Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

60 bytů v domě ve Frýdku-Místku má za sebou rekonstrukci rozvodů vody, odpadu a plynu

V městském bytovém domě v Anenské ulici ve Frýdku-Místku utichl stavební ruch. Po více než dvou měsících prací v šestnáctipatrové budově skončila náročná rekonstrukce vnitřních instalací. Nájemníky rekonstrukce omezila v používání vody a kanalizace a celkově stála zhruba 7 milionů korun.

Paní Marie Kecová žije v panelovém domě v Anenské ulici ve Frýdku-Místku už 48 let. Za náročnou rekonstrukci je proto velmi ráda.

Marie Kecová, nájemnice: "Nejvíc oceňuji, že člověk nemá obavy, že se stane nějaká havárie, protože to bylo opravdu v takovém špatném stavu. My jsme potom viděli na chodbě, když to vytáhli, v jakém stavu byly ty součástky nebo ty věci. A potom oceňujeme ohromně tu ventilaci, která je strašně důležitá, protože tady vlastně se toalety a koupelna nedaly větrat, jedině nějak dveřmi."
Anketa: "Jsem ráda, že je to hotové, ale bylo to šílené. Náročné to bylo fyzicky i psychicky."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Rekonstrukce dopadla výborně. Můžu konstatovat, že jsme opět měli šťastnou ruku na zhotovitele, který už provedl rekonstrukci vnitřních rozvodů na ulici Komenského, kde je také věžový dům města. Tam šlo také o opravu a totální rekonstrukci kanalizace, která se v podstatě rozpadla. A tady v tomto objektu šlo o rekonstrukci vodovodu, kanalizace, vzduchotechniky a svislého potrubí plynu, který už byl v havarijním stavu. Takže vše dopadlo dobře."

Rekonstrukce šedesáti bytů v šestnáctipatrovém domě trvala více než dva měsíce. Nájemníci měli k dispozici také dva náhradní byty a připraveny byly i mobilní toalety. Firma musela řešit také několik havárií a veškeré práce stihla dokonce v před termínem dokončení.

Marie Kecová, nájemnice: "O všechno se postarali. Samozřejmě, když to opravovali, tak nešel plyn a nešla voda, nešly odpady. Ale odpoledne vždycky, když skončila jejich směna, tak nám pustili odpad a pustili nám vodu."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Komunikace s nájemníky, která měla vliv na to provádění rekonstrukce by nebyla možná bez součinnosti se správkyní, respektive s domovnicí. Čili tímto bych chtěl paní domovnici poděkovat za součinnost, která správě obecního majetku poskytla. Samozřejmě jsme si vědomi, že nájemníci byli omezeni v užívání těch bytů. A na základě požadavku i vzájemného jednání jsme dospěli k tomu, že bude poskytnuta sleva z nájemného v paušální částce, která skutečně zohledňuje to objektivní omezení, co se týká užívání bytů."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Celková hodnota rekonstrukce vyšla na 6,5 milionu korun. S tím, že včetně nějakých dalších nákladů můžeme mluvit zhruba o těch 7 milionech korun. V příštím roce bychom chtěli udělat ještě rekonstrukci balkonů a zateplení, pokud se podaří vše naplánovat a naprojektovat, protože si myslím, že dům si to plně zaslouží."

Další rekonstrukce vnitřních rozvodů se plánuje také na městském bytovém domě v ulici Československé armády.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail