Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Architekt představil propojení budoucího bulváru ve Frýdku-Místku s nádražním terminálem

Realizace nového bulváru ve Frýdku-Místku dostává další rozměry. Architekti nyní řeší napojení nové čtvrti na dopravní terminál. Zajistit ho má schodiště, které bude překonávat zhruba osmimetrový výškový profil. Úpravou projde také celý břeh, který je dnes poměrně nevzhledný.

Areál bývalého textilního závodu Slezan ve Frýdku-Místku se promění k nepoznání. Postupnými krůčky už probíhají přípravy na vznik nového bulváru, který povede od ulice Těšínská k vlakovému i autobusovému terminálu. Architekt aktuálně představil návrh schodiště, které propojí obě části.

Jan Beneš, petit atelier: "To, co je dneska předmětem, tak je profil, který překonáváme, výškový, asi 8 metrů. Mezi horní hranou, kde vzniká právě bulvár, nový pěší, a tím prostorem přednádraží."

Proměna areálu v novou městskou čtvrť navazuje na memorandum o spolupráci, které uzavřelo město se společností Slezan už v roce 2016.

Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "My budeme zajišťovat to, že pro tu realizaci poskytujeme pozemky, které jsou nutné. A zajišťujeme i to, že dodáváme nějakou projektovou dokumentaci a do budoucna bychom měli pozemky, kterých se to týká, v tom rozsahu potřebném převádět městu darem."
Jan Beneš, petit atelier: "Na tom stanovišti jsou chodníky menší šíře. Naopak nahoře ten bulvár má třeba šířku přes 20 metrů, pro představu."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Celý ten břeh, který je dneska nevzhledný, neláká k ničemu, je takový ošklivý, zarostlý, tak bude po obou stranách upraven a bude to skoro mít prvky arboreta. Takže tím se ten vstup na ten bulvár od toho nádraží otevře, zjemní se. Bude lákat k tomu, aby ten člověk tam šel a bude mít takový až povznášející pocit, bych řekl, protože bude kultivované prostředí veřejného prostoru."

Loni na podzim už začala demolice nepotřebných budov v areálu. Některé historické objekty ale zůstanou zachovány.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Řeší se tam otázka parkování a po všech úpravách, které budou, tak v koncovém stavu by mělo přibýt asi 150 nových parkovacích míst. Což je dobrá zpráva pro bydlící na Slezské a v okolí."

V rámci proměny čtvrti už město začalo s opravou krajní budovy bývalé školy, kde bude nové sídlo městské policie za zhruba 60 milionů korun. Nový bulvár by měl vyjít na přibližně 15 milionů.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Předpokládáme, že v příštím roce už bychom mohli mít projektovou dokumentaci a v dalším roce, to znamená 2023 až 2024 bychom mohli se samotnými pracemi."

Soukromý investor chce kolem vystavět také nové bytové domy i administrativní centrum.

Nahlásit chybu


K tématu
Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail