Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba tělocvičny v Chlebovicích je v ohrožení. Firmy odstupují z výběrového řízení

Výstavba nové tělocvičny v Chlebovicích je v ohrožení. Městu se před časem podařilo zajistit dokončení projektu a následně vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby za 60 milionů korun. Přihlášené firmy ale z výběrového řízení odstoupily. Nejsou totiž schopny garantovat ceny stavebního materiálu.

Nová tělocvična v Chlebovicích má vyrůst nad budovou mateřské školky a zároveň být i součástí vedlejší základní školy. Plán výstavby dlouhodobě provázely problémy.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Jednak je to už zpožděný projekt, projektová dokumentace, který jsme urychlili. A v tomto roce jsme zahájili zadávací řízení, které víceméně dopadlo tak, že přihlášené firmy postupně odmítly podepsat smlouvu o dílo. A vypadá to, že celé to výběrové řízení skončí tím, že bude ukončeno bez výsledku."

Stavět se mělo začít už letos. Školka je kvůli tomu prázdná. Děti ze školky se musely přemístit do budovy školy a někteří školáci jsou náhradních prostorách hasičárny a fary. V rámci výstavby se pak naplánovaly i další návazné rekonstrukce.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Přináší nám to nesmírné komplikace, protože jsme počítali s tím, že v rámci výstavby tělocvičny bude i nová přípojka kanalizace, do které svedeme všechny stávající."
Martin Sysala, odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy: "Aktuálně právě tady dokončujeme z důvodů rozšíření kapacity mateřské školky rekonstrukci sociálního zařízení pro nové oddělení školky. Bude tady nová umývárna, nové záchody, nové rozvody vody."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Počítáme s tím, že pokud se nezahájí výstavba tělocvičny do nějaké doby, tak že děti půjdou zpátky do školy a opustí prostory fary, která nám vyšla vstříc. A které tímto velmi děkuji. Dnešní problémy způsobují to, že zhotovitelé a firmy mají velký problém s cenou materiálu. U kterých je platnost nějakých 24 hodin. Což je naprosto šílené, když by to měli garantovat po celou dobu výstavby."

Svět se ještě vzpamatovává z pandemie covidu, extrémně rychle roste inflace a dodávky materiálu negativně ovlivnila i situace na Ukrajině.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Ty ceny mají obrovskou turbulenci a dokud se to neuklidní a trhy se neuklidní, tak ten stav bude trvat dál. Ty firmy se nebudou hlásit do výběrových řízení, to znamená, že ty stavby nebudou pokračovat. A my budeme rádi, že ukončíme ty stavby, které máme rozestavěné."

Město se přesto bude ještě snažit sehnat firmu, která by v rámci výběrového řízení tělocvičnu za zhruba 60 milionů postavila.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy