Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek připravila další tábor pro děti s autismem

Frýdek-Místek |

Děti s poruchou autistického spektra si opět užily týden plný her a zábavy. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek pro ně totiž připravilo tradiční letní příměstský tábor. Hlavní stanoviště měli táborníci tradičně ve Faunaparku, ale i letos nechyběly ani atraktivní výlety.

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek má za sebou už třetí ročník příměstského tábora pro děti s poruchou autistického spektra.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Opět jsme využili krásného prostředí ve Faunaparku, za což děkujeme. Celý ten tábor se nesl v duchu pirátském. Měli jsme na táboře 17 dětí s poruchou autistického spektra."

Kromě řady společenských a pohybových her nechyběla ani různá vystoupení nebo hudební program. Velkým lákadlem letošního ročníku bylo také množství různých výletů.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Byli na Dětském ranči v Hlučíně, kde děti měly možnost se projet na koni. Měli jsme možnost navštívit lanové centrum v Třinci. Kde zase děti měly možnost fyzicky se zocelit. Byli pozváni na mysliveckou chatu na Zlatník, kde nám zástupci Lesů připravili program s pohoštěním, s představením lesa, zvířat a podobně. Takže užili jsme si ten týden opravdu bohatě."

Program pro děti zajistili tradičně dobrovolníci, kteří organizátorům z ADRY velmi pomáhají.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Musím na tomto místě znovu říct a velmi poděkovat našim dobrovolníkům za jejich odhodlání, za tu činnost, kterou pro nás dělají, protože jsou to lidé, kteří si zaslouží ocenění. Mnozí z nich si berou volno na ten náš příměstský tábor. A bez nich by to skutečně, ale skutečně nešlo. Jsme vděčni za každou ruku, která na tom táboře byla."

Péče o děti s poruchou autistického spektra není jednoduchá. Tábor tak velmi pomáhá nejen účastníkům, ale hlavně rodičům, kteří si během toho mohou v klidu odpočinout.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "My celoročně pracujeme s dětmi s autismem a ten příměstský tábor je pro nás takovým opravdu už standardním vyvrcholením té naší činnosti. Míst, kam rodiče mohou umístit na pár dnů v průběhu letních prázdnin, tak opravdu je tady minimum. Málo organizací se věnuje té cílové skupině, takže proto se snažíme ty naše aktivity ještě více rozvíjet a pokud nám to kapacity dovolí, tak i rozšiřovat ty naše skupiny dětí."

Tábor pro děti s autismem se tradičně uskutečnil za výrazné podpory města Frýdek-Místek, Moravskoslezského kraje a soukromé firmy z Kopřivnice.

Nahlásit chybu


K tématu

ADRA Frýdek-Místek hledá dobrovolníky a připomíná Světový den porozumění autismu

Dobrovolnická organizace ADRA Frýdek-Místek se připojila ke Světovému dni porozumění autismu. Už několik let pomáhá rodinám s autistickými dětmi a zároveň hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli zapojit do práce s těmito klienty.

Registrací do ADRA běhu podpoříte dobrovolnictví. První běh bude ve Frýdku-Místku

Kolektivní běh nebo chůze po vytyčené trati u Faunparku, případně jen registrace s finančním příspěvkem. I tak můžete podpořit dobrovolnictví, které v Česku letos oslaví 20 let od založení prvního dobrovolnického centra. To bylo vzniklo právě ve Frýdku-Místku.

ADRA Frýdek-Místek představí ve Faunaparku herní formou svoji práci

24. srpna 2023 9:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek chystá další ročník akce Den s Adrou ve Faunaparku. Připraveny budou aktivity hlavně pro děti. ADRA chce touto akcí představit svoji práci po celém světě.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

ADRA Frýdek-Místek připravila další tábor pro děti s autismem
Vydáno 27. července 2023 12:46, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Děti s poruchou autistického spektra si opět užily týden plný her a zábavy. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek pro ně totiž připravilo tradiční letní příměstský tábor. Hlavní stanoviště měli táborníci tradičně ve Faunaparku, ale i letos nechyběly ani atraktivní výlety.

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek má za sebou už třetí ročník příměstského tábora pro děti s poruchou autistického spektra.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Opět jsme využili krásného prostředí ve Faunaparku, za což děkujeme. Celý ten tábor se nesl v duchu pirátském. Měli jsme na táboře 17 dětí s poruchou autistického spektra."

Kromě řady společenských a pohybových her nechyběla ani různá vystoupení nebo hudební program. Velkým lákadlem letošního ročníku bylo také množství různých výletů.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Byli na Dětském ranči v Hlučíně, kde děti měly možnost se projet na koni. Měli jsme možnost navštívit lanové centrum v Třinci. Kde zase děti měly možnost fyzicky se zocelit. Byli pozváni na mysliveckou chatu na Zlatník, kde nám zástupci Lesů připravili program s pohoštěním, s představením lesa, zvířat a podobně. Takže užili jsme si ten týden opravdu bohatě."

Program pro děti zajistili tradičně dobrovolníci, kteří organizátorům z ADRY velmi pomáhají.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "Musím na tomto místě znovu říct a velmi poděkovat našim dobrovolníkům za jejich odhodlání, za tu činnost, kterou pro nás dělají, protože jsou to lidé, kteří si zaslouží ocenění. Mnozí z nich si berou volno na ten náš příměstský tábor. A bez nich by to skutečně, ale skutečně nešlo. Jsme vděčni za každou ruku, která na tom táboře byla."

Péče o děti s poruchou autistického spektra není jednoduchá. Tábor tak velmi pomáhá nejen účastníkům, ale hlavně rodičům, kteří si během toho mohou v klidu odpočinout.

Petr Adamus, zástupce vedoucího Dobrovolnického centra ADRA F-M: "My celoročně pracujeme s dětmi s autismem a ten příměstský tábor je pro nás takovým opravdu už standardním vyvrcholením té naší činnosti. Míst, kam rodiče mohou umístit na pár dnů v průběhu letních prázdnin, tak opravdu je tady minimum. Málo organizací se věnuje té cílové skupině, takže proto se snažíme ty naše aktivity ještě více rozvíjet a pokud nám to kapacity dovolí, tak i rozšiřovat ty naše skupiny dětí."

Tábor pro děti s autismem se tradičně uskutečnil za výrazné podpory města Frýdek-Místek, Moravskoslezského kraje a soukromé firmy z Kopřivnice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038431/adra-frydekmistek-pripravila-dalsi-tabor-pro-deti-s-autismem