Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek pořádá potravinovou sbírku pro kontaktní centrum v Národním domě

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek se dohodla s městem na organizaci potravinové sbírky. Tu pomůže zajistit pro kontaktní centrum pro uprchlíky v Národním domě. K dispozici tam totiž mají nejnutnější věci i jídlo. Nejvíce potřeba jsou aktuálně hlavně trvanlivé potraviny.

Frýdek-Místek před časem zřídil kontaktní centrum pro občany Ukrajiny v Národním domě. Poradí jim tady se vším důležitým, co pro život ve městě potřebují.

Julia, obyvatelka ukrajinského Záporoží: "Moc děkujeme. Vůbec nevíme, jak bychom to tady zvládli, kdyby nám někdo nepomáhal. Město je moc hezké, i lidé jsou na nás hodní."
Yana Stupak, koordinátorka kontaktního centra: "Pomáháme tady se všemi informacemi. Co se týká registrace, vyřízení dávek, pomoc s prací. Hlídání dětí, kroužky, školy, školky. Zkrátka všechno, co potřebují. Doktory."

K dispozici je i koutek nejnutnější humanitární pomoci se základními hygienickými potřebami a potravinami, ty je ale potřeba stále doplňovat, proto nově vznikla potravinová sbírka.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Jeví se, že to bude klíčové pro další udržení toho programu, který tady ve Frýdku-Místku je, protože než se všechno zařídí, než ti lidé dostanou sociální výpomoc, než se to zaběhne všechno, tak je třeba nějakým způsobem těm lidem pomoci. I v této fázi. Co se týká materiálních věcí, tak jsou zabezpečeni. Kromě právě těch potravin. Takže to je ta výzva, která teď před námi stojí a chceme, abychom mohli nějakým způsobem těm lidem usnadnit ty začátky, když k nám přišli."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My jsme se dohodli s ADROU, s dobrovolnickou organizací, že to zajistí. ADRA běžně nedělá potravinovou sbírku, ale v tomto případě nám to zajistí a budeme ty potraviny směřovat do nově vzniklého kontaktního centra v Národním domě. To primárně. A pokud bude třeba, tak ADRA je schopna zajistit ty potraviny i do zrenovované ubytovny na Palkovické."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "To, co je teď nejsvízelnější a to, co potřebují teď, jsou trvanlivé potraviny. Něco, z čeho si mohou uvařit. Něco, z čeho si mohou připravit jídlo. Jak pro sebe, tak pro děti. Jedná se například o mouku, na Ukrajině mají rádi kaše, takže to je tam takové národní jídlo. Takže různé kaše, pak jsou to těstoviny, rýže a takové věci, které vydrží. Mléko, těch věcí je spousty. Nejedná se o sladkosti, nejedná se o výživu pro děti, protože to se nějakým způsobem daří sehnat. Ale jedná se o ty běžné potraviny, které zajistí to, aby se mohli nasytit."

Kontaktní centrum v Národním domě navíc nově prodloužilo provozní dobu. Je otevřeno od pondělí do pátku od 8:30 do 18 hodin. Uvítá také dobrovolnickou a další pomoc od občanů. Ti mohou napsat na mail ukrajina@frydekmistek.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy