Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti i veřejnost navrhovali na plánovacím dni proměnu Nároží na TGM ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek pokračuje v další fázi participativního rozpočtu. Aktivně zapojuje občany do návrhů proměny nároží na třídě T.G.M. Plánovací den přinesl velké množství podnětů, které se nyní budou vyhodnocovat. Zároveň bude ještě dodatečně spuštěn internetový dotazník.

Na Nároží na třídě T.G.M. ve Frýdku-Místku se postupně střídali studenti zdejších středních škol, kteří přinášeli své návrhy, jak by se dala tato plocha proměnit.

Anketa: 1.) "Já bych tady ve Frýdku určitě chtěla více zeleně. Více stromů, nějakých květin a nějak to zvelebit." - Takže konkrétně to je tvoje představa tady na toto místo. Co bys navrhla? - "Já tady mám takový menší parčík a hodně stromů, abychom to tady měli krásné." 2.) "Přijde mi, že poslední dobou ve Frýdku-Místku mizí hodně laviček a míst kde si lze sednout. Tak mě napadlo udělat tady něco ve stylu posezení, místo, kde si člověk může sednout, odpočinout, samozřejmě s nějakou zelení. Chybí to tady." 3.) "No já bych sem dal možná nějaké malé náměstí, možná sochu T.G.M. něco menšího, to je asi všechno." 4.) - Máte taky nějaký nápad kluci? Na čem tady pracujete teďka? - "Na malém parku, s nějakým stánkem s občerstvením: např. párky v rohlíku, které jsou třeba všude."

Dvojice architektů zároveň oslovovala kolemjdoucí obyvatele, kteří se mohli také vyjádřit.

Anketa: 5.) "Když se na to dívám nyní z mého pohledu, tak bych to viděla, aby to bylo tady více nasázeno do přírody. Aby tu byla tráva, květiny, samozřejmě tu vidíme, že lidé tudy chodí do města, takže chodník tady."
Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: - Jaké jsou zatím návrhy veřejnosti? - "Tak nejčastější návrhy jsou přidat zeleň – nižší, květinové záhony, vodní prvky – kašnu, nebo jiné. Potom také chodníky tam, kde jsou vyšlapaná místa. Lavičky. Někteří chtějí zvětšit parkoviště. Okrasné keře. Někteří dokonce i původní stánek nějaký, nebo občerstvení."

Nároží vybrali lidé ve druhém ročníku participativního rozpočtu. Na jeho proměnu dá město milion korun.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Toto místo je složité v tom, že přes něj vedou snad všechny myslitelné inženýrské sítě, které ve městě máme a jsme tady velmi limitovaní, a právě proto je to výzva co tady zrealizovat tak, aby to bylo příjemnější místo. Objevují se tady podněty jako drobný vodní prvek. Bývá zde v létě horko, proto třeba i osvěžení s pitnou vodou. Jsou tady návrhy na drobnou zeleň, posezení. Uvidíme, jak celý ten proces dopadne."

Všechny náměty budou nyní postupně zhodnoceny. Veřejnost dostane také možnost vyjádřit se k proměně ještě formou internetového dotazníku.

Nahlásit chybu


K tématu

Projekt Zapoj F-M postoupil do fáze přípravy zadání k proměně nároží na třídě TGM

17. dubna 2023 16:23 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Projekt Zapoj F-M postoupil do další fáze. Lidé mohli nedávno osobně navrhovat, jak se promění vítězná lokalita nároží na třídě TGM. Poté byl spuštěn ještě internetový dotazník. Do přípravy projektu byli přizváni také zástupci veřejnosti. Město dá na proměnu místa jeden milion korun.

Začaly práce na proměně Nároží na třídě TGM ve Frýdku-Místku

9. listopadu 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Začala proměna Nároží na třídě TGM ve Frýdku. Během několika měsíců z něj bude nádherný malý městský parčík. Místo vybrali občané v rámci druhého ročníku participativního rozpočtu Zapoj F-M. Lidé také přišli s návrhy, co by mělo na Nároží vzniknout.

Lidé ve Frýdku-Místku mohou navrhnout, jak proměnit zastávky na Anenské

Frýdek-Místek rozjel další ročník participativního rozpočtu. 20. března mohou lidé přijít přímo na zastávku Anenská a vyjádřit svůj názor k tomu, jak by se měla v rámci projektu Zapoj F-M proměnit.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Studenti i veřejnost navrhovali na plánovacím dni proměnu Nároží na TGM ve Frýdku-Místku
Vydáno 23. března 2023 16:22, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek pokračuje v další fázi participativního rozpočtu. Aktivně zapojuje občany do návrhů proměny nároží na třídě T.G.M. Plánovací den přinesl velké množství podnětů, které se nyní budou vyhodnocovat. Zároveň bude ještě dodatečně spuštěn internetový dotazník.

Na Nároží na třídě T.G.M. ve Frýdku-Místku se postupně střídali studenti zdejších středních škol, kteří přinášeli své návrhy, jak by se dala tato plocha proměnit.

Anketa: 1.) "Já bych tady ve Frýdku určitě chtěla více zeleně. Více stromů, nějakých květin a nějak to zvelebit." - Takže konkrétně to je tvoje představa tady na toto místo. Co bys navrhla? - "Já tady mám takový menší parčík a hodně stromů, abychom to tady měli krásné." 2.) "Přijde mi, že poslední dobou ve Frýdku-Místku mizí hodně laviček a míst kde si lze sednout. Tak mě napadlo udělat tady něco ve stylu posezení, místo, kde si člověk může sednout, odpočinout, samozřejmě s nějakou zelení. Chybí to tady." 3.) "No já bych sem dal možná nějaké malé náměstí, možná sochu T.G.M. něco menšího, to je asi všechno." 4.) - Máte taky nějaký nápad kluci? Na čem tady pracujete teďka? - "Na malém parku, s nějakým stánkem s občerstvením: např. párky v rohlíku, které jsou třeba všude."

Dvojice architektů zároveň oslovovala kolemjdoucí obyvatele, kteří se mohli také vyjádřit.

Anketa: 5.) "Když se na to dívám nyní z mého pohledu, tak bych to viděla, aby to bylo tady více nasázeno do přírody. Aby tu byla tráva, květiny, samozřejmě tu vidíme, že lidé tudy chodí do města, takže chodník tady."
Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: - Jaké jsou zatím návrhy veřejnosti? - "Tak nejčastější návrhy jsou přidat zeleň – nižší, květinové záhony, vodní prvky – kašnu, nebo jiné. Potom také chodníky tam, kde jsou vyšlapaná místa. Lavičky. Někteří chtějí zvětšit parkoviště. Okrasné keře. Někteří dokonce i původní stánek nějaký, nebo občerstvení."

Nároží vybrali lidé ve druhém ročníku participativního rozpočtu. Na jeho proměnu dá město milion korun.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Toto místo je složité v tom, že přes něj vedou snad všechny myslitelné inženýrské sítě, které ve městě máme a jsme tady velmi limitovaní, a právě proto je to výzva co tady zrealizovat tak, aby to bylo příjemnější místo. Objevují se tady podněty jako drobný vodní prvek. Bývá zde v létě horko, proto třeba i osvěžení s pitnou vodou. Jsou tady návrhy na drobnou zeleň, posezení. Uvidíme, jak celý ten proces dopadne."

Všechny náměty budou nyní postupně zhodnoceny. Veřejnost dostane také možnost vyjádřit se k proměně ještě formou internetového dotazníku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036348/studenti-i-verejnost-navrhovali-na-planovacim-dni-promenu-narozi-na-tgm-ve-frydkumistku