Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baseballisté ve Frýdku-Místku chtějí přilákat do klubu nejmladší školáky

Frýdek-Místek |

Baseballisté BK Klasik Frýdek-Místek pořádají nábor dětí do klubu. Objíždějí postupně základní školy ve městě a předvádějí tam těm nejmenším dětem malou ukázku baseballu. Děti si pak mohou jednotlivé prvky hry i vyzkoušet. A zájem o baseball doslova předčil očekávání.

Mladí baseballisté nastoupili před nejmenší školáky na 4. základní škole ve Frýdku-Místku, aby jim postupně předvedli své umění. Chtěli by je totiž k tomuto sportu přilákat.

Matyáš Novotný, BK Klasik Frýdek-Místek: "My jsme si připravili scénku takovou. Ukázku baseballu, aby to ty malé děti pochopily samozřejmě. Myslím si, jako, že je to baví, takže skvělé."
Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "V době covidové asi více sportu postihlo pokles té členské základny. Hlavně u mládeže. My jsme nebyli výjimkou v Baseballu Klasik Frýdek-Místek, a tak se snažíme tu základnu obnovit a začínáme u těch dětí, které chodí u první, druhé, třetí třídy. Připravili jsme pro ně ukázku baseballu. Tak, aby viděli ten náš úspěšný tým, který byl vicemistrem České republiky do 15 let, což jsou kluci, kteří tady dneska jsou."

Vzápětí si děti mohly také samotnou hru kompletně vyzkoušet. Zájem mezi nimi byl opravdu velký.

Matyáš Novotný, BK Klasik Frýdek-Místek: "Děti si vyzkouší pálit, běhat, házet, v podstatě všechno, co se v baseballu hraje."
Anketa: 1.) Co sis vyzkoušel a co se ti nejvíc líbilo? – "Běhání." 2.) "Mě se líbilo to odpalování." 3.) "Mě se nejvíc líbilo, jak jsme odpalovali těm druhým." 4.) "Já jsem si vyzkoušela běhání a dokázala jsem to na 7:20." 5.) "Mě se líbilo, jak jsme běhali tam vzadu." 6.) "Mě se líbilo, že jsem běhala." 7.) "Vyzkoušela jsem si házet, odpalovat a nejvíce se mi líbilo odhazování."
Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "Z těch, co tady byly úplně v té první lekci, tak se nám přihlásily do klubu úplně všechny. Samozřejmě to bereme s rezervou. Ještě budeme dělat kroužek v družině. Takže tak je asi přivítáme každé pondělí. Tady konkrétně na 4. základní škole se jim budeme věnovat hodinku. No a když je to bude bavit, tak můžou pokračovat na hřišti."

Klub chce postupně s prezentací objet základní školy ve městě.

Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "Během toho covidu opravdu přestaly ty děti často sportovat. Takže si říkám, že teď je ten pravý okamžik, kdy je ještě přilákat k baseballu. Hlavní sezona samozřejmě začíná potom od září. Takže my jsme teď připraveni jim ten baseball ukázat přímo tady na hřišti. A potom, když budou mít zájem, tak se jim věnovat na pravidelných trénincích mládeže."

Baseballu ve Frýdku-Místku se velmi daří. Kromě titulu vicemistrů České republiky jsou v týmu velmi talentovaní mladí hráči, kteří získali zlato na mistrovství Evropy do 15 let a mají tam i nejlepšího evropského nadhazovače v této kategorii.

Nahlásit chybu


K tématu

Dobrovolní hasiči v Kunčičkách uspořádali pro děti den plný sportu a zábavy

26. června 2023 18:01 | Ostrava-Slezská Ostrava | Karel Soukop

Sbor dobrovolných hasičů v Kunčičkách u Ostravy nečeká jen na požáry. Po celý rok pořádá akce pro veřejnost, které nejen přibližují jejich činnost, ale poskytují také spoustu zábavy. Sportovní den byl určen dětem místním i ze širokého okolí.

Sportovní den v Těrlicku představil místní kluby

26. června 2023 23:17 | Těrlicko | Michal Hulva

Prezentace sportovních klubů proběhla v Těrlicku v areálu multifunkční haly a přilehlého hřiště. Návštěvníci prvního ročníku Sportovního dne si mohli na sedmi stanovištích pod dohledem trenérů vyzkoušet jednotlivé disciplíny. Nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Školáci opět usilovali o Pohár starosty města, utkali se ve 14 sportech

8. června 2023 17:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští školáci opět bojovali o Pohár starosty města. Utkali se ve 14 disciplínách. Do sportování se v jednom dni zapojilo téměř šest stovek dětí.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Baseballisté ve Frýdku-Místku chtějí přilákat do klubu nejmladší školáky
Vydáno 11. dubna 2022 13:24, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Baseballisté BK Klasik Frýdek-Místek pořádají nábor dětí do klubu. Objíždějí postupně základní školy ve městě a předvádějí tam těm nejmenším dětem malou ukázku baseballu. Děti si pak mohou jednotlivé prvky hry i vyzkoušet. A zájem o baseball doslova předčil očekávání.

Mladí baseballisté nastoupili před nejmenší školáky na 4. základní škole ve Frýdku-Místku, aby jim postupně předvedli své umění. Chtěli by je totiž k tomuto sportu přilákat.

Matyáš Novotný, BK Klasik Frýdek-Místek: "My jsme si připravili scénku takovou. Ukázku baseballu, aby to ty malé děti pochopily samozřejmě. Myslím si, jako, že je to baví, takže skvělé."
Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "V době covidové asi více sportu postihlo pokles té členské základny. Hlavně u mládeže. My jsme nebyli výjimkou v Baseballu Klasik Frýdek-Místek, a tak se snažíme tu základnu obnovit a začínáme u těch dětí, které chodí u první, druhé, třetí třídy. Připravili jsme pro ně ukázku baseballu. Tak, aby viděli ten náš úspěšný tým, který byl vicemistrem České republiky do 15 let, což jsou kluci, kteří tady dneska jsou."

Vzápětí si děti mohly také samotnou hru kompletně vyzkoušet. Zájem mezi nimi byl opravdu velký.

Matyáš Novotný, BK Klasik Frýdek-Místek: "Děti si vyzkouší pálit, běhat, házet, v podstatě všechno, co se v baseballu hraje."
Anketa: 1.) Co sis vyzkoušel a co se ti nejvíc líbilo? – "Běhání." 2.) "Mě se líbilo to odpalování." 3.) "Mě se nejvíc líbilo, jak jsme odpalovali těm druhým." 4.) "Já jsem si vyzkoušela běhání a dokázala jsem to na 7:20." 5.) "Mě se líbilo, jak jsme běhali tam vzadu." 6.) "Mě se líbilo, že jsem běhala." 7.) "Vyzkoušela jsem si házet, odpalovat a nejvíce se mi líbilo odhazování."
Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "Z těch, co tady byly úplně v té první lekci, tak se nám přihlásily do klubu úplně všechny. Samozřejmě to bereme s rezervou. Ještě budeme dělat kroužek v družině. Takže tak je asi přivítáme každé pondělí. Tady konkrétně na 4. základní škole se jim budeme věnovat hodinku. No a když je to bude bavit, tak můžou pokračovat na hřišti."

Klub chce postupně s prezentací objet základní školy ve městě.

Tomáš Tikal, BK Klasik Frýdek-Místek: "Během toho covidu opravdu přestaly ty děti často sportovat. Takže si říkám, že teď je ten pravý okamžik, kdy je ještě přilákat k baseballu. Hlavní sezona samozřejmě začíná potom od září. Takže my jsme teď připraveni jim ten baseball ukázat přímo tady na hřišti. A potom, když budou mít zájem, tak se jim věnovat na pravidelných trénincích mládeže."

Baseballu ve Frýdku-Místku se velmi daří. Kromě titulu vicemistrů České republiky jsou v týmu velmi talentovaní mladí hráči, kteří získali zlato na mistrovství Evropy do 15 let a mají tam i nejlepšího evropského nadhazovače v této kategorii.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000030824/baseballiste-ve-frydkumistku-chteji-prilakat-do-klubu-nejmladsi-skolaky