Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Táborové děti připravily program pro návštěvníky Včelího království v Chlebovicích

Frýdek-Místek |

Ukázka medobraní i výroba svíček z včelího vosku. Ale hlavně zábavný soutěžní a poznávací program. To si připravili malí táborníci pro návštěvníky Včelařského naučného areálu Chlebovice. Z malých včelařů se stali průvodci areálem, kteří zpestřili den dětem i dospělým.

Včelařský naučný areál v Chlebovicích zaplnily desítky malých i velkých návštěvníků. Každý se totiž chtěl dozvědět, jak to funguje ve včelím království.

Jakub Molenda, táborový instruktor: "Připravili jsme si tady soutěže, 16 stanovišť, vytáčení. Děti táborové si tady připravily různé hry. Některé mají včelařskou tematiku, některé jsou takové obecné. Máme tady konkrétně vytáčení medu, kdy si děti vyzkouší celý proces, kdy se donese rámek v plástu a potom se vytáčí a až na nalévání do sklenic."
Instruktor: "My tady odvíčkováváme med, aby lidé viděli, jak se to dělá. A potom to dáme do medometu a vytáčíme med."

V areálu probíhal zrovna tábor malých včelařů, kteří se aktivně zapojili do programu pro veřejnost. 26 dětí zajišťovalo dohled nad plněním úkolů a některé dělaly dokonce i průvodce ve včelařském muzeu.

Jakub Molenda, táborový instruktor: "My tady máme tábor a úplně všechny děti v bílých tričkách, co tady máme, tak jsou naši táborníci, kteří si ty hry sami vymysleli. Akorát na dvou stanovištích máme instruktory. Jinak všechno většinou jsou tady účastníci táboru."
Anketa táborníci: 1.) Co máte připraveno na vaše stanovišti? Co se tady musí udělat? - "Tady musíte najít všechny šátky. Je jich tady pět. Jsou tady a můžete je všechny pohledat." - A kam je schováváte? – "Různě, na květiny a tak."
Anketa táborníci: 2.) "Tady dělají lidé, třeba děti, že berou lžičku a jdou s ní ke kbelíku plného vody. Oni to naberou, dají to skleničky. A skončí, kdy chtějí."
Anketa táborníci: 3.) "My tady máme házení míčků do bedny." – A kolik se jich musí naházet? – "6, dospělí 6."
Anketa táborníci: 4.) "Úkolem je, že si vezmete míček a lžičku a jedete odsud. Malí do osmi let to musí obejít normálně. A od osmi let musí udělat uprostřed otočku a jak jdou zpátky, tři dřepy. A to je všechno."

Návštěvníci si vyzkoušeli také výrobu vlastních voskových svíček.

Anketa rodiče: 1.) "Nám tady v Chlebovicích bydlí kamarádka, takže nás tady pozvali a máme tři děti, tak vyplňujeme prázdninové dopoledne." – A jak se vám tady líbí? – "Líbí se nám, nám se v Chlebovicích hodně líbí, navštěvujeme všechny akce tady. Je to příjemné, že tak táborové děti zpříjemňují prázdniny malým dětem."
Anketa rodiče: 2.) "Líbí se nám moc. Je to tady moc fajn a dozvěděli jsme se to přes stránky Klíče. Zatím jsme v půlce úkolů a nevíme ještě, co je před námi." – S kým jste přišly? – "S kamarádkou, máme tady tři děti."
Jakub Molenda, táborový instruktor: "Cílem je na každém stanovišti splnit úkol. Děti z táboru mají fixy a za splnění udělají svoji značku na kartičku. A na konci nám děti z řad návštěvníků přinesou splněnou kartičku, tak máme pro ně nachystanou odměnu ve formě omalovánek, puzzle, pastelek. Od nás tady se včelařskou tematikou."

Akce byla zařazena do projektu Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb, kdy je celé léto ve městě nabité různými aktivitami pro děti.

Nahlásit chybu


K tématu

Příměstský tábor Masterchef zdokonaluje děti ve Frýdku-Místku ve vaření

3. srpna 2023 12:51 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Příměstský tábor může děti naučit i vařit a péct. Přes dvě desítky z nich se totiž ve Frýdku-Místku přihlásily na tábor zvaný Masterchef. Připravená jídla děti mezi sebou dokonce bodovaly a hledaly tak toho nejlepšího kuchaře. Většina z nich má vaření velmi ráda a doma pomáhají rodičům.

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Děti soutěžily O šachového krále a královnu Frýdku-Místku

17. července 2023 16:22 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Akce Prázdniny ve městě baví děti ve Frýdku-Místku v různých sportech a kreativní činnosti. Dokonce se mohly zúčastnit i turnaje O šachového krále a královnu. A zájem byl opravdu velký. Desítky chlapců a dívek mezi sebou poměřili schopnosti ve dvou věkových kategoriích.


Ostrava postaví na Bazalech nový fotbalový stadion až pro 17 tisíc lidí

Včera 11:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Návrat fotbalového Baníku Ostrava zpět na ikonické Bazaly je možný. Město Ostrava zadalo studii proveditelnosti výstavby nového stadionu. Z ní vyplynulo, že stavbě nic nebrání. Nový stadion může mít kapacitu až 17 tisíc lidí a bude splňovat nejmodernější požadavky.

Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze. Vyhrál radikální projekt s úctou k historii

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Oslavy sta let Velké Ostravy vyvrcholily dobovým průvodem a programem na Masarykově náměstí

Půl roku trvající oslavy sta let Velké Ostravy zakončila velmi povedená akce. Velkolepý průvod ulicemi v dobových kostýmech prošel centrem, aby odstartoval bohatý program na Masarykově náměstí.

Studénka oslavila výročí založení města a vyhlásila svou osobnost

Studénka Hudebním týdnem oslavila 65. výročí založení města. Hlavní program se v sobotu odehrál u sportovního centra. Součástí bylo vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti města.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Město Nový Jičín ocenilo úspěšné školáky

Pozvání na slavnostní setkání do auly radnice dostali žáci novojičínských základních škol, kteří na sebe v uplynulých deseti měsících upozornili něčím výjimečným. Ocenění tu převzali také deváťáci za dlouhodobě výborné studijní výsledky.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Závodníci na motorkách sprintovali přes překážky na vrchol sjezdovky

Nové využití pro sjezdovku, na které se už delší dobu nelyžuje, vymysleli v Palkovicích. Místní Enduro klub tam uspořádal závody, které se setkaly s kladným hodnocením a zřejmě vznikla nová tradice.

Novojičínští lyžaři už jsou zase na trávě, sezona zimního sportu pokračuje

Lyžaři z novojičínského klubu opět přezuli na travní lyže a věnují se této letní variantě typicky zimního sportu. Na svahu Svince uspořádali v červnu závody pro nejmladší lyžaře.

Obce se utkaly v Beskydských hrách bez hranic, pohár obhájila Lhotka

16. června 2024 21:02 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová | Beskydský expres

Smíšené týmy dětí a dospělých se v sobotu v Metylovicích utkaly o putovní pohár Beskydských her bez hranic. Zástupci několika obcí z okolí Frýdlantu nad Ostravicí soutěžili například v biatlonu nebo včelím sběru.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek pořádá v Galerii F-M výstavu Tkanina vjemů

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek připravil výstavu s názvem Tkanina vjemů. V prostorách bývalé záložny mohou návštěvníci vidět obrazy, keramiku i látky, které mají připomenout historii a slávu textilu ve městě.

Studenti Střední školy v Jablunkově předvedli své roboty na výstavě

13. června 2024 13:30 | Jablunkov | Libor Běčák | Beskydský expres

Také v podhůří Beskyd žijí mladí lidé, kteří se v budoucnu chtějí věnovat práci s roboty. Studenti Střední školy v Jablunkově nedávno prezentovali své úspěchy na výstavě Invent arena v Třinci.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Oblastní kolo Wolframu opět pořádala i partyzánská obec Čeladná

12. června 2024 12:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Sportovní areál u Základní školy Čeladná byl dějištěm oblastního kola 7. ročníku branně vědomostní soutěže Wolfram. O postup do krajského kola tu soupeřilo 13 družstev, dvě domácí a další ze škol přilehlého regionu.

Táborové děti připravily program pro návštěvníky Včelího království v Chlebovicích
Vydáno 27. července 2023 16:25, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ukázka medobraní i výroba svíček z včelího vosku. Ale hlavně zábavný soutěžní a poznávací program. To si připravili malí táborníci pro návštěvníky Včelařského naučného areálu Chlebovice. Z malých včelařů se stali průvodci areálem, kteří zpestřili den dětem i dospělým.

Včelařský naučný areál v Chlebovicích zaplnily desítky malých i velkých návštěvníků. Každý se totiž chtěl dozvědět, jak to funguje ve včelím království.

Jakub Molenda, táborový instruktor: "Připravili jsme si tady soutěže, 16 stanovišť, vytáčení. Děti táborové si tady připravily různé hry. Některé mají včelařskou tematiku, některé jsou takové obecné. Máme tady konkrétně vytáčení medu, kdy si děti vyzkouší celý proces, kdy se donese rámek v plástu a potom se vytáčí a až na nalévání do sklenic."
Instruktor: "My tady odvíčkováváme med, aby lidé viděli, jak se to dělá. A potom to dáme do medometu a vytáčíme med."

V areálu probíhal zrovna tábor malých včelařů, kteří se aktivně zapojili do programu pro veřejnost. 26 dětí zajišťovalo dohled nad plněním úkolů a některé dělaly dokonce i průvodce ve včelařském muzeu.

Jakub Molenda, táborový instruktor: "My tady máme tábor a úplně všechny děti v bílých tričkách, co tady máme, tak jsou naši táborníci, kteří si ty hry sami vymysleli. Akorát na dvou stanovištích máme instruktory. Jinak všechno většinou jsou tady účastníci táboru."
Anketa táborníci: 1.) Co máte připraveno na vaše stanovišti? Co se tady musí udělat? - "Tady musíte najít všechny šátky. Je jich tady pět. Jsou tady a můžete je všechny pohledat." - A kam je schováváte? – "Různě, na květiny a tak."
Anketa táborníci: 2.) "Tady dělají lidé, třeba děti, že berou lžičku a jdou s ní ke kbelíku plného vody. Oni to naberou, dají to skleničky. A skončí, kdy chtějí."
Anketa táborníci: 3.) "My tady máme házení míčků do bedny." – A kolik se jich musí naházet? – "6, dospělí 6."
Anketa táborníci: 4.) "Úkolem je, že si vezmete míček a lžičku a jedete odsud. Malí do osmi let to musí obejít normálně. A od osmi let musí udělat uprostřed otočku a jak jdou zpátky, tři dřepy. A to je všechno."

Návštěvníci si vyzkoušeli také výrobu vlastních voskových svíček.

Anketa rodiče: 1.) "Nám tady v Chlebovicích bydlí kamarádka, takže nás tady pozvali a máme tři děti, tak vyplňujeme prázdninové dopoledne." – A jak se vám tady líbí? – "Líbí se nám, nám se v Chlebovicích hodně líbí, navštěvujeme všechny akce tady. Je to příjemné, že tak táborové děti zpříjemňují prázdniny malým dětem."
Anketa rodiče: 2.) "Líbí se nám moc. Je to tady moc fajn a dozvěděli jsme se to přes stránky Klíče. Zatím jsme v půlce úkolů a nevíme ještě, co je před námi." – S kým jste přišly? – "S kamarádkou, máme tady tři děti."
Jakub Molenda, táborový instruktor: "Cílem je na každém stanovišti splnit úkol. Děti z táboru mají fixy a za splnění udělají svoji značku na kartičku. A na konci nám děti z řad návštěvníků přinesou splněnou kartičku, tak máme pro ně nachystanou odměnu ve formě omalovánek, puzzle, pastelek. Od nás tady se včelařskou tematikou."

Akce byla zařazena do projektu Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb, kdy je celé léto ve městě nabité různými aktivitami pro děti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038433/taborove-deti-pripravily-program-pro-navstevniky-vceliho-kralovstvi-v-chlebovicich