Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku poslala na Ukrajinu zdravotnický materiál, město pomůže penězi i sbírkou Daruj F-M

Minimálně dva miliony korun chce Frýdek-Místek poslat na pomoc Ukrajině. Jeden má jít přímo na ambasádu a druhý má být v rámci sbírky Daruj F-M. Pokud se vybere částka do milionu, město ji zdvojnásobí. Sbírku vyhlásila i nemocnice, která navíc na Ukrajinu poslala zdravotnický materiál za další milion.

Situace na Ukrajině zvedla po celém světě obrovskou vlnu solidarity. Do pomoci se také připojilo i město Frýdek-Místek.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Ta situace je velmi zásadní ve dvou ohledech. Jedním je ta symbolická rovina, kdy opravdu dochází k nabourání veškerých bezpečnostních záruk a hodnot, na kterých stojí evropská civilizace. A druhou je ta případná rovina humanitární a tady bychom chtěli nabídnout pomoc všem, kteří ji budou potřebovat."

Většinu pomoci koordinuje stát a jednotné centrum zřídil také Moravskoslezský kraj. V první vlně budou potřeba hlavně peníze.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "My jsme se jako město rozhodli uvolnit z rozpočtu přímo jeden milion korun, který bychom chtěli zaslat přímo ukrajinské ambasádě na pomoc a obranu svobodné Ukrajiny a zároveň jsme rozhodli o otevření sbírky Daruj F-M, která je v tento okamžik otevřena na jeden milion korun."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Vyzýváme občany, kteří chtějí přispět na Ukrajinu, aby se zúčastnili tohoto programu. A pokud se tam ty peníze najdou a nasbírají, tak samozřejmě my dáme dalších 100 procent k tomu."

Oficiální sbírku zřídila také Nemocnice ve Frýdku-Místku, která z ní chce financovat nákup léků a zdravotnického materiálu. Nemocnice zároveň už poslala na Ukrajinu dva náklady nejnutnějších zdravotnických potřeb.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Dostal jsem od našeho primáře z ARO seznam materiálu, který je urgentní pro boj hlavně v té první linii. To byly hlavně léky, léčiva, která běžně nejsou schopni nakoupit a může to udělat pouze zdravotnická organizace. Například širokospektrální antibiotika a další léky, které potřebují."

V další várce byl primárně krycí materiál.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Týkalo se to obvazů, obinadel, sterilního krytí, tamponů a podobně. Tento materiál je nedostatkový i v naší republice, tak jsme velmi rád, že se nám ho podařilo zajistit a dneska je odvážen na Ukrajinu. Celkově jsme tedy poskytli dar v hodnotě asi jednoho milionu korun."

Podrobnosti o sbírkách najdete na internetových stránkách města i nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy