Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlak smetl náklaďák ve Frýdku-Místku, řidič vjel na přejezd na červenou

Vážná nehoda zaměstnala ve středu odpoledne záchranné složky ve Frýdku-Místku. Na železniční přejezd tam přímo před projíždějící vlak vjelo nákladní auto. Náraz následně náklaďák odhodil na bok. Řidič a spolujezdec skončili se zraněním v péči zdravotníků. Ve vlaku cestovalo 71 lidí, nikdo z nich se nezranil.

Nehoda se stala krátce po 14. hodině na železničním přejezdu v ulici Míru. Přejezd je zabezpečen světelnou a signalizací bez závor.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Osobní vlak jedoucí od Frýdku-Místku směrem na Ostravu narazil do projíždějícího nákladního vozidla. Při střetu došlo ke zranění dvou osob, které cestovaly v nákladním vozidle."

Náraz nákladní auto odhodil na bok. Strojvedoucí použil rychlobrzdu a než vlak zastavil, poškodil se bok soupravy a několik oken. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu hasiči zjistili, že při nehodě došlo ke zranění obou osob, které cestovaly v nákladním automobilu. Těm hasiči ihned po příjezdu poskytli předlékařskou pomoc a následně je předali do péče přivolaným záchranářům. Všechny osoby z vlaku byly nezraněny a hasiči jim pomohli opustit vlak, který naštěstí při nehodě nevykolejil. Hasiči dále zkontrolovali, zda z havarovaného vozidla neunikají provozní kapaliny, které by ohrozily životní prostředí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Frýdek-Místek spolu s podnikovými kolegy se Správy železnic. Řidič náklaďáku vjel podle svědků na přejezd v době, kdy svítila červená světla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Železniční přejezd je vybaven zvukovým a světelným zařízením. Zda toto fungovalo či ho řidič nákladního vozidla nerespektoval, bude předmětem šetření. Řidiči nákladního vozidla a strojvedoucímu byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem."

Během odklízení následků nehody byl průjezd přes železniční přejezd uzavřen.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté v dané věci zahájí úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti."

Drážní inspekce na místě události nebyla potřeba.

Nahlásit chybu


K tématu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail