Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci 7. ZŠ ve Frýdku-Místku pomáhají prodejní výstavou onkologicky nemocným dětem

Frýdek-Místek |

Školáci ze 7. Základní školy ve Frýdku-Místku celý rok vytvářeli různé výtvarné práce. Nyní uspořádali velkou vernisáž, kde kompletně všechny výtvory prodali. Výtěžek dají organizaci Haima Ostrava, která se stará o onkologicky nemocné děti.

10 let už pořádají na 7. Základní škole ve Frýdku-Místku prodejní vernisáž pro dobrou věc. Práce, které vznikají po celý školní rok v různých předmětech zaplní tělocvičnu a většinou si je zakoupí rodiče i veřejnost.

Bohuslava Romanová, pedagog 7. ZŠ Frýdek-Místek: "Obrázků je snad přes 1 000. Nejsou to jenom výtvarné práce. Jsou to i práce keramických dílen. Jsou to práce i sazenic bylinek nebo nějakých různých rostlinek."

Prodejní vernisáž vždy doprovází vystoupení žáků a připraveno ji i občerstvení, se kterým pomáhají pedagogové a rodiče. Cíl je už dlouhá léta jasný. Vybrat co nejvíce peněz na pomoc onkologicky nemocným dětem.

Bohuslava Romanová, pedagog 7. ZŠ Frýdek-Místek: "Je to určitě zásluha kantorů, kteří děti motivují od počátku školního roku, že jejich povedené práce budou vystaveny právě na této výstavě a ty děti opravdu se snaží co nejlépe provézt nebo vyrobit ten výrobek, nakreslit výkres, protože ví, že je to pro dobrou věc, pro nemocné děti. Spolupracujeme již více než 20 let s občanským sdružením HAIMA, která je při ostravské nemocnici v Porubě. A těm posíláme veškerý výtěžek z této vernisáže."
Iveta Zechová, ředitelka 7. Základní školy F-M: "Myslím si, že je důležitá hodně. Nejenom pro mě, ale pro celou školu a pro děti. Je fajn, že prezentujeme výtvarné práce dětí. Děti vidí, že tvoření má smysl. A druhá věc, že jsme zažili i tady na naší škole na vlastní kůži dítě, které bylo onkologicky nemocné. Takže máme pocit takový, že alespoň trochu pomůžeme dobré věci a že těm dětem, které neměly to štěstí, trošičku zpříjemníme tu léčbu."
Bohuslava Romanová, pedagog 7. ZŠ Frýdek-Místek: "Naceňování obrázků je velmi složité, protože je to práce dětí a vždycky jsme si říkali, že 10 korun za jednu hodinu odvedené práce. Takže jestliže je někde třeba 80 korun naceněno, tak je opravdu 8 hodin na tom výkresu práce."
Michaela Češková, ředitelka spolku HAIMA Ostrava: "My pomáháme onkologicky nemocným dětem zpříjemňovat pobyt v nemocnici. Nebo jakýmkoliv způsobem jim ten čas v nemocnici usnadnit. A to, že my tam můžeme chodit, tu diagnózu sice nezmění, ale společně, a to i díky vám nějakým způsobem pomoci můžeme. Jsem vděčná, moc vám děkuji."

Letošní vernisáž byla rekordní. Pro Haimu se vybralo se přes 151 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku letos přispěje azylovému domu pro matky s dětmi

11. prosince 2023 15:59 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Veřejná sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku už je v plném proudu. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladničky, která stojí na náměstí Svobody, nebo elektronicky. Peníze letos pomohou ženám a dětem z Azylového domu Sára ve Frýdku.

Školáci z Frýdku-Místku podpořili prodejní výstavou obrazů sdružení Podané ruce

Školáci z 1. základní školy ve Frýdku-Místku se rozhodli uspořádat charitativní vernisáž pro dobrou věc. V hodinách výtvarné výchovy namalovali obrazy, které následně prodali za symbolické ceny. Výtěžek poté darovali sdružení Podané ruce. Konkrétně se rozhodli podpořit službu Osobní asistence.

Kalusův památník v Čeladné vystavuje poctu místním horám

18. dubna 2023 8:30 | Čeladná | Petra Dorazilová

Písnička oslavující hory, které obklopují i Čeladnou, uvedla v Památníku Josefa Kaluse výstavu dětských prací s názvem S ovečkou v Beskydech. Výstava je ohlédnutím za devíti ročníky výtvarné soutěže O pohár čeladenské ovečky, kterou vyhlašuje zdejší základní škola. Jen v posledním ročníku se do ní zapojili žáci ze 40 dalších škol z regionu.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Žáci 7. ZŠ ve Frýdku-Místku pomáhají prodejní výstavou onkologicky nemocným dětem
Vydáno 5. června 2023 16:19, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Školáci ze 7. Základní školy ve Frýdku-Místku celý rok vytvářeli různé výtvarné práce. Nyní uspořádali velkou vernisáž, kde kompletně všechny výtvory prodali. Výtěžek dají organizaci Haima Ostrava, která se stará o onkologicky nemocné děti.

10 let už pořádají na 7. Základní škole ve Frýdku-Místku prodejní vernisáž pro dobrou věc. Práce, které vznikají po celý školní rok v různých předmětech zaplní tělocvičnu a většinou si je zakoupí rodiče i veřejnost.

Bohuslava Romanová, pedagog 7. ZŠ Frýdek-Místek: "Obrázků je snad přes 1 000. Nejsou to jenom výtvarné práce. Jsou to i práce keramických dílen. Jsou to práce i sazenic bylinek nebo nějakých různých rostlinek."

Prodejní vernisáž vždy doprovází vystoupení žáků a připraveno ji i občerstvení, se kterým pomáhají pedagogové a rodiče. Cíl je už dlouhá léta jasný. Vybrat co nejvíce peněz na pomoc onkologicky nemocným dětem.

Bohuslava Romanová, pedagog 7. ZŠ Frýdek-Místek: "Je to určitě zásluha kantorů, kteří děti motivují od počátku školního roku, že jejich povedené práce budou vystaveny právě na této výstavě a ty děti opravdu se snaží co nejlépe provézt nebo vyrobit ten výrobek, nakreslit výkres, protože ví, že je to pro dobrou věc, pro nemocné děti. Spolupracujeme již více než 20 let s občanským sdružením HAIMA, která je při ostravské nemocnici v Porubě. A těm posíláme veškerý výtěžek z této vernisáže."
Iveta Zechová, ředitelka 7. Základní školy F-M: "Myslím si, že je důležitá hodně. Nejenom pro mě, ale pro celou školu a pro děti. Je fajn, že prezentujeme výtvarné práce dětí. Děti vidí, že tvoření má smysl. A druhá věc, že jsme zažili i tady na naší škole na vlastní kůži dítě, které bylo onkologicky nemocné. Takže máme pocit takový, že alespoň trochu pomůžeme dobré věci a že těm dětem, které neměly to štěstí, trošičku zpříjemníme tu léčbu."
Bohuslava Romanová, pedagog 7. ZŠ Frýdek-Místek: "Naceňování obrázků je velmi složité, protože je to práce dětí a vždycky jsme si říkali, že 10 korun za jednu hodinu odvedené práce. Takže jestliže je někde třeba 80 korun naceněno, tak je opravdu 8 hodin na tom výkresu práce."
Michaela Češková, ředitelka spolku HAIMA Ostrava: "My pomáháme onkologicky nemocným dětem zpříjemňovat pobyt v nemocnici. Nebo jakýmkoliv způsobem jim ten čas v nemocnici usnadnit. A to, že my tam můžeme chodit, tu diagnózu sice nezmění, ale společně, a to i díky vám nějakým způsobem pomoci můžeme. Jsem vděčná, moc vám děkuji."

Letošní vernisáž byla rekordní. Pro Haimu se vybralo se přes 151 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037578/zaci-7-zs-ve-frydkumistku-pomahaji-prodejni-vystavou-onkologicky-nemocnym-detem