Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská knihovna Frýdek-Místek se zapojila do soutěže Stavba MSK 2022

Frýdek-Místek |

Městská knihovna Frýdek-Místek se po generální rekonstrukci těší velké oblibě čtenářů i dalších návštěvníků. Loni dokonce získala celostátní titul Městská knihovna roku. Letos se proto zapojila do hlasování v anketě Stavba Moravskoslezského kraje.

Loni na jaře se slavnostně otevřela zrekonstruovaná budova Městské knihovny ve Frýdku-Místku.

Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Knihovny F-M: "Řada pozitivních změn, včetně podstatného zvětšení prostor z této knihovny učinila moderní instituci 21. století. Nejen za účelem půjčování dokumentů, ale především zde bude zdůrazněna komunitní funkce knihovny. Lidé se zde budou moci více setkávat, účastnit se kulturních nebo vzdělávacích akcí. Právě toto zajišťuje knihovnám a knihovnictví budoucnost."
Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Do těch vrchních prostor jsme umístili oddělní beletrie. A to z toho důvodu, že je tam letní čítárna. A to se tak jako nabízí. Letní čítárna a oddělení beletrie. O patro níž, je oddělení pro děti a mládež, které se podstatně zvětšilo. Je tam místo pro úplně malé děti a vznikla nám tam krásná nová učebna."

Ve druhém patře je naučné oddělení propojené se studovnou a čítárnou. Je tam místo i pro studium a k dispozici je veřejný internet. Ve spodním patře je pak oddělení zpracování fondů a oddělení regionálních funkcí.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rekonstrukce knihovny proběhla vcelku úspěšně, proto jsme se rozhodli tuto stavbu přihlásit do soutěže Stavba roku Moravskoslezského kraje. S tím, že doufáme, že se umístíme alespoň v horních příčkách. Rekonstrukce je doopravdy krásná. Občané, kteří navštěvují knihovnu a její uživatelé si velice pochvalují hlavně venkovní terasu a služby, které knihovna poskytuje ve stejné kvalitě, jako poskytovala předtím. Nicméně ve větších prostorách."

Hlasovat mohou lidé do 30. července na webu Stavba Moravskoslezského kraje. Přímý odkaz je také na internetových stránkách knihovny i města. Budova soutěží v kategorii Stavba občanské vybavenosti. Rekonstrukce knihovny trvala více než rok a čtvrt a vyšla na 47 milionů korun.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na rekonstrukci byla získána také dotace, a to na zateplení. Dotace činila téměř 2 miliony korun, takže naše snaha o získávání dotací na opravy veřejných budov se vcelku vyplácí. A díky tomu jsme schopni investovat další finanční prostředky do dalších rekonstrukcí a zvelebovat tak veřejné budovy i prostor."

Loni v říjnu se stala knihovna také nejlepší v České republice, když získala titul Městská knihovna roku 2022. Samotná budova letos navíc slaví 100 let.

Nahlásit chybu


K tématu

Senioři začali studovat na Virtuální univerzitě třetího věku ve Frýdku-Místku

16. října 2023 17:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Knihovna Frýdek-Místek spustila historicky první ročník Virtuální univerzity třetího věku. O první přednášky formou virtuální projekce je mezi seniory velký zájem. Ti se po absolvování budou moci účastnit i promocí přímo na univerzitě v Praze.

Knihovna Frýdek-Místek připravila pro děti ve Faunaparku program Cesta do cirkusu

31. srpna 2023 15:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Městská knihovna Frýdek-Místek připravila ve Faunaparku dopoledne plné cirkusových her pro děti. Nejen, že tím symbolicky ukončuje prázdniny, ale zároveň se takto knihovnice pravidelně hravou formou seznamují s nejmenšími budoucími návštěvníky knihovny.

Před karvinskou regionální knihovnou roste nový strom. Vysazen byl na počest 100. výročí

3. června 2023 17:12 | Karviná | Monika Danková

Karvinská regionální knihovna slaví v letošním roce krásné jubileum - sté výročí svého vzniku. U této příležitosti byl před knihovnou vysazen nový strom a ke zhlédnutí stojí i výstava týkající se historie této nepostradatelné instituce.


Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

ŘSD zahájilo práce na rekonstrukci kruhového objezdu na Bludovickém kopci

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na rekonstrukci kruhového objezdu na Bludovickém kopci, což přinese i dopravní omezení. Práce by měly být dokončeny nejpozději 2. června.

V Ostravě se konala největší výstava papírových modelů v ČR

Více než tisíc papírových modelů dopravní techniky, ale i budov a dalších, zaplnilo tělocvičnu ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském Lese. Byla totiž místem konání největší mezinárodní soutěže papírových modelů v Česku, s názvem Papír show 2024.

Výtluky po zimě z městských cest postupně mizí, opravy stojí miliony korun

Pracovníci technických služeb začali s pravidelnou jarní opravou městských komunikací. Prioritně likvidují výtluky na nejvíce frekventovaných silnicích, údržba přijde na několik milionů korun.

V Porubě začal výsev květinových luk. Nově rozkvetou na Hlavní třídě a u Oblouku

V Porubě začal výsev květinových luk. První z nich Poruba vysela už v roce 2021 na Francouzské ulici a okamžitě se stala fenoménem. Od té doby jich každým rokem přibývá.

Se strážníky si vím rady. Projekt MP Ostrava je určen žákům ve vyloučených lokalitách

Ostravská městská policie odstartovala nový preventivní projekt, který je určena pro žáky z vyloučených lokalit celého města. Strážníci se snaží během několika setkání dětem vštípit některé důležité zásady. Projekt nese název "Se strážníky si vím rady."

Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Nový lesopark na okraji Frýdku-Místku těší návštěvníky

Na okraji Frýdku-Místku vznikl nový lesopark. Vybudoval ho soukromý investor Gevorg Avetisjan a zpřístupnil ho veřejnosti. Do budoucna by kvůli nečekaně velkému zájmu chtěl park ještě rozšířit. Jeho počin pro společnost ocenili návštěvníci i vedení města.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Městská knihovna Frýdek-Místek se zapojila do soutěže Stavba MSK 2022
Vydáno 20. července 2023 14:02, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Městská knihovna Frýdek-Místek se po generální rekonstrukci těší velké oblibě čtenářů i dalších návštěvníků. Loni dokonce získala celostátní titul Městská knihovna roku. Letos se proto zapojila do hlasování v anketě Stavba Moravskoslezského kraje.

Loni na jaře se slavnostně otevřela zrekonstruovaná budova Městské knihovny ve Frýdku-Místku.

Tomáš Benedikt Zbranek, ředitel Knihovny F-M: "Řada pozitivních změn, včetně podstatného zvětšení prostor z této knihovny učinila moderní instituci 21. století. Nejen za účelem půjčování dokumentů, ale především zde bude zdůrazněna komunitní funkce knihovny. Lidé se zde budou moci více setkávat, účastnit se kulturních nebo vzdělávacích akcí. Právě toto zajišťuje knihovnám a knihovnictví budoucnost."
Irena Liberdová, vedoucí pobočky Místek: "Do těch vrchních prostor jsme umístili oddělní beletrie. A to z toho důvodu, že je tam letní čítárna. A to se tak jako nabízí. Letní čítárna a oddělení beletrie. O patro níž, je oddělení pro děti a mládež, které se podstatně zvětšilo. Je tam místo pro úplně malé děti a vznikla nám tam krásná nová učebna."

Ve druhém patře je naučné oddělení propojené se studovnou a čítárnou. Je tam místo i pro studium a k dispozici je veřejný internet. Ve spodním patře je pak oddělení zpracování fondů a oddělení regionálních funkcí.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rekonstrukce knihovny proběhla vcelku úspěšně, proto jsme se rozhodli tuto stavbu přihlásit do soutěže Stavba roku Moravskoslezského kraje. S tím, že doufáme, že se umístíme alespoň v horních příčkách. Rekonstrukce je doopravdy krásná. Občané, kteří navštěvují knihovnu a její uživatelé si velice pochvalují hlavně venkovní terasu a služby, které knihovna poskytuje ve stejné kvalitě, jako poskytovala předtím. Nicméně ve větších prostorách."

Hlasovat mohou lidé do 30. července na webu Stavba Moravskoslezského kraje. Přímý odkaz je také na internetových stránkách knihovny i města. Budova soutěží v kategorii Stavba občanské vybavenosti. Rekonstrukce knihovny trvala více než rok a čtvrt a vyšla na 47 milionů korun.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na rekonstrukci byla získána také dotace, a to na zateplení. Dotace činila téměř 2 miliony korun, takže naše snaha o získávání dotací na opravy veřejných budov se vcelku vyplácí. A díky tomu jsme schopni investovat další finanční prostředky do dalších rekonstrukcí a zvelebovat tak veřejné budovy i prostor."

Loni v říjnu se stala knihovna také nejlepší v České republice, když získala titul Městská knihovna roku 2022. Samotná budova letos navíc slaví 100 let.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038318/mestska-knihovna-frydekmistek-se-zapojila-do-souteze-stavba-msk-2022