Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dálniční policie i údržba má mít ve Frýdku-Místku nový areál v bývalých kasárnách

Frýdek-Místek |

V prostorách bývalých kasáren ve Frýdku-Místku má vzniknout nové zázemí pro dálniční údržbu i policii. Město jedná s Ředitelstvím silnic a dálnic o prodeji pozemků, na kterých by byl nový areál postupně vybudován. Zároveň s tím se připravují i podklady pro nové sjezdy a nájezdy na dálnici D48.

Část areálu bývalých kasáren ve Frýdku-Místku by mohla získat nové využití. Ředitelství silnic a dálnic tady má totiž zájem o pozemek, na kterém by chtělo vybudovat Středisko správy a údržby silnic a také prostory pro dálniční policii.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nevím, do jaké míry mají přesné plány, ale byli jsme informováni, že se jedná o jakési modelové středisko, které už stojí i jinde v České republice. Patrně tam budou nějaké zásobníky, či prostory na sypké a posypové hmoty. Patrně tam budou nějaké prostory pro strání té mechanizace. S tím, že samozřejmě tam bude nějaká budova včetně sociálního zařízení, to znamená správní budova pro zaměstnance, i pro policisty. S tím, že v rámci toho, co bude prodáno, tam budou mít samostatný areál, jak ŘSD, tak Policie ČR."
Miroslav Pavlásek, referent správy pozemků: "Samotný objekt pro tu společnost plus dálniční policii bude v rohu celých kasáren. Bude se to týkat zhruba 47 tisíc metrů čtverečních. Dalších asi 2 500 metrů čtverečních bude zabírat vjezd přímo na dálnici D48. Přímo za námi začne samotný kup těch pozemků. Týká se to asi osmi částí pozemků, na kterých bude vybudován oplocený areál, který bude plně sloužit. V současné době je to pozůstatek místeckých kasáren, kde jsou nějaké tři detenční nádrže, jsou tam nějaké bunkry, pozemek je z části podmáčený, jsou tam náletové dřeviny a z části je to oploceno."

Poslední zastupitelstvo města schválilo záměr soubor pozemků prodat. Z celé rozlohy areálu bývalých kasáren jde zhruba o jednu pětinu pozemků. Nyní se může začít o prodeji přímo jednat. Zároveň bude potřeba vybudovat sjezdy a nájezdy na dálnici D48.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo zadáno pořízení změny územního plánu, pokud jde o pozemek, který má takový charakter, že na něm nejde stavět připojovací komunikace na dálniční obchvat. Na této změně se bude pracovat, ale vzhledem k těm formálním náležitostem se počítá s tím, že tato změna bude schválena zastupitelstvem až v červnu roku 2024. Nicméně ta samotná změna by nutně nemusela vadit prodeji jako takovému."
Miroslav Pavlásek, referent správy pozemků: "V současné době jsou v tom areálu, který budeme odprodávat dvě budovy, které slouží nájemcům. Výpovědní lhůta u těchto smluv jsou tři měsíce. Pokud budou mít zájem a budeme na to mít vhodné prostory i v rámci celého areálu kasáren, který čítá 260 tisíc metrů čtverečních, je možné, že se domluvíme na nějaké nájemní smlouvě."
Alexandr Pokorný, správce areálu kasáren: "Momentálně začínáme dělat bezpečnostní opatření kvůli zvýšené bezpečnosti při pohybu lidí. Děláme zátarasy, aby nebyl areál úplně průjezdný. Můžete se o tom přesvědčit. Dáváme tam betony a budeme je očišťovat a zvýrazňovat reflexními nátěry. A už osazujeme dopravní značky. Aby nedošlo k nějakým nehodám, protože lidé nám na to nejsou zvyklí. Byli zvyklí na to, že je to pořád průjezdné."

O prodejní ceně se zatím nejednalo, město ale počítá, že by mohlo do rozpočtu získat několik desítek milionů korun.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tak jak postupujeme standardně, necháme zpracovat znalecký posudek, až skutečně dostaneme nabídku, přestože s ní ze strany ŘSD, která zároveň zastupuje i Policii ČR, počítáme."

Aktuálně je v celém reálu několik desítek nájemců, kteří využívají stávající haly a velké garáže. Většinu prostředků ale město vrací zpět do nejnutnější údržby areálu. Jeho postupné smysluplné využití je tak na místě.

Nahlásit chybu


K tématu

Oprava mostu omezí průjezd Beskydskou ulicí ve Frýdku-Místku

1. července 2023 9:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od pondělí 3. července začíná oprava mostu silnice I/56 ve Frýdku-Místku, proto bude Beskydská ulice průjezdná zúžením. Předem plánovaná rekonstrukce potrvá do poloviny prosince letošního roku za změny vedení dopravy na režim 1+1 neboli jeden jízdní pruh pro každý směr provozu.

Mosty na Beskydské ve Frýdku-Místku budou kvůli opravě půl roku neprůjezdné

10. srpna 2023 11:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic začalo s opravami dvou mostů v Beskydské ulici ve Frýdku-Místku. Práce probíhají za úplné uzavírky mostů. Provoz pod nimi je zachován zúženými pruhy. Řidiči přes mosty neprojedou půl roku. Ve městě navíc v těchto dnech probíhají i další opravy, které komplikují průjezd některými úseky.

ŘSD má připraveno na zimní údržbu 213 sypačů a 672 řidičů

2. listopadu 2023 18:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V listopadu se zahajuje sezóna zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace v rámci ŘSD bude starat v rámci 21 středisek správy a údržby dálnice 822 zaměstnanců. Do připravených směn je zařazeno celkem 672 řidičů a 150 dispečerů. Další kapacity, především pro údržbu silnic I. třídy, jsou na zimu v pohotovosti u dodavatelských firem.


Obyvatelé Dolní Lutyně a Věřňovic v referendu rozhodnou, zda má být obec pro nebo proti gigafactory

Veřejná setkání, ale také pochůzky dům od domu. Zatímco odpůrci stavby průmyslového parku, sjednocení ve spolku Zachovejme Poolší, se snaží lidem vysvětlovat, proč proti stavbě bojovat, zástupci státu už s lidmi domlouvají kompenzace.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Mladí házenkáři SKP Frýdek-Místek vybojovali v žákovské soutěži bronz

Mladí házenkáři SPK Frýdek-Místek letos zaznamenali velký sportovní úspěch. Starší žáci po sedmi letech vybojovali v celostátní žákovské lize 3. místo. Bronzové medaile jim osobně předal primátor města přímo na magistrátu.

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek přivezly medaile z Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Mažoretky Clariss Frýdek-Místek mají za sebou účast na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Početná výprava bojovala v téměř všech kategoriích, a nakonec vybojovala několik stříbrných i bronzových medailí.

Frýdek-Místek ocenil účastníky výzvy 10 000 kroků, jednotlivci ušli i přes 900 kilometrů

Mají rádi chůzi, proto se zapojili do výzvy 10 000 kroků. Ty nejlepší jednotlivce i týmy nyní ocenil Frýdek-Místek. V dubnové ti nejlepší nachodili v dubnové výzvě přes 900 kilometrů. Cílem akce je vrátit chůzi do běžného života a udělat něco pro své zdraví.

Ke stovce mají hasiči v Čeladné opravenou zbrojnici, časem bude i zbrusu nová budova

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. Oslava se bude konat v červnu. Dárek, opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice, už převzali.

Čeladenští hasiči dostali ke stovce opravenou zbrojnici, oslava bude v červnu

Sbor dobrovolných hasičů v Čeladné slaví letos 100. výročí založení. I když se hlavní oslavy uskuteční v červnu, dopředu už si mohli převzít dárek - opravené zázemí uvnitř hasičské zbrojnice.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Dálniční policie i údržba má mít ve Frýdku-Místku nový areál v bývalých kasárnách
Vydáno 6. července 2023 9:18, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
V prostorách bývalých kasáren ve Frýdku-Místku má vzniknout nové zázemí pro dálniční údržbu i policii. Město jedná s Ředitelstvím silnic a dálnic o prodeji pozemků, na kterých by byl nový areál postupně vybudován. Zároveň s tím se připravují i podklady pro nové sjezdy a nájezdy na dálnici D48.

Část areálu bývalých kasáren ve Frýdku-Místku by mohla získat nové využití. Ředitelství silnic a dálnic tady má totiž zájem o pozemek, na kterém by chtělo vybudovat Středisko správy a údržby silnic a také prostory pro dálniční policii.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nevím, do jaké míry mají přesné plány, ale byli jsme informováni, že se jedná o jakési modelové středisko, které už stojí i jinde v České republice. Patrně tam budou nějaké zásobníky, či prostory na sypké a posypové hmoty. Patrně tam budou nějaké prostory pro strání té mechanizace. S tím, že samozřejmě tam bude nějaká budova včetně sociálního zařízení, to znamená správní budova pro zaměstnance, i pro policisty. S tím, že v rámci toho, co bude prodáno, tam budou mít samostatný areál, jak ŘSD, tak Policie ČR."
Miroslav Pavlásek, referent správy pozemků: "Samotný objekt pro tu společnost plus dálniční policii bude v rohu celých kasáren. Bude se to týkat zhruba 47 tisíc metrů čtverečních. Dalších asi 2 500 metrů čtverečních bude zabírat vjezd přímo na dálnici D48. Přímo za námi začne samotný kup těch pozemků. Týká se to asi osmi částí pozemků, na kterých bude vybudován oplocený areál, který bude plně sloužit. V současné době je to pozůstatek místeckých kasáren, kde jsou nějaké tři detenční nádrže, jsou tam nějaké bunkry, pozemek je z části podmáčený, jsou tam náletové dřeviny a z části je to oploceno."

Poslední zastupitelstvo města schválilo záměr soubor pozemků prodat. Z celé rozlohy areálu bývalých kasáren jde zhruba o jednu pětinu pozemků. Nyní se může začít o prodeji přímo jednat. Zároveň bude potřeba vybudovat sjezdy a nájezdy na dálnici D48.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo zadáno pořízení změny územního plánu, pokud jde o pozemek, který má takový charakter, že na něm nejde stavět připojovací komunikace na dálniční obchvat. Na této změně se bude pracovat, ale vzhledem k těm formálním náležitostem se počítá s tím, že tato změna bude schválena zastupitelstvem až v červnu roku 2024. Nicméně ta samotná změna by nutně nemusela vadit prodeji jako takovému."
Miroslav Pavlásek, referent správy pozemků: "V současné době jsou v tom areálu, který budeme odprodávat dvě budovy, které slouží nájemcům. Výpovědní lhůta u těchto smluv jsou tři měsíce. Pokud budou mít zájem a budeme na to mít vhodné prostory i v rámci celého areálu kasáren, který čítá 260 tisíc metrů čtverečních, je možné, že se domluvíme na nějaké nájemní smlouvě."
Alexandr Pokorný, správce areálu kasáren: "Momentálně začínáme dělat bezpečnostní opatření kvůli zvýšené bezpečnosti při pohybu lidí. Děláme zátarasy, aby nebyl areál úplně průjezdný. Můžete se o tom přesvědčit. Dáváme tam betony a budeme je očišťovat a zvýrazňovat reflexními nátěry. A už osazujeme dopravní značky. Aby nedošlo k nějakým nehodám, protože lidé nám na to nejsou zvyklí. Byli zvyklí na to, že je to pořád průjezdné."

O prodejní ceně se zatím nejednalo, město ale počítá, že by mohlo do rozpočtu získat několik desítek milionů korun.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tak jak postupujeme standardně, necháme zpracovat znalecký posudek, až skutečně dostaneme nabídku, přestože s ní ze strany ŘSD, která zároveň zastupuje i Policii ČR, počítáme."

Aktuálně je v celém reálu několik desítek nájemců, kteří využívají stávající haly a velké garáže. Většinu prostředků ale město vrací zpět do nejnutnější údržby areálu. Jeho postupné smysluplné využití je tak na místě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038032/dalnicni-policie-i-udrzba-ma-mit-ve-frydkumistku-novy-areal-v-byvalych-kasarnach