Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podané ruce z Frýdku-Místku ocenil Charitativní bazar NATO

Sdružení Podané ruce ve Frýdku-Místku se dočkalo mimořádného úspěchu. Jejich projekt canisterapie se totiž dostal mezi 21 celoevropských projektů, které ocenil Charitativní Bazar NATO. Podané ruce díky tomu získaly odměnu 8 tisíc euro, kterou využijí právě na projekty kolem canisterapie.

Zástupci sdružení Podané ruce se sešli, aby s očekáváním sledovali slavnostní ceremoniál s předáváním ocenění od charitní organizace NATO.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "NATO Charity Bazar, který jednou za rok dává příležitost neziskovým organizacím, podporujícím organizacím, organizacím, které v rámci Evropy pomáhají handicapovaným, tak i tady do tohoto bazaru, který nám dál tu příležitost, jsme se dostali v roce 2022."

Oceněno bylo 21 projektů z třinácti zemí Evropy. Z České republiky byly vybrány dva. Mobilní hospic Ondrášek a právě Podané ruce s jejich canisterapií.

Jan Šebesta, člen představenstva sdružení Podané ruce: "Máme tady skvělý tým lidí, kteří byli tak schopni, že vymysleli a udělali skvělý projekt, díky, kterému si náš všimli i v tomto charitativním bazaru a podpořili nás."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Byli jsme vyhodnoceni a odměněni NATO Charity Bazarem finanční částkou 8 000 euro, které přijdou na podporu canisterapie Podaných rukou. Spolku, který pomáhá canisterapií lidem s handicapem."

Většina oceněných byla do konference připojena online a představovala postupně své organizace a podpořené projekty.

Jan Šebesta, člen představenstva sdružení Podané ruce: "Je skvělé, že jsme teďka na konferenci, kde můžeme celému světu sdělit, jak naše organizace pracuje a můžeme jim také sdělit, jak využijeme jejich finanční prostředky, které nám poskytli."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "V letošním roce už oslavíme 23. výročí fungování, kdy organizace, dobrovolníci, členové organizace, poskytují canisterapii lidem s postižením. Navštěvujeme školy, domovy pro seniory, nemocnice, léčebny dlouhodobě nemocných. Všude tam, kde lidé potřebují povzbudit, kde potřebují dostat se do dobré nálady, kde potřebují úsměv a pohlazení a toho pejska, kterému mohou všechno svěřit."

Darované peníze půjdou v tomto případě na nákup vybavení do canisterapeutického centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy