Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku budou mít v opravené zbrojnici i novou cisternu

Zásahy dobrovolných hasičů z Frýdku-Místku budou efektivnější. Na místo dovezou více vody díky nové velkokapacitní cisternové automobilové stříkačce. Město na nákup nové výjezdové techniky získalo 2,5milionovou dotaci.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdek-Místek využívá v současnosti zásahové vozidlo CAS 32 Tatru T815 6x6 vyrobenou v roce 1989. Město už hasičům opravuje zbrojnici ve Střelniční ulici a po jejím dokončení pořídí jednotce také novou cisternu, která bude velkokapacitní a doveze tak k zásahu větší množství vody.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdek patří k těm, které mají velmi dobré jméno nejenom v kraji, ale i v celé republice. My se samozřejmě snažíme, aby měla velmi dobré zázemí. Nyní probíhá rekonstrukce požární zbrojnice a nabízí se to, že pokud ta zbrojnice bude nová, tak by bylo výborné, aby v ní byla opravdu i nová špičková technika. My jsme v rozpočtu vyčlenili částku na nákup nové cisterny, nového vozu. A zároveň se nám nyní podařilo získat dotaci, která pokryje část těch nákladů. Tak se spojí dvě věci. V nové zbrojnici bude nová technika, která bude sloužit a věřím, že přispěje k tomu, aby občané měli klidný spánek."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Město požádalo o příspěvek na novou výjezdovou techniku z peněz ministerstva vnitra a bylo úspěšné. Podařilo se nám získat dotaci ve výši 2,5 milionu korun. A to z rozpočtu Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Pořízení cisternové automobilové stříkačky vyjde celkem na 8 milionů korun."

Požárníkům chybělo kvalitní zázemí a také technický stav bývalé hasičárny už nevyhovoval. Nově budou mít prostornou garáž i výjezdové plochy, parkování pro osobní vozy i tréninkové dráhy pro hasičský sport. V nově zateplené budově nebude chybět šatna pro členy jednotky, nové schodiště i vnitřní instalace. Rekonstrukce vyjde na zhruba 60 milionů korun a hasiči by nové zázemí měli začít využívat ve druhé polovině letošního roku. Do té doby mají zřízenu provizorní základnu v prostorách Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail