Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

II. etapa stavby obchvatu Frýdku-Místku má znovu platné povolení, část obchvatu bude zprovozněna na konci června

II. etapa stavby obchvatu Frýdku-Místku, může brzy pokračovat. Získala totiž opět platné povolení poté, co ministr dopravy Kupka jako odvolací orgán opětovně potvrdil právní moc stavebního povolení. Oznámil to generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl s tím, že práce budou v plném rozsahu pokračovat v řádu dní.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Ministr dopravy jako odvolací orgán potvrdil opětovně právní moc stavebního povolení na 12 SO akce “D48 Frýdek - Místek, obchvat”, což po doručení veřejnou vyhláškou (15 dní) umožní pokračovat se stavbou II. etapy obchvatu prakticky v plném rozsahu." 
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Společným cílem se zhotovitelem stavby je eliminovat veškerá vzniklá zpoždění na stavbě a stavbu zprovoznit alespoň v polovičním profilu do konce tohoto roku. Část obchvatu včetně úseku D56 bude zprovozněna již za měsíc, tj. dne 30.6.2022."

SItuaci na stavbě komentovali osobně při své nedávné návštěvě ministr Martin Kupka i ředitel ŘSD Radek Mátl. Už tehdy avizovali snahu o rychlé vyřešení této záležitosti.

Martin Kupka, ministr dopravy (ODS): "V tuto chvíli probíhají ty nezbytné práce k zajištění stanoviště na těch místech, kde opravdu to stavební povolení bylo zrušeno. My zároveň podnikáme kroky, abychom se co nejrychleji dostali k pravomocnému rozhodnutí. A chceme jít tou cestou, že se sami zavážeme k tomu, že provedeme měření hluku, což bylo předmětem rozhodnutí soudu. To měření Ředitelství silnic a dálnic pravidelně provádí. Ale chceme, aby to jednoduše prošlo tak, že ten závazek bude jasný, bude černý na bílém, abychom se dostali zpátky co nejrychleji k samotnému stavebnímu povolení."
Nahlásit chybu


K tématu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail