Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Frýdek-Místek chystají Den otevřených dveří

Frýdek-Místek |

Komentované prohlídky celého areálu, vstup do dílen i ukázka téměř veškeré techniky. Takový je i letošní plán Dne otevřených dveří Technických služeb Frýdek-Místek. Ten proběhne v sobotu 27. května dopoledne. A prohlídky budou tentokrát v hodinových intervalech.

Areál Technických služeb Frýdek-Místek se v sobotu 27. května opět otevře návštěvníkům. Prohlídky začínají v 9 hodin a budou 3 v hodinových intervalech.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Chtěli bychom široké veřejnosti, a především občanům Frýdku-Místku ukázat činnosti technických služeb v celé šíři."
Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Den otevřených dveří by měl probíhat na 3 takové cykly. Zhruba po hodinových okruzích, kdy se návštěvníci budou moci seznámit ve zkratce něco k historii technických služeb. Budou odprezentovány mechanismy, kterými práce provádíme. Sdělíme i nějakou specifikaci majetku, počty třeba metrů čtverečních zeleně, počty sloupů veřejného osvětlení, kilometry místních komunikací, o které se staráme. Samozřejmě budeme reagovat i na případné dotazy návštěvníků."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Většina lidí ví, že sekáme trávu, udržujeme cesty a chodníky. Ale ne všichni vědí, že se dbá také na veřejné osvětlení, provozujeme křižovatky, provozujeme pro městkou policii kamerový systém. Máme vlastní optickou síť. Provozujeme ale také pohřební službu. Takže tuto šíři bychom chtěli nějak prezentovat."

Návštěvníci se dozví například, jak se postupně společnost vyvíjela od malých technických služeb, až do dnešní pohody. A že je dnes téměř soběstačná a všechny důležité práce ve městě zvládne.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Nejzajímavější bude asi odprezentování té komunální techniky, kdy fakticky je to obrovská škála všech možných strojů, počínaje nějakým komunálním vysavačem, konče sekačkami, traktory, vysokozdvižné plošiny. To všechno budou moci návštěvníci vidět z blízka. Nejen tak, jak jsou zvyklí z města z dálky."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Uvidí většinu strojů, některé stroje uvidí také v chodu. Mohou se podívat nebo nahlédnout do dílen. Mohou se podívat právě do toho dispečinku veřejného osvětlení. Mohou se podívat do skladu, kde máme různé zajímavé věci, včetně rakví, takže je to i zajímavé."

Na den otevřených dveří technických služeb zavítalo naposledy zhruba 150 návštěvníků. I letos se očekává podobná, možná i větší účast.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidiči nově odbočí ve Frýdku-Místku z Frýdlantské na Hlavní. Město rozjíždí úpravy průtahu

13. července 2023 11:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek zavedl první změnu na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bylo obnoveno odbočení vlevo z ulice Frýdlantská. Postupně se připravují i další úpravy, které by v budoucnu měly ulici Hlavní zklidnit a usnadnit přes ni řidičům průjezd a chodcům přechod.

Lidé bez domova budou moci uklízet ve Frýdku-Místku. Za práci dostanou stravenky

11. září 2023 15:50 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé bez domova dostanou možnost se zapojit do úklidu ve Frýdku-Místku. Za odvedenou práci následně dostanou odměnu v podobě stravenek. Město tím chce podpořit zapojení osob bez přístřeší do pracovního procesu a získání pracovních návyků.

Krajní pruhy Ostravské ulice ve Frýdku-Místku dostávají nový povrch

14. srpna 2023 13:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se pustil do další série oprav komunikací. Zatímco technické služby finišují s rekonstrukcí autobusového zálivu ve Frýdlantské ulici v Místku, rozběhla se také do oprava silnice v části ulice Ostravská. A následovat budou další lokality.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek přivezly medaile z Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek mají za sebou účast na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Početná výprava bojovala v téměř všech kategoriích, a nakonec vybojovala několik stříbrných i bronzových medailí.

Frýdek-Místek ocenil účastníky výzvy 10 000 kroků, jednotlivci ušli i přes 900 kilometrů

Mají rádi chůzi, proto se zapojili do výzvy 10 000 kroků. Ty nejlepší jednotlivce i týmy nyní ocenil Frýdek-Místek. V dubnové ti nejlepší nachodili v dubnové výzvě přes 900 kilometrů. Cílem akce je vrátit chůzi do běžného života a udělat něco pro své zdraví.

Ke stovce mají hasiči v Čeladné opravenou zbrojnici, časem bude i zbrusu nová budova

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. Oslava se bude konat v červnu. Dárek, opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice, už převzali.

Čeladenští hasiči dostali ke stovce opravenou zbrojnici, oslava bude v červnu

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. I když se hlavní oslavy uskuteční v červnu, dopředu už si mohli převzít dárek - opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Technické služby Frýdek-Místek chystají Den otevřených dveří
Vydáno 22. května 2023 16:12, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Komentované prohlídky celého areálu, vstup do dílen i ukázka téměř veškeré techniky. Takový je i letošní plán Dne otevřených dveří Technických služeb Frýdek-Místek. Ten proběhne v sobotu 27. května dopoledne. A prohlídky budou tentokrát v hodinových intervalech.

Areál Technických služeb Frýdek-Místek se v sobotu 27. května opět otevře návštěvníkům. Prohlídky začínají v 9 hodin a budou 3 v hodinových intervalech.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Chtěli bychom široké veřejnosti, a především občanům Frýdku-Místku ukázat činnosti technických služeb v celé šíři."
Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Den otevřených dveří by měl probíhat na 3 takové cykly. Zhruba po hodinových okruzích, kdy se návštěvníci budou moci seznámit ve zkratce něco k historii technických služeb. Budou odprezentovány mechanismy, kterými práce provádíme. Sdělíme i nějakou specifikaci majetku, počty třeba metrů čtverečních zeleně, počty sloupů veřejného osvětlení, kilometry místních komunikací, o které se staráme. Samozřejmě budeme reagovat i na případné dotazy návštěvníků."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Většina lidí ví, že sekáme trávu, udržujeme cesty a chodníky. Ale ne všichni vědí, že se dbá také na veřejné osvětlení, provozujeme křižovatky, provozujeme pro městkou policii kamerový systém. Máme vlastní optickou síť. Provozujeme ale také pohřební službu. Takže tuto šíři bychom chtěli nějak prezentovat."

Návštěvníci se dozví například, jak se postupně společnost vyvíjela od malých technických služeb, až do dnešní pohody. A že je dnes téměř soběstačná a všechny důležité práce ve městě zvládne.

Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Nejzajímavější bude asi odprezentování té komunální techniky, kdy fakticky je to obrovská škála všech možných strojů, počínaje nějakým komunálním vysavačem, konče sekačkami, traktory, vysokozdvižné plošiny. To všechno budou moci návštěvníci vidět z blízka. Nejen tak, jak jsou zvyklí z města z dálky."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Uvidí většinu strojů, některé stroje uvidí také v chodu. Mohou se podívat nebo nahlédnout do dílen. Mohou se podívat právě do toho dispečinku veřejného osvětlení. Mohou se podívat do skladu, kde máme různé zajímavé věci, včetně rakví, takže je to i zajímavé."

Na den otevřených dveří technických služeb zavítalo naposledy zhruba 150 návštěvníků. I letos se očekává podobná, možná i větší účast.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037343/technicke-sluzby-frydekmistek-chystaji-den-otevrenych-dveri