Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se připravuje revitalizace vnitrobloku pod farností Místek

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek připravuje spolu s farností Místek přeměnu dvoru mezi Antonínovým náměstím a Poliklinikou. Farnost chce na své části postavit nový společenský sál a město chce prostor zase upravit do nové podoby s místem vhodným pro relaxaci. Místo už po první úpravě prohlédlo.

Ve Frýdku-Místku už se dá z Antonínova náměstí projít zkratkou k Poliklinice. Město totiž řeší úpravu celého vnitrobloku pod farností Místek, který by se v budoucnu měl proměnit na klidovou zónu. V minulosti tady byl vodní mlýn s náhonem.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vodní mlýn byl zrušen, bohužel, jako technická památka v roce 1974 a celkově tady ten vnitroblok chátral. Bylo to zarostlé, byly tady nějaké nálety dřevin. A vidíte tady ten plot, který tady je ještě takový pozůstatek nějakého řešení, které se nám nelíbilo. A chceme celkově tu plochu revitalizovat. To znamená, dát tady nové povrchy, dát tady novou zeleň. A tak dále. V první etapě jsme nechali tento pozemek upravit. Tak, aby se tady dalo chodit."

Tomu předcházelo jednání s farností o výměně pozemků.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Správa obecního majetku směnila pozemky s farností. A to tak, aby ten koridor byl skutečně co možná nejlépe přístupný. A aby to byla i jakási klidová zóna, či určité zátiší. Kdy na té podobě se samozřejmě musí spolupracovat i s farností. A za tímto účelem jsme uzavřeli smlouvu, kde jsme se s farností dohodli, kdo provede zadávací řízení, kdo provede ty samotné práce, jak se budou hradit náklady na úpravu celého toho prostoru. Takže konstatuji, že to byla přínosná práce i s tím, že se ukázalo, že město a farnost mohou spolupracovat a dosáhnout cíle. A každý se může podílet svým dílem, takže vítám tu spolupráci s farností."

Farnost chce na svém pozemku vybudovat nový společenský sál. Práce by měly začít příští rok. V návaznosti na to, pak město začne s další proměnou lokality.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Záměrem je propojit Antonínovo náměstí a ulici 8. pěšího pluku. S tím, že dojde k tomu, že tady bude taková zkratka. A navíc to bude pěkné prostředí a bude tady i možnost nějaké menší relaxace. Máme zpracované vizualizace. S hlavní architektkou jsme tady celou tu akci připravili do projektu, který očekávám, že budou realizovat Technické služby. A je to zase takový příspěvek ke zkulturnění a revitalizaci veřejného prostranství. A aby to nějakým způsobem nebylo jen na parkování. S tím tady nepočítáme, ale počítáme s tím, že tady bude nový plot, bude tady upraveno celé toto prostranství."

Proměna vnitrobloku by mohla být hotová do konce příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek chystá rekonstrukci vnitrobloků na sídlišti Riviéra

Frýdek-Místek chystá rekonstrukci vnitrobloků na sídlišti Riviéra. Proměnou projdou hlavně stará a zničená asfaltová hřiště. Opraví se chodníky i mobiliář. Na jednom místě má také vzniknout nové parkoviště. Rekonstrukce se zatím naplánovaly na první čtyři vnitrobloky. Práce by měly začít příští rok.

Ostrava revitalizuje za 23 milionů park za poliklinikou v Hrabůvce

18. září 2023 15:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Významná proměna čeká další parkovou plochu v Ostravě-Hrabůvce. Už v příštím roce budou moci lidé příjemně trávit čas ve zbrusu novém prostředí parku za poliklinikou, který získá zcela odlišnou podobu. Revitalizace vyjde na 23 milionů korun bez DPH.

Věžový dům v Anenské ve Frýdku-Místku má za sebou náročnou revitalizaci

26. června 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Skončila další náročná revitalizace šestnáctipatrového domu v Anenské ulici ve Frýdku-Místku. Dům prošel zateplením, výměnou oken a také dostal nové balkony. Práce se kvůli komplikacím výrazně protáhly a vyšly na 30 milionů korun.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Ve Frýdku-Místku se připravuje revitalizace vnitrobloku pod farností Místek
Vydáno 18. května 2023 16:13, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek připravuje spolu s farností Místek přeměnu dvoru mezi Antonínovým náměstím a Poliklinikou. Farnost chce na své části postavit nový společenský sál a město chce prostor zase upravit do nové podoby s místem vhodným pro relaxaci. Místo už po první úpravě prohlédlo.

Ve Frýdku-Místku už se dá z Antonínova náměstí projít zkratkou k Poliklinice. Město totiž řeší úpravu celého vnitrobloku pod farností Místek, který by se v budoucnu měl proměnit na klidovou zónu. V minulosti tady byl vodní mlýn s náhonem.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vodní mlýn byl zrušen, bohužel, jako technická památka v roce 1974 a celkově tady ten vnitroblok chátral. Bylo to zarostlé, byly tady nějaké nálety dřevin. A vidíte tady ten plot, který tady je ještě takový pozůstatek nějakého řešení, které se nám nelíbilo. A chceme celkově tu plochu revitalizovat. To znamená, dát tady nové povrchy, dát tady novou zeleň. A tak dále. V první etapě jsme nechali tento pozemek upravit. Tak, aby se tady dalo chodit."

Tomu předcházelo jednání s farností o výměně pozemků.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Správa obecního majetku směnila pozemky s farností. A to tak, aby ten koridor byl skutečně co možná nejlépe přístupný. A aby to byla i jakási klidová zóna, či určité zátiší. Kdy na té podobě se samozřejmě musí spolupracovat i s farností. A za tímto účelem jsme uzavřeli smlouvu, kde jsme se s farností dohodli, kdo provede zadávací řízení, kdo provede ty samotné práce, jak se budou hradit náklady na úpravu celého toho prostoru. Takže konstatuji, že to byla přínosná práce i s tím, že se ukázalo, že město a farnost mohou spolupracovat a dosáhnout cíle. A každý se může podílet svým dílem, takže vítám tu spolupráci s farností."

Farnost chce na svém pozemku vybudovat nový společenský sál. Práce by měly začít příští rok. V návaznosti na to, pak město začne s další proměnou lokality.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Záměrem je propojit Antonínovo náměstí a ulici 8. pěšího pluku. S tím, že dojde k tomu, že tady bude taková zkratka. A navíc to bude pěkné prostředí a bude tady i možnost nějaké menší relaxace. Máme zpracované vizualizace. S hlavní architektkou jsme tady celou tu akci připravili do projektu, který očekávám, že budou realizovat Technické služby. A je to zase takový příspěvek ke zkulturnění a revitalizaci veřejného prostranství. A aby to nějakým způsobem nebylo jen na parkování. S tím tady nepočítáme, ale počítáme s tím, že tady bude nový plot, bude tady upraveno celé toto prostranství."

Proměna vnitrobloku by mohla být hotová do konce příštího roku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037272/ve-frydkumistku-se-pripravuje-revitalizace-vnitrobloku-pod-farnosti-mistek