Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poděkujte zdravotníkům za jejich nasazení, ADRA Frýdek-Místek spustila akci Pečeme s vámi

Pečeme s vámi – To je název nové iniciativy dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek, která má za cíl podpořit zdravotníky v nemocnici. ADRA vyzývá veřejnost, aby se také zapojila. Stačí upéct něco dobrého, čím byste chtěli udělat zdravotníkům radost a přinést to do charitativního obchůdku. ADRA pak zajistí předání přímo zdravotníkům.

Nemocnice v Moravskoslezském kraji hlásí už přes 1 000 hospitalizovaných s koronavirem. O více než desetinu z nich se starají zdravotníci na čtyřech covidových jednotkách ve Frýdku-Místku. Pracovní vypětí je obrovské a pomáhají i vojáci. Dobrovolnická organizace ADRA přišla s iniciativou, která má zdravotníky alespoň trochu potěšit.

Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Vzhledem k tomu, že ta dnešní covidová doba často rozděluje společnost na očkované a neočkované. A nám se to nelíbí. A vnímáme to, že i v nemocnici jsou zdravotníci, kteří to nemohou řešit a musí se věnovat jedné i druhé skupině. Tak jsme se rozhodli, že je nějakým způsobem podpoříme. Vzhledem k tomu, že se často ozývají negativní projevy na zdravotníky ve společnosti, tak chceme i takovou akcí, kterou jsme nazvali Pečeme s vámi, upozornit na to, že nemocnice jsou stále přeplněné, že potřebují naši podporu zdravotníci."

A zapojit se do akce můžete i vy.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Akce Pečeme s vámi si klade za cíl podpořit zdravotníky. A to konkrétně ve frýdecké nemocnici. Záleží hlavně na lidech. A proto bychom chtěli lidi vyzvat, aby přinesli tady k nám do Adry něco dobrého. Aby si našli chvilku a upekli třeba buchtu, bábovku, dort, roládu, klidně i nějaký slaný koláč a zpříjemnili tím ty chvíle zdravotníkům v nemocnicích, které jsou mnohdy velmi často přeplněné."
Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "A tak chceme vyzvat město k tomu, aby se za tuto aktivitu postavilo a nějakým způsobem projevilo to, že si váží práce těch, kteří nám zachraňují životy."
Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Časově to není omezené, ale máme vyhrazené dny. A to konkrétně pondělí a čtvrtek, vždy od 9 do 16 hodin v otevírací době charitativního ADRA obchodu."

V Adře budou rádi za každého nejen domácího pekaře i pekařku, kteří tak ukážou zdravotníkům, že Pečou s nimi.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail