Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna Frýdek-Místek připravila pro děti ve Faunaparku program Cesta do cirkusu

Frýdek-Místek |

Městská knihovna Frýdek-Místek připravila ve Faunaparku dopoledne plné cirkusových her pro děti. Nejen, že tím symbolicky ukončuje prázdniny, ale zároveň se takto knihovnice pravidelně hravou formou seznamují s nejmenšími budoucími návštěvníky knihovny.

Městská knihovna Frýdek-Místek připravila i letos ve Faunaparku tradiční letní dopoledne plné her a zábavy pro děti.

Markéta Fucimanová, knihovnice: "Letos je to zaměřeno na Cestu do cirkusu. Takže děti si tady vyzkouší různé až akrobatické prvky. Jako třeba chůze na chůdách nebo kruhy hula hoop nebo třeba házení míčků do klauna. Výtvarná dílna je tady potom, fotokoutek. Házení kruhů na míč a spoustu dalšího."
Anketa rodiče: 1.) "Chtěla jsem nějaký program pro děti. A na akce knihovny chodíme pravidelně. A líbí se nám vždycky, jak je to perfektně připraveno a že ty úkoly jsou pestré a děti to baví." – Počasí vás neodradilo? – "Neodradilo, oni psali, že to bude ve stodole, i když by to bylo určitě lepší venku, ale i v té stodole to bylo super."
Anketa rodiče: 2.) "Akce se mi líbí moc a přivedl mě nápad kamarádky, jak strávit pěkné dopoledne s dětmi." – Co jste už dneska podnikli? – "Dneska tady děti házely balónky na klauna, chodily po chůdách. A teď zrovna tam mám dvě, které tvoří záložku."
Markéta Fucimanová, knihovnice: "Děti, když přijdou do Faunaparku, tak na startu dostanou takový plánek a pak je čeká 8 stanovišť a za splnění každého stanoviště dostanou razítko nebo smajlíka. A když splní minimálně šest z osmi stanovišť, tak si jdou pro odměnu. A ta výtvarná dílna a fotokoutek, to je takový doprovodný program."

Letošní akce symbolicky ukončila prázdniny, ale zároveň umožnila knihovnicím poznat například i další budoucí čtenáře.

Markéta Fucimanová, knihovnice: "Zároveň je to akce, kde děti nás poznávají jako své knihovníky. Takže to není jenom to, že se scházíme v knihovně, ale že se sejdeme i v jiném prostředí, ale zároveň je to s tou knihovnou pořád propojeno."
Anketa děti: 1.) Co sis tady dnes vyzkoušela? Co bylo zajímavé? – "Motání s tím talířem."  – A jak to šlo? – "Složitě."
Anketa děti: 2.) "Vyzkoušela jsem si hodně aktivit. Například, že jsem měla knihu na hlavě a chodila jsem salon. Nebo, že jsem vytvářela různé takové ozdobné kolíčky. Nebo i záložky." - A jak se ti tady líbí? – "Jo, hodně." – A na čem pracuješ teď? – "Na kolíčku, který má kočku takovou."

I přes menší nepřízeň počasí nakonec na akci do Faunaparku dorazilo přes 8 desítek dětí.

Nahlásit chybu


K tématu

Senioři začali studovat na Virtuální univerzitě třetího věku ve Frýdku-Místku

16. října 2023 17:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Knihovna Frýdek-Místek spustila historicky první ročník Virtuální univerzity třetího věku. O první přednášky formou virtuální projekce je mezi seniory velký zájem. Ti se po absolvování budou moci účastnit i promocí přímo na univerzitě v Praze.

Knihovna na Slezské Ostravě pořádá zajímavé akce i během letních prázdnin

1. srpna 2023 12:56 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Čtenářský klub pro děti, dospělé i seniory. Ale dokonce i výtvarná dílna nebo turnaj ve stolních hrách. To je příklad výčtu akcí, které během letních prázdnin připravily pro své čtenáře pobočky městské knihovny v rámci obvodu Slezská Ostrava.

V Knihovně města Ostravy vzniklo nové oddělení Anglická knihovna

2. září 2023 12:28 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Knihovna města Ostravy má od 1. září nové oddělení Anglická knihovna. Ta je umístěna v ústřední budově Knihovny. Vznikla ze stávajícího Britského centra a knižního fondu American Center.


Ostravskou městskou policii posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Lidé opět obdivují květinovou louku před havířovskou nemocnicí

Nemocnice v Havířově i v letošním roce nechala před hlavním vstupem vysadit květinovou louku. Ta hraje doslova všemi barvami a nečekaně na ní vykvetly i slunečnice.

VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Skokani z Fokusu získali bronzové evropské medaile, i tu historicky první pro Českou republiku

Tým dětí ze Střediska volného času Fokus zabodoval na mistrovství Evropy. V rychlostním skákání přes švihadla získal tři bronzové medaile. Jsou to historicky první medaile z evropského šampionátu v této sportovní disciplíně pro Českou republiku.

Příměstský tábor MasterChef učí děti ve Frýdku-Místku vařit

Pizza, croassaint nebo třeba moravské koláče. Nejen to si samy připravily děti v cvičné kuchyni střediska Volného času Klíč Frýdek-Místek. Oblíbený příměstský tábor, který učí děti vařit, byl opět kompletně zaplněn. Některé děti ho absolvují i opakovaně.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Bezpečně přejít lze v Čeladné po několika nových přechodech

23. července 2024 7:30 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Na frekventovaném hlavním tahu, který vede Čeladnou, byly vybudovány a nasvíceny tři nové přechody pro chodce. Přejít z jedné strany na druhou je teď daleko bezpečnější, otestovaly to i děti místní základní školy.

Ve Frýdku-Místku se otevřel nový Veřejný malířský ateliér

22. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Spolek Rosenfeld otevřel ve Frýdku-Místku nový Veřejný malířský ateliér. Jeho cílem je více přilákat k malbě širokou veřejnost. Sloužit bude výhradně k malování bez použití aromatických látek. Zároveň chystá i kurzy a malování za podpory asistence.

ADRA Frýdek-Místek stále vylepšuje program letních táborů pro děti s autismem

22. července 2024 14:48 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dvacítka dětí s poruchou autistického spektra si užila týdenní příměstský tábor ve Frýdku-Místku. Pravidelně ho pořádá dobrovolnická organizace ADRA. Připravena je vždy řada her a různých výletů. Letos navíc dobrovolníci poprvé vyzkoušeli na táboře s dětmi jednou přespat.

Sdílené koloběžky ve Frýdku-Místku mají nová omezení i zákaz vjezdu na obě náměstí

22. července 2024 12:15 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Lidé ve Frýdku-Místku požadovali další omezení a úpravy provozu sdílených elektrokoloběžek. Magistrát pak z výsledků veřejné ankety dohodl s provozovatelem nová pravidla. Přibyla místa s omezením rychlosti, a dokonce i s úplným zákazem vjezdu.

Frýdlantský tenisový klub pořádá o prázdninách příměstské tábory i turnaje

Více než 50 dětí se účastnilo příměstského tábora, který organizoval Sportovní klub tenis Frýdlant nad Ostravicí.

Travnaté chodníčky na hřbitově ve Frýdku-Místku zpevnily první dlaždice

18. července 2024 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Procházení mezi některými hrobovými místy na Centrálním hřbitově je komfortnější. Město nechalo zpevnit travnaté chodníčky v několika částech urnového háje. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se realizovat i v dalších hřbitovních uličkách.

Knihovna Frýdek-Místek připravila pro děti ve Faunaparku program Cesta do cirkusu
Vydáno 31. srpna 2023 15:56, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Městská knihovna Frýdek-Místek připravila ve Faunaparku dopoledne plné cirkusových her pro děti. Nejen, že tím symbolicky ukončuje prázdniny, ale zároveň se takto knihovnice pravidelně hravou formou seznamují s nejmenšími budoucími návštěvníky knihovny.

Městská knihovna Frýdek-Místek připravila i letos ve Faunaparku tradiční letní dopoledne plné her a zábavy pro děti.

Markéta Fucimanová, knihovnice: "Letos je to zaměřeno na Cestu do cirkusu. Takže děti si tady vyzkouší různé až akrobatické prvky. Jako třeba chůze na chůdách nebo kruhy hula hoop nebo třeba házení míčků do klauna. Výtvarná dílna je tady potom, fotokoutek. Házení kruhů na míč a spoustu dalšího."
Anketa rodiče: 1.) "Chtěla jsem nějaký program pro děti. A na akce knihovny chodíme pravidelně. A líbí se nám vždycky, jak je to perfektně připraveno a že ty úkoly jsou pestré a děti to baví." – Počasí vás neodradilo? – "Neodradilo, oni psali, že to bude ve stodole, i když by to bylo určitě lepší venku, ale i v té stodole to bylo super."
Anketa rodiče: 2.) "Akce se mi líbí moc a přivedl mě nápad kamarádky, jak strávit pěkné dopoledne s dětmi." – Co jste už dneska podnikli? – "Dneska tady děti házely balónky na klauna, chodily po chůdách. A teď zrovna tam mám dvě, které tvoří záložku."
Markéta Fucimanová, knihovnice: "Děti, když přijdou do Faunaparku, tak na startu dostanou takový plánek a pak je čeká 8 stanovišť a za splnění každého stanoviště dostanou razítko nebo smajlíka. A když splní minimálně šest z osmi stanovišť, tak si jdou pro odměnu. A ta výtvarná dílna a fotokoutek, to je takový doprovodný program."

Letošní akce symbolicky ukončila prázdniny, ale zároveň umožnila knihovnicím poznat například i další budoucí čtenáře.

Markéta Fucimanová, knihovnice: "Zároveň je to akce, kde děti nás poznávají jako své knihovníky. Takže to není jenom to, že se scházíme v knihovně, ale že se sejdeme i v jiném prostředí, ale zároveň je to s tou knihovnou pořád propojeno."
Anketa děti: 1.) Co sis tady dnes vyzkoušela? Co bylo zajímavé? – "Motání s tím talířem."  – A jak to šlo? – "Složitě."
Anketa děti: 2.) "Vyzkoušela jsem si hodně aktivit. Například, že jsem měla knihu na hlavě a chodila jsem salon. Nebo, že jsem vytvářela různé takové ozdobné kolíčky. Nebo i záložky." - A jak se ti tady líbí? – "Jo, hodně." – A na čem pracuješ teď? – "Na kolíčku, který má kočku takovou."

I přes menší nepřízeň počasí nakonec na akci do Faunaparku dorazilo přes 8 desítek dětí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038873/knihovna-frydekmistek-pripravila-pro-deti-ve-faunaparku-program-cesta-do-cirkusu