o to, že lidé sem k nám do Adry mohou přinést dárek. Nemusí to být žádná velká věc, stačí maličkost, protože právě i ty maličkosti mnohdy potěší mnohem víc. Mohou to být třeba deky, svíčky, kosmetika. Drobnosti, vyrobený dárek, jako třeba malovaný obrázek."

Akce je primárně zaměřena na osamělé seniory, kteří žijí v domácnostech nebo ve zdravotních či sociálních zařízeních. Ale také pro matky samoživitelky nebo rodiny, které se nacházejí v hmotné nouzi.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Dárek pro druhé je projekt, který jsme spustili 13. listopadu u příležitosti Světového dne laskavosti. Jedná se o projekt, kdy chceme osamoceným lidem předat alespoň kousek vánoční atmosféry tím, že jim předáme dárek, který by jinak nedostali."
Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Ze všech domovů ve Frýdku-Místku máme asi 550 zájemců, kteří jsou sami, opuštění a ty domovy nám zprostředkovaly jména těch lidí, kterým ty dárky budeme dávat."
Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Důležité je, aby když ti lidé sem přinesou ten dárek, tak aby ho nezalepovali. Abychom viděli, co se tam nachází a mohli jsme to roztřídit podle toho, komu ten dárek poputuje. Ať už to bude muž nebo žena nebo děti právě. A poté, co my je roztřídíme, tak je budeme postupně rozvážet. Kdy to spojujeme i se zpíváním vánočních koled. Spolu s našimi dobrovolníky, kteří se toho také účastní."

ADRA letos akci pořádá už čtvrtým rokem.

Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Z té minulé rekapitulace vnímáme, že město je citlivé a vnímavé právě pro potřeby těchto lidí. A měli jsme dostatečné množství dárků. A protože jsme s tím i letos počítali, tak jsme to nabídli více domovům a tím také se navýšil počet těch dárků, tak teď jenom jsme v napětí, jestli občané budou slyšet to naše volání a přinesou dostatečný počet těch dárků. Já věřím teda občanům Frýdku-Místku, že nás v tom nenechají a že budeme moci uspokojit i ty potřeby těch, kteří se cítí sami a opuštění."

V případě, že se chcete akce zúčastnit, dárky můžete nosit do charitativních obchůdků Adry ve Frýdku-Místku ještě do 3. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail