Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přehlídka historických aut z Veteran Rally Ostrava uchvátila i Frýdek-Místek

Frýdek-Místek |

Desítky krásných veteránů zaplnily o víkendu během své zastávky Zámecké náměstí ve Frýdku-Místku. Vozy převážně značky Tatra, ale i dalších, přišly obdivovat davy nadšenců. Měla zde totiž zastávku každoroční Veteran Rally Ostrava.

Nádherné historické vozy zaplnily v sobotu odpoledne Zámecké náměstí ve Frýdku-Místku. Zhruba dvě hodiny mohli návštěvníci obdivovat většinu veteránů značky Tatra, ale i dalších doslova z celého světa.

Milan Chudej, Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR: "Dneska už sdružujeme jakékoliv vozy, protože Tatry už se nevyrábějí. Stala se z nich trošičku luxusnější značka, dražší. Takže potřebujeme ty členy s normálními auty. Já sám třeba mám Opel."
Anketa: 1.) "Všechna auta, je to tady nádherné. Konečně tady něco je na tom náměstí. Jinak je všechno v Místku." 2.) "Samá krásná auta. Jsme spokojení, akce je výborná. Velká účast cizích vozidel. Hlavně Tatrovky se nám líbí, tak jsme spokojení." 3.) "Mě se tady nejvíc líbila ta Felicie, co tady byla."

Majitelé historických vozů z Česka i ze zahraničí se sjeli na Veteran Rally Ostrava, která začíná v Ostravě, pokračuje přes další města a každý rok končí někde jinde. V místě zastávek pak posádky, často v dobových oblecích, plní různé úkoly.

Milan Chudej, Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR: "Máme přihlášených zhruba 80 vozů. To znamená, zhruba dva lidi na jednu posádku, tak asi o 160 lidí se musíme postarat. Nebo tady v současné době je."
Vladimír Rojíček, majitel Tatry 87: "Je to vůz Tatra 87, je to model roku 1948, to byl přechod mezi tímto typem a typem Diplomat, který měl světla trošku jinak v blatníkách. Toto je typ, se kterým cestoval Zikmund a Hanzelka."
Milan Chudej, Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR: "Pak tady máme Tatru Taxík z třicátých let. Je tady i spousty předválečných a těsně poválečných vozů."
Vladimír Rojíček, majitel Tatry 87: "Stává se mi často, že někdo přijde. Jé, my jsme takové auto měli doma. Můžu si sednout? Můžu se svézt? Je to nostalgie a vracení se do těch starých časů."

Nejstarší vůz měl letos přesně 99 let a nejmladší 29.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My se samozřejmě snažíme vždy vyjít vstříc, pokud chtějí zavítat do našeho města. A už dnes jsem se s kolegy, kteří mi ukázali své vozy a měl jsem tu čest se i některými provézt, tak jsme se domluvili na dalších akcích, které v tomto a příštím roce by ve městě proběhly. Protože je to velmi krásný koníček. Já obdivuju všechny, kteří dokáží takovou obrovskou energii a čas věnovat tomu, aby dostali ty vozy do původních stavů. A samozřejmě je to velice atraktivní pro obyvatele. Takže určitě tady nejsou s veterány naposled."

Z Frýdku-Místku poté vozy pokračovaly přes Dobrou do Autokempu Baška.

Nahlásit chybu


K tématu

Rallye historických tatrovek zamíří do Kopřivnice

31. srpna 2023 8:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V sobotu 2. září zamíří do Kopřivnice Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy, která se letos pojede již po čtyřiapadesáté. Asi 130 automobilových skvostů domácí značky si zájemci budou moci prohlédnout na parkovišti společnosti Tatra Trucks za kolejemi poblíž Muzea nákladních automobilů Tatra. Příjezd prvních vozů je očekáván kolem půl dvanácté.

V centru Kopřivnice zaparkovala Tatra 87

3. září 2023 14:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Do skleněného pavilonu v revitalizovaném centru Kopřivnice byl instalován první exponát. Je jím legendární aerodynamická Tatra 87 – stejná, jaká se objevovala ve vizualizacích budoucího vzhledu kopřivnického centra.

Olomouckým a MS krajem až do Karlovy Studánky projela 23. rallye autoveteránů Trofeo Niké Jeseníky

14. září 2023 13:18 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Již potřiadvacáté se sjely posádky nablýskaných autoveteránů na rallye Trofeo Niké Jeseníky. Historická auta projela Olomouckým a Moravskoslezským krajem a zakončila svou pouť v horských lázních Karlova Studánka.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Přehlídka historických aut z Veteran Rally Ostrava uchvátila i Frýdek-Místek
Vydáno 29. května 2023 12:54, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Desítky krásných veteránů zaplnily o víkendu během své zastávky Zámecké náměstí ve Frýdku-Místku. Vozy převážně značky Tatra, ale i dalších, přišly obdivovat davy nadšenců. Měla zde totiž zastávku každoroční Veteran Rally Ostrava.

Nádherné historické vozy zaplnily v sobotu odpoledne Zámecké náměstí ve Frýdku-Místku. Zhruba dvě hodiny mohli návštěvníci obdivovat většinu veteránů značky Tatra, ale i dalších doslova z celého světa.

Milan Chudej, Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR: "Dneska už sdružujeme jakékoliv vozy, protože Tatry už se nevyrábějí. Stala se z nich trošičku luxusnější značka, dražší. Takže potřebujeme ty členy s normálními auty. Já sám třeba mám Opel."
Anketa: 1.) "Všechna auta, je to tady nádherné. Konečně tady něco je na tom náměstí. Jinak je všechno v Místku." 2.) "Samá krásná auta. Jsme spokojení, akce je výborná. Velká účast cizích vozidel. Hlavně Tatrovky se nám líbí, tak jsme spokojení." 3.) "Mě se tady nejvíc líbila ta Felicie, co tady byla."

Majitelé historických vozů z Česka i ze zahraničí se sjeli na Veteran Rally Ostrava, která začíná v Ostravě, pokračuje přes další města a každý rok končí někde jinde. V místě zastávek pak posádky, často v dobových oblecích, plní různé úkoly.

Milan Chudej, Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR: "Máme přihlášených zhruba 80 vozů. To znamená, zhruba dva lidi na jednu posádku, tak asi o 160 lidí se musíme postarat. Nebo tady v současné době je."
Vladimír Rojíček, majitel Tatry 87: "Je to vůz Tatra 87, je to model roku 1948, to byl přechod mezi tímto typem a typem Diplomat, který měl světla trošku jinak v blatníkách. Toto je typ, se kterým cestoval Zikmund a Hanzelka."
Milan Chudej, Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR: "Pak tady máme Tatru Taxík z třicátých let. Je tady i spousty předválečných a těsně poválečných vozů."
Vladimír Rojíček, majitel Tatry 87: "Stává se mi často, že někdo přijde. Jé, my jsme takové auto měli doma. Můžu si sednout? Můžu se svézt? Je to nostalgie a vracení se do těch starých časů."

Nejstarší vůz měl letos přesně 99 let a nejmladší 29.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My se samozřejmě snažíme vždy vyjít vstříc, pokud chtějí zavítat do našeho města. A už dnes jsem se s kolegy, kteří mi ukázali své vozy a měl jsem tu čest se i některými provézt, tak jsme se domluvili na dalších akcích, které v tomto a příštím roce by ve městě proběhly. Protože je to velmi krásný koníček. Já obdivuju všechny, kteří dokáží takovou obrovskou energii a čas věnovat tomu, aby dostali ty vozy do původních stavů. A samozřejmě je to velice atraktivní pro obyvatele. Takže určitě tady nejsou s veterány naposled."

Z Frýdku-Místku poté vozy pokračovaly přes Dobrou do Autokempu Baška.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037447/prehlidka-historickych-aut-z-veteran-rally-ostrava-uchvatila-i-frydekmistek