Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadelníci pozvali do Frýdku-Místku Michala Viewegha na představení podle jeho knihy

Komorní divadlo Arté má za sebou další úspěšné představení. Tentokrát si soubor nastudoval hru Povídky o manželství a sexu na motivy knihy Michala Viewegha. Samotného nejprodávanějšího českého autora dokonce pozvali přímo na premiéru do zaplněného Kina Vlast a uspořádali s ním i krátkou besedu.

Úspěšný spisovatel Oskar po rozvodu se svou ženou Zuzanou poznává staromládenecký život. Setkává se s různými ženami, které dostanou Oskara do absurdně nečekaných situací.

Jakub Vašek, představitel Oskara, scénárista a režisér: "Ty povídky jsou hodně sexuální a hodně takové vulgární. Ale jde o to, že spíš hlavní oříšek byl v tom, jak to převézt na to divadlo. Protože kniha je 21 povídek, které mají vypravěče a odehrávají se v různých místech s několika postavami a bylo strašně těžké vybrat si ty povídky a ty postavy, které se na divadle objeví."

Komorní divadlo Arté si vybralo 6 povídek a jednu přidalo navíc. Inscenaci zkoušeli necelé dva měsíce. Na premiéru pozvali také přímo Michala Viewegha, jehož předloha čerpá z řady autobiografických prvků.

René Šmotek, představitel autora: "Že vzpomíná na ty své příběhy, když mu to ten nakladatel odmítne vydat a řekne mu, že je vyhořelý. Takže si to bude pročítat zpátky a budou se mu ty obrazy z těch povídek jakoby zjevovat."
Michal Viewegh, spisovatel, autor předlohy: "Tam jsou takové lehce amorální motivy. Já jsem tady byl se svou dcerou osmnáctiletou. Takže občas jsem měl s rolí tatínka problém, ale jo. Viděl jsem, že se to publikum baví."
Jakub Vašek, představitel Oskara, scénárista a režisér: "To, že Michal Viewegh seděl v hledišti, tak nás spíše motivovalo. A občas jsme se podívali a vypadal spokojeně."
Lucie Okonová, herečka: "Kupodivu já jsem se na to těšila. A z toho jsem nebyla až tak nervózní. Já jsem opravdu normálně byla více nervózní z rodiny a z přátel vzhledem k tomu tématu. Až mě to samotnou překvapilo, že fakt to tak bylo."
Michal Viewegh, spisovatel, autor předlohy: "Že by tady musel být Gérard Depardieu, abych to docenil, to tak není. Mě se to líbilo. Hráli to s chutí, s nasazením, takže jsem byl fakt dneska nadšený."

Po představení následovala také krátká beseda se nejprodávanějším českým spisovatelem, kde představil i své další plány.

Michal Viewegh, spisovatel, autor předlohy: "Jsem dopsal své paměti. To se bude jmenovat děravé paměti. Ke svým šedesátinám, které budu mít v březnu. A kromě toho mám dokončenou sbírku povídek, takže mám asi 15 povídek, které jsem dal do jedné knížky. A to by mělo vyjít ještě možná letos na podzim."

Reprízy představení chystá divadlo opět v Kině Vlast na 23. dubna a 4. června.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail