Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA chystá další ročník běhu na podporu dobrovolnictví, v MSK bude ve třech městech

Frýdek-Místek |

Přijďte si ve středu 24. května zaběhat k Faunaparku a podpořit dobrou věc. Dobrovolnické centrum ADRA pořádá další běh s mottem Běžím pro radost. Hlavní je se zaregistrovat a nemusíte ani běžet, ale přijít třeba na procházku nebo běžce jen podpořit. Výtěžek půjde na podporu dobrovolnictví.

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek se opět chystá na letošní ADRAběh, který má za cíl podpořit dobrovolnictví.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Jubilejní 10. ročník ADRA běhu s tématem Běžím pro radost má za cíl podpořit především dobrovolnictví u dětí. Ale celkově také u seniorů a ve všech dobrovolnických programech, které tady ve Frýdku-Místku a okolí máme."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Pro nás je strašně důležité, aby se dobrovolnictví stalo běžnou součástí každého života. Byli bychom rádi, kdyby mladí i starší podpořili to dobrovolnictví. Tím, že navštíví ty, kteří jsou sami. To je smyslem toho našeho běhu. A byli bychom rádi, kdyby občané města nás tímto podpořili."
Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Společný výběh ve Frýdku-Místku proběhne ve středu 24. května od 16:00 hodin ve Faunaparku a poběží se podél řeky Ostravice k válcovskému jezu na trase dlouhé 4,8 kilometru. Bude připravena také trasa pro chodce a pro děti, 1 kilometr dlouhá."

Cena startovného je 250 korun a veškerý výtěžek půjde právě na podporu a rozvoj dobrovolnictví. Po registraci v celostátním projektu je možné běhat nebo chodit i virtuálně a sbírat kilometry libovolným tempem.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Lidé se mohou registrovat na webových stránkách rozbehamecesko.cz a více informací, které se pravidelně aktualizují, jsou na www.adrabeh.cz. Pro nejrychlejší běžce a chodce jsou připraveny věcné dary od našich dárců. Například od Muzea Beskyd tady ve Frýdku-Místku nebo kavárny Kavalo."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Letos se podařilo, že ten ADRA běh je ve všech dobrovolnických centrech po celé České republice. Máme to přibližně ve stejném termínu a jsme rádi, že takto dáváme na vědomí celé České republice, že dobrovolnictví je důležité. Dobrovolníky potřebujeme k dětem, seniorům, k tělesně postiženým. Dá se říct, že ke všem, kteří potřebují nějaký pocit bezpečí. A pocit, že je má někdo rád. Tak tam všude se dobrovolník uplatní."

Od 18. května do 1. června se poběží ve 12 městech napříč celou republikou. Například už 20. května v Ostravě a 25. května pak v Havířově.

Nahlásit chybu


K tématu

Registrací do ADRA běhu podpoříte dobrovolnictví. První běh bude ve Frýdku-Místku

Kolektivní běh nebo chůze po vytyčené trati u Faunparku, případně jen registrace s finančním příspěvkem. I tak můžete podpořit dobrovolnictví, které v Česku letos oslaví 20 let od založení prvního dobrovolnického centra. To bylo vzniklo právě ve Frýdku-Místku.

ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky a připomíná Světový den porozumění autismu

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek se připojila ke Světovému dni porozumění autismu. Už několik let pomáhá rodinám s autistickými dětmi a zároveň hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli zapojit do práce s těmito klienty.

ADRA Frýdek-Místek dělá s dobrovolníky radost Dárkem pro druhé

18. prosince 2023 11:05 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek opět připravila tradiční akci Dárek pro druhé. Zapojily se do ní firmy, školy, ale také dobrovolníci. Někdo například pletl, jiný nakoupil dárky pro osamělé děti nebo seniory. ADRA akci spojuje zároveň s výzvou k hledání nových dobrovolníků do různých programů.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Nový lesopark na okraji Frýdku-Místku těší návštěvníky

Na okraji Frýdku-Místku vznikl nový lesopark. Vybudoval ho soukromý investor Gevorg Avetisjan a zpřístupnil ho veřejnosti. Do budoucna by kvůli nečekaně velkému zájmu chtěl park ještě rozšířit. Jeho počin pro společnost ocenili návštěvníci i vedení města.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

ADRA chystá další ročník běhu na podporu dobrovolnictví, v MSK bude ve třech městech
Vydáno 15. května 2023 16:36, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Přijďte si ve středu 24. května zaběhat k Faunaparku a podpořit dobrou věc. Dobrovolnické centrum ADRA pořádá další běh s mottem Běžím pro radost. Hlavní je se zaregistrovat a nemusíte ani běžet, ale přijít třeba na procházku nebo běžce jen podpořit. Výtěžek půjde na podporu dobrovolnictví.

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek se opět chystá na letošní ADRAběh, který má za cíl podpořit dobrovolnictví.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Jubilejní 10. ročník ADRA běhu s tématem Běžím pro radost má za cíl podpořit především dobrovolnictví u dětí. Ale celkově také u seniorů a ve všech dobrovolnických programech, které tady ve Frýdku-Místku a okolí máme."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Pro nás je strašně důležité, aby se dobrovolnictví stalo běžnou součástí každého života. Byli bychom rádi, kdyby mladí i starší podpořili to dobrovolnictví. Tím, že navštíví ty, kteří jsou sami. To je smyslem toho našeho běhu. A byli bychom rádi, kdyby občané města nás tímto podpořili."
Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Společný výběh ve Frýdku-Místku proběhne ve středu 24. května od 16:00 hodin ve Faunaparku a poběží se podél řeky Ostravice k válcovskému jezu na trase dlouhé 4,8 kilometru. Bude připravena také trasa pro chodce a pro děti, 1 kilometr dlouhá."

Cena startovného je 250 korun a veškerý výtěžek půjde právě na podporu a rozvoj dobrovolnictví. Po registraci v celostátním projektu je možné běhat nebo chodit i virtuálně a sbírat kilometry libovolným tempem.

Hana Vítová, koordinátorka dobrovolníků: "Lidé se mohou registrovat na webových stránkách rozbehamecesko.cz a více informací, které se pravidelně aktualizují, jsou na www.adrabeh.cz. Pro nejrychlejší běžce a chodce jsou připraveny věcné dary od našich dárců. Například od Muzea Beskyd tady ve Frýdku-Místku nebo kavárny Kavalo."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Letos se podařilo, že ten ADRA běh je ve všech dobrovolnických centrech po celé České republice. Máme to přibližně ve stejném termínu a jsme rádi, že takto dáváme na vědomí celé České republice, že dobrovolnictví je důležité. Dobrovolníky potřebujeme k dětem, seniorům, k tělesně postiženým. Dá se říct, že ke všem, kteří potřebují nějaký pocit bezpečí. A pocit, že je má někdo rád. Tak tam všude se dobrovolník uplatní."

Od 18. května do 1. června se poběží ve 12 městech napříč celou republikou. Například už 20. května v Ostravě a 25. května pak v Havířově.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037209/adra-chysta-dalsi-rocnik-behu-na-podporu-dobrovolnictvi-v-msk-bude-ve-trech-mestech