Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Olešnou bude jezdit letní autobusová linka MHD z Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek dohodl zavedení nové autobusové linky na Olešnou. Ta bude jezdit od konce června do konce září ve čtyřech párech spojů přes týden a v devíti o víkendu. Cílem je zajistit obyvatelům města jednodušší a pohodlnou dopravu do rekreační oblasti.

Ve Frýdku-Místku začne jezdit nová autobusová linka do rekreační zóny Olešná.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rada města na své poslední schůzi skutečně schválila novou linku na Olešnou. My tu linku nazýváme sezónní linkou. Prozatím se bavíme o tom provozu od 24. 6. do 30. 9., samozřejmě i tento provoz se vyhodnotí. My jsme původně, musím se přiznat, počítali s dřívějším zahájením, ale nakonec jsou s tím spojené jakési administrativní úkony, které opravdu umožní v tomto roce provozovat tu linku od 24. 6. a pokud se ta linka osvědčí, tak se nabízí, že v dalších letech by pak mohla být provozována ještě dříve. V tom měsíci červnu."

Olešná bývá v létě všeobecně velmi vytížená a autobusové linky, které tam již běžně jezdí, jsou často přetíženy. Tento nový spoj by tak měl dopravu výrazně posílit.

Milan Halabalík (ANO), radní Frýdku-Místku: "Společně s kolegou Michalem Žídkem jsme mimo jiné kandidovali s cílem zřízení další linky v rámci MHD na aquapark a obsloužit tak celou rekreační zónu Olešná. Tato linka je navržena tak, aby byla v rámci města schopna pojmout co nejvíce cestujících, takže autobus bude stavět na dvaceti zastávkách. Pokryje tedy značnou část Frýdku-Místku."
Jakub Vivial, ředitel divize osobní dopravy ČSAD Frýdek-Místek: "V pracovní dny tam mají být 4 páry spojů, v podstatě od 8:00 ráno do 19:00 večer. A pak zejména ten víkendový provoz, kdy tam pojede 9 párů spojů z města z Frýdku přes Místek až na tu Olešnou. Tak, abychom ideálně pokryli potřeby obyvatel, aby se mohli dostat v pohodě a bez nějakých komplikací z Místku přímo až k přehradě, respektive k celému tomu sportovnímu areálu."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Každopádně jsem rád, že se zlepší možnosti dopravy na aquapark. Doufáme, že to pomůže třeba i návštěvnosti toho aquaparku. A samozřejmě celá ta věc byla připravována, jak se současným dopravcem, tak i s městskou společností Sportplex. Takže bylo to kolektivní práce. Já doufám, že to přinese ten efekt a větší spokojenost občanů města."

Nová linka bude mít číslo 320 a obsluhovat ji mají klasické dvanáctimetrové nízkopodlažní autobusy na CNG.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych podotknout, že vzhledem k tomu, že se snižuje cena pohonných hmot, tak i náklady na to zavedení linky budou patrně nižší, než se původně předpokládalo. Já jsem velice rád, že i naši koaliční partneři si to vzali v podstatě za své ten projekt. A plně ho podpořili. Takže díky té podpoře koalice jako celku, také můžeme hovořit o tom, že ten projekt se úspěšně rozjede."

Trasy linky 320 mají být dvě, jen s drobnými obměnami zastávek. Od Marlenky přes TGM, železniční stanici a Beskydskou. A druhá trasa obsáhne i Revoluční a Rivieru.

Nahlásit chybu


K tématu

Rekreační zóna Olešná je vyhledávaným místem turistů i rodin s dětmi

3. srpna 2023 15:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekreační zóna Olešná patří mezi vyhledávané cíle místních obyvatel i turistů. Ti zde mají velké možnosti vyžití. Kromě samotné přehrady je to také venkovní a vnitřní aquapark, herní zóny pro děti i cyklostezky. Město navíc zavedlo na letní sezonu do oblasti přímou autobusovou linku.

Letní autobusová linka MHD z Frýdku-Místku na Olešnou je oblíbená

17. července 2023 11:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od začátku prázdnin jezdí z Frýdku-Místku na Olešnou každý den nová autobusová linka. Čtyři páry spojů přes týden a devět o víkendu budou vozit cestující až do konce září. Lidé na spoji nejvíce oceňují, že nemusejí při cestě na Olešnou přestupovat.

Modernizovaná zastávka na starém autobusovém stanovišti ve Frýdku-Místku je hotová

23. listopadu 2023 12:29 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Staré autobusové stanoviště v centru Frýdku-Místku prošlo modernizací. Stará nevzhledná konstrukce se zmenšila a dostala moderní podobu. Instalován byl také unikátní autobusový záliv z prefabrikovaného betonu. Práce trvaly přes tři měsíce a vyšly na zhruba 4 miliony korun.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek přivezly medaile z Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek mají za sebou účast na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Početná výprava bojovala v téměř všech kategoriích, a nakonec vybojovala několik stříbrných i bronzových medailí.

Frýdek-Místek ocenil účastníky výzvy 10 000 kroků, jednotlivci ušli i přes 900 kilometrů

Mají rádi chůzi, proto se zapojili do výzvy 10 000 kroků. Ty nejlepší jednotlivce i týmy nyní ocenil Frýdek-Místek. V dubnové ti nejlepší nachodili v dubnové výzvě přes 900 kilometrů. Cílem akce je vrátit chůzi do běžného života a udělat něco pro své zdraví.

Ke stovce mají hasiči v Čeladné opravenou zbrojnici, časem bude i zbrusu nová budova

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. Oslava se bude konat v červnu. Dárek, opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice, už převzali.

Čeladenští hasiči dostali ke stovce opravenou zbrojnici, oslava bude v červnu

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. I když se hlavní oslavy uskuteční v červnu, dopředu už si mohli převzít dárek - opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Na Olešnou bude jezdit letní autobusová linka MHD z Frýdku-Místku
Vydáno 11. května 2023 13:42, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek dohodl zavedení nové autobusové linky na Olešnou. Ta bude jezdit od konce června do konce září ve čtyřech párech spojů přes týden a v devíti o víkendu. Cílem je zajistit obyvatelům města jednodušší a pohodlnou dopravu do rekreační oblasti.

Ve Frýdku-Místku začne jezdit nová autobusová linka do rekreační zóny Olešná.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rada města na své poslední schůzi skutečně schválila novou linku na Olešnou. My tu linku nazýváme sezónní linkou. Prozatím se bavíme o tom provozu od 24. 6. do 30. 9., samozřejmě i tento provoz se vyhodnotí. My jsme původně, musím se přiznat, počítali s dřívějším zahájením, ale nakonec jsou s tím spojené jakési administrativní úkony, které opravdu umožní v tomto roce provozovat tu linku od 24. 6. a pokud se ta linka osvědčí, tak se nabízí, že v dalších letech by pak mohla být provozována ještě dříve. V tom měsíci červnu."

Olešná bývá v létě všeobecně velmi vytížená a autobusové linky, které tam již běžně jezdí, jsou často přetíženy. Tento nový spoj by tak měl dopravu výrazně posílit.

Milan Halabalík (ANO), radní Frýdku-Místku: "Společně s kolegou Michalem Žídkem jsme mimo jiné kandidovali s cílem zřízení další linky v rámci MHD na aquapark a obsloužit tak celou rekreační zónu Olešná. Tato linka je navržena tak, aby byla v rámci města schopna pojmout co nejvíce cestujících, takže autobus bude stavět na dvaceti zastávkách. Pokryje tedy značnou část Frýdku-Místku."
Jakub Vivial, ředitel divize osobní dopravy ČSAD Frýdek-Místek: "V pracovní dny tam mají být 4 páry spojů, v podstatě od 8:00 ráno do 19:00 večer. A pak zejména ten víkendový provoz, kdy tam pojede 9 párů spojů z města z Frýdku přes Místek až na tu Olešnou. Tak, abychom ideálně pokryli potřeby obyvatel, aby se mohli dostat v pohodě a bez nějakých komplikací z Místku přímo až k přehradě, respektive k celému tomu sportovnímu areálu."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Každopádně jsem rád, že se zlepší možnosti dopravy na aquapark. Doufáme, že to pomůže třeba i návštěvnosti toho aquaparku. A samozřejmě celá ta věc byla připravována, jak se současným dopravcem, tak i s městskou společností Sportplex. Takže bylo to kolektivní práce. Já doufám, že to přinese ten efekt a větší spokojenost občanů města."

Nová linka bude mít číslo 320 a obsluhovat ji mají klasické dvanáctimetrové nízkopodlažní autobusy na CNG.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych podotknout, že vzhledem k tomu, že se snižuje cena pohonných hmot, tak i náklady na to zavedení linky budou patrně nižší, než se původně předpokládalo. Já jsem velice rád, že i naši koaliční partneři si to vzali v podstatě za své ten projekt. A plně ho podpořili. Takže díky té podpoře koalice jako celku, také můžeme hovořit o tom, že ten projekt se úspěšně rozjede."

Trasy linky 320 mají být dvě, jen s drobnými obměnami zastávek. Od Marlenky přes TGM, železniční stanici a Beskydskou. A druhá trasa obsáhne i Revoluční a Rivieru.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037149/na-olesnou-bude-jezdit-letni-autobusova-linka-mhd-z-frydkumistku