Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba tělocvičny v Chlebovicích je v ohrožení. Firmy odstupují z výběrového řízení

Frýdek-Místek |

Výstavba nové tělocvičny v Chlebovicích je v ohrožení. Městu se před časem podařilo zajistit dokončení projektu a následně vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby za 60 milionů korun. Přihlášené firmy ale z výběrového řízení odstoupily. Nejsou totiž schopny garantovat ceny stavebního materiálu.

Nová tělocvična v Chlebovicích má vyrůst nad budovou mateřské školky a zároveň být i součástí vedlejší základní školy. Plán výstavby dlouhodobě provázely problémy.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Jednak je to už zpožděný projekt, projektová dokumentace, který jsme urychlili. A v tomto roce jsme zahájili zadávací řízení, které víceméně dopadlo tak, že přihlášené firmy postupně odmítly podepsat smlouvu o dílo. A vypadá to, že celé to výběrové řízení skončí tím, že bude ukončeno bez výsledku."

Stavět se mělo začít už letos. Školka je kvůli tomu prázdná. Děti ze školky se musely přemístit do budovy školy a někteří školáci jsou náhradních prostorách hasičárny a fary. V rámci výstavby se pak naplánovaly i další návazné rekonstrukce.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Přináší nám to nesmírné komplikace, protože jsme počítali s tím, že v rámci výstavby tělocvičny bude i nová přípojka kanalizace, do které svedeme všechny stávající."
Martin Sysala, odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy: "Aktuálně právě tady dokončujeme z důvodů rozšíření kapacity mateřské školky rekonstrukci sociálního zařízení pro nové oddělení školky. Bude tady nová umývárna, nové záchody, nové rozvody vody."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Počítáme s tím, že pokud se nezahájí výstavba tělocvičny do nějaké doby, tak že děti půjdou zpátky do školy a opustí prostory fary, která nám vyšla vstříc. A které tímto velmi děkuji. Dnešní problémy způsobují to, že zhotovitelé a firmy mají velký problém s cenou materiálu. U kterých je platnost nějakých 24 hodin. Což je naprosto šílené, když by to měli garantovat po celou dobu výstavby."

Svět se ještě vzpamatovává z pandemie covidu, extrémně rychle roste inflace a dodávky materiálu negativně ovlivnila i situace na Ukrajině.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Ty ceny mají obrovskou turbulenci a dokud se to neuklidní a trhy se neuklidní, tak ten stav bude trvat dál. Ty firmy se nebudou hlásit do výběrových řízení, to znamená, že ty stavby nebudou pokračovat. A my budeme rádi, že ukončíme ty stavby, které máme rozestavěné."

Město se přesto bude ještě snažit sehnat firmu, která by v rámci výběrového řízení tělocvičnu za zhruba 60 milionů postavila.

Nahlásit chybu


K tématu

Projekt tělocvičny u základní školy v Chlebovicích už hledá zhotovitele

Realizace projektu tělocvičny u chlebovické základní školy se opět posunula kupředu. Město už zadalo veřejnou zakázku na výběr zhotovitele stavby. Předpokládá se, že tentokrát by už nemělo dojít ke komplikacím a stavba by se mohla rozjet ještě letos před letními prázdninami.

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku

12. října 2023 15:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.

Z Frýdku-Místku do Bašky se vybuduje nová cyklostezka

30. října 2023 15:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se dohodl s obcí Baška na výstavbě nové cyklostezky. Ta povede z Místku do Bašky podél řeky Ostravice. Vybudovat by se měla v příštím roce a z větší části ji zaplatí evropská dotace. Cílem je doplnit chybějící úseky na trase Ostrava – Beskydy.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Výstavba tělocvičny v Chlebovicích je v ohrožení. Firmy odstupují z výběrového řízení
Vydáno 31. března 2022 16:58, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Výstavba nové tělocvičny v Chlebovicích je v ohrožení. Městu se před časem podařilo zajistit dokončení projektu a následně vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby za 60 milionů korun. Přihlášené firmy ale z výběrového řízení odstoupily. Nejsou totiž schopny garantovat ceny stavebního materiálu.

Nová tělocvična v Chlebovicích má vyrůst nad budovou mateřské školky a zároveň být i součástí vedlejší základní školy. Plán výstavby dlouhodobě provázely problémy.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Jednak je to už zpožděný projekt, projektová dokumentace, který jsme urychlili. A v tomto roce jsme zahájili zadávací řízení, které víceméně dopadlo tak, že přihlášené firmy postupně odmítly podepsat smlouvu o dílo. A vypadá to, že celé to výběrové řízení skončí tím, že bude ukončeno bez výsledku."

Stavět se mělo začít už letos. Školka je kvůli tomu prázdná. Děti ze školky se musely přemístit do budovy školy a někteří školáci jsou náhradních prostorách hasičárny a fary. V rámci výstavby se pak naplánovaly i další návazné rekonstrukce.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Přináší nám to nesmírné komplikace, protože jsme počítali s tím, že v rámci výstavby tělocvičny bude i nová přípojka kanalizace, do které svedeme všechny stávající."
Martin Sysala, odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy: "Aktuálně právě tady dokončujeme z důvodů rozšíření kapacity mateřské školky rekonstrukci sociálního zařízení pro nové oddělení školky. Bude tady nová umývárna, nové záchody, nové rozvody vody."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Počítáme s tím, že pokud se nezahájí výstavba tělocvičny do nějaké doby, tak že děti půjdou zpátky do školy a opustí prostory fary, která nám vyšla vstříc. A které tímto velmi děkuji. Dnešní problémy způsobují to, že zhotovitelé a firmy mají velký problém s cenou materiálu. U kterých je platnost nějakých 24 hodin. Což je naprosto šílené, když by to měli garantovat po celou dobu výstavby."

Svět se ještě vzpamatovává z pandemie covidu, extrémně rychle roste inflace a dodávky materiálu negativně ovlivnila i situace na Ukrajině.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Ty ceny mají obrovskou turbulenci a dokud se to neuklidní a trhy se neuklidní, tak ten stav bude trvat dál. Ty firmy se nebudou hlásit do výběrových řízení, to znamená, že ty stavby nebudou pokračovat. A my budeme rádi, že ukončíme ty stavby, které máme rozestavěné."

Město se přesto bude ještě snažit sehnat firmu, která by v rámci výběrového řízení tělocvičnu za zhruba 60 milionů postavila.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000030651/vystavba-telocvicny-v-chlebovicich-je-v-ohrozeni-firmy-odstupuji-z-vyberoveho-rizeni