Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SVČ Klíč ve Frýdku-Místku už má připravenou pestrou nabídku letních táborů pro děti

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku už má připravený táborový program na léto. Tradičně mohou rodiče a děti vybírat z téměř tří desítek příměstských i pobytových táborů. Středisko přidalo oblíbené tradiční tematické tábory i několik speciálních. A nově i tábory pro děti od pěti let.

O letní tábory je ve Frýdku-Místku tradičně velký zájem. Většina z nich bývá velmi rychle obsazena už v jarních měsících. Středisko volného času Klíč ale bývá v případě velkého zájmu schopné přidat i tábory navíc. Letošní nabídka je opravdu velmi pestrá a opět prošla mírnou obměnou.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Letos nabízíme celkem 29 táborů. Z toho 20 příměstských táborů, 9 pobytových táborů. Přidali jsme nějaké speciální tábory. Máme tam tábor nově pro malé děti od pěti let. Přidali jsme nějaké tábory specializované, jako například výtvarná výchova, technika a další věci."

Pobytové tábory jsou určeny pro kluky a holky ve věku od 6 do 15 let.

Veronika Bortlová, zástupce ředitele pro pedagogiku SVČ Klíč FM: "Pro děti máme připravená různá témata. Letos například téma Trosečník. Nebo Robin Hood, Hvězdná brána, Svět superhrdinů nebo takové tradiční, jako například Můj první tábor, či Šachový tábor. Na děti čekají sportovní aktivity, ať už tradiční nebo i nějaké nové netradiční. Dále různé výtvarné aktivity. Vycházky do přírody, různé výlety. A hlavně děti zažijí na táborech samozřejmě mnoho dobrodružství a legrace. A krásně se tam stmelí kolektiv."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Příměstské tábory budou tady ve Frýdku-Místku. Budou se odehrávat tady v našich budovách ve městě a v okolí. Děti budou mít opět k dispozici snídaně. Tak, jak jsme zavedli loni. To jsme zachovali i pro letošek. Pobytové tábory máme víceméně dalo by se říct po celé republice. Jsme v jižních Čechách, na jižní Moravě, tady v Beskydech. Různě ve stanech, v budovách, v chatkách. Je to různé."

Příměstské tábory se dělí na odborné a obecné.

David Plánička, pedagog volného času SVČ Klíč FM: "Z těch obecných třeba můžu vyzvednout tábor Harry Potter, který je oblíbeným tématem. Potom třeba nově si najdou turisti u nás zalíbení v Putujeme Beskydy, kde budou putovat po horách. Poznávat různé kopce tady v okolí. A třeba z těch odborných jsou to potom výtvarné tábory. Jako třeba Artium, Mozaika a Keramika. Potom Světem techniky, který je technický tábor specializující se na roboty, Arduino a 3D tisk. A ještě například třeba divadlo, které máme dvakrát v tomto roce."

Kompletní přehled všech letních táborů s datumy, místy konání, cenami a informacemi o přihláškách najdou zájemci tradičně na webových stránkách střediska volného času www.klicfm.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy