Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro seniory Frýdek-Místek oslavil 25 let svého fungování

Frýdek-Místek |

Budova domova pro seniory Frýdek-Místek slouží klientům už 25 let. Při té příležitosti uspořádal domov pro klienty a zaměstnance velkou oslavu. Nechyběla hudba, tanec a dobré jídlo i pití. Pro zájemce byla k dispozici i prezentace poskytovaných služeb.

Na parkovišti vedle Domova pro seniory Frýdek-Místek vyrostl velký stan a vedle pódium. Odehrála se tady totiž velkolepá oslava 25 let fungování zdejšího domova.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Tady ta budova byla postavena před 25 lety díky tomu, že původní domov pro seniory ve Frýdku-Místku byl rozprostřen do pěti budov. Z nich byly 4 vráceny do restitucí. Takže město Frýdek-Místek tehdy rozhodlo o výstavbě tady toho komplexu."

V horkém dni byly pro klienty a další návštěvníky připraveny různé nápoje, dobré jídlo, ale také například zmrzlina, o kterou byl velký zájem. Nechyběl ani doprovodný program.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Naši uživatelé předvedli tanec v sedě, dále vystoupí Ostravička. Máme tady živou hudbu i reprodukovanou hudbu."
Anketa: 1.) Co říkáte na tu akci, kterou pro vás domov dnes udělal? – "No super." – A jak se vám bydlí v domově? – "Dobré." – Jaké to je? Zúčastňujete se nějakých aktivit tady? Co děláte? – "Jo, jak něco je, tak jdu. A chodím rehabilitovat. Protože já nechodím. No ale jinak výborné. Dobré sestřičky, hodné."
Anketa: 2.) "Mám se dobře. Tady je dobrá oslava. A to tu je hezké. Takže si myslím, že musím být spokojená s tím."  – A co aktivity, které pro vás domov dělá? – "Na aktivity chodím pořád. Takže to mě baví."
Anketa: 3.) Jak se máte v domově pro seniory? Jak se vám tady líbí? – "Líbí, spokojená jsem." – A co aktivity? Účastníte se nějakých? – "Jej." – A jakých? – "No, jak je nějaká beseda."

Ve vnitřních prostorách domova byla výstava dobových kočárků a dalších předmětů ze sbírky Zdenky Ivánkové. Do expozice přispěli i zaměstnanci. A domov připravil i prezentaci své činnosti.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Máme připraveny i workshopy, které jsou tady i pro rodinné blízké. Ať vidí, čím vyplňujeme den našim uživatelům. V rámci budovy máme připravený interaktivní program. Tam můžete vidět pomůcky, postele polohovací. A všechno vybavení na pokojích. Tam se dneska nedostaneme, ale máme připravenu jednu místnost, kde si můžete všechno osahat a rodinám bude třeba i vysvětleno nebo budoucím žadatelům, jak to tady chodí v rámci péče o uživatele."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěla v prvé řadě poděkovat zaměstnancům domova pro seniory za obětavou péči o své klienty. A vytváření příjemné atmosféry v domově. Domovu bych chtěla popřát hlavně všechno nejlepší, spokojené a usměvavé klienty a spousty energie do dalších let. Aktuálně probíhá rekonstrukce pobočky Domova pro seniory na ulici Školská, která by měla být během jednoho roku hotová. Tím dojde ke zvýšení kapacity a zkvalitnění služeb."

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku se aktuálně stará o 156 klientů. Pobočka na Školské nabídne po rekonstrukci dalších 27 míst.

Nahlásit chybu


K tématu

Pobočka Domova pro seniory ve Frýdku-Místku prochází rekonstrukcí

27. listopadu 2023 16:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pobočka domova pro seniory ve Školské ulici ve Frýdku-Místku prochází kompletní rekonstrukcí. Budova už má přistavěno další patro a také probíhají práce na rozvodech. Hotovo má být do léta příštího roku. V domově vznikne 27 lůžek s vysokým komfortem pro klienty.

Domov pro seniory Frýdek-Místek má nové akvárium i digitální informační tabuli

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku pracuje stále na tom, aby se tam klienti cítili co nejlépe. Nově sem pořídili do vstupní haly velké akvárium o objemu 400 litrů. Dále také digitální informační tabuli, která přináší aktuální informace nejen z domova, ale i různé zajímavosti a rady z celého světa.

Klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku dostali na Vánoce klávesy

25. prosince 2023 10:05 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Vedení Frýdku-Místku se letos opět zhostilo role Ježíškových vnoučat. Pravidelně každý rok plní různá přání klientům Domova pro seniory. Ti si letos přáli klávesy, protože budou mít nově v programu volnočasových aktivit muzikoterapii.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Včera 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Včera 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Včera 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

18. května 2024 16:52 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

18. května 2024 9:39 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Domov pro seniory Frýdek-Místek oslavil 25 let svého fungování
Vydáno 26. června 2023 10:59, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Budova domova pro seniory Frýdek-Místek slouží klientům už 25 let. Při té příležitosti uspořádal domov pro klienty a zaměstnance velkou oslavu. Nechyběla hudba, tanec a dobré jídlo i pití. Pro zájemce byla k dispozici i prezentace poskytovaných služeb.

Na parkovišti vedle Domova pro seniory Frýdek-Místek vyrostl velký stan a vedle pódium. Odehrála se tady totiž velkolepá oslava 25 let fungování zdejšího domova.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Tady ta budova byla postavena před 25 lety díky tomu, že původní domov pro seniory ve Frýdku-Místku byl rozprostřen do pěti budov. Z nich byly 4 vráceny do restitucí. Takže město Frýdek-Místek tehdy rozhodlo o výstavbě tady toho komplexu."

V horkém dni byly pro klienty a další návštěvníky připraveny různé nápoje, dobré jídlo, ale také například zmrzlina, o kterou byl velký zájem. Nechyběl ani doprovodný program.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Naši uživatelé předvedli tanec v sedě, dále vystoupí Ostravička. Máme tady živou hudbu i reprodukovanou hudbu."
Anketa: 1.) Co říkáte na tu akci, kterou pro vás domov dnes udělal? – "No super." – A jak se vám bydlí v domově? – "Dobré." – Jaké to je? Zúčastňujete se nějakých aktivit tady? Co děláte? – "Jo, jak něco je, tak jdu. A chodím rehabilitovat. Protože já nechodím. No ale jinak výborné. Dobré sestřičky, hodné."
Anketa: 2.) "Mám se dobře. Tady je dobrá oslava. A to tu je hezké. Takže si myslím, že musím být spokojená s tím."  – A co aktivity, které pro vás domov dělá? – "Na aktivity chodím pořád. Takže to mě baví."
Anketa: 3.) Jak se máte v domově pro seniory? Jak se vám tady líbí? – "Líbí, spokojená jsem." – A co aktivity? Účastníte se nějakých? – "Jej." – A jakých? – "No, jak je nějaká beseda."

Ve vnitřních prostorách domova byla výstava dobových kočárků a dalších předmětů ze sbírky Zdenky Ivánkové. Do expozice přispěli i zaměstnanci. A domov připravil i prezentaci své činnosti.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Máme připraveny i workshopy, které jsou tady i pro rodinné blízké. Ať vidí, čím vyplňujeme den našim uživatelům. V rámci budovy máme připravený interaktivní program. Tam můžete vidět pomůcky, postele polohovací. A všechno vybavení na pokojích. Tam se dneska nedostaneme, ale máme připravenu jednu místnost, kde si můžete všechno osahat a rodinám bude třeba i vysvětleno nebo budoucím žadatelům, jak to tady chodí v rámci péče o uživatele."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěla v prvé řadě poděkovat zaměstnancům domova pro seniory za obětavou péči o své klienty. A vytváření příjemné atmosféry v domově. Domovu bych chtěla popřát hlavně všechno nejlepší, spokojené a usměvavé klienty a spousty energie do dalších let. Aktuálně probíhá rekonstrukce pobočky Domova pro seniory na ulici Školská, která by měla být během jednoho roku hotová. Tím dojde ke zvýšení kapacity a zkvalitnění služeb."

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku se aktuálně stará o 156 klientů. Pobočka na Školské nabídne po rekonstrukci dalších 27 míst.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037905/domov-pro-seniory-frydekmistek-oslavil-25-let-sveho-fungovani